Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.0rc1

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Re: Verze 6.0rc1

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Nemáte někdo fígl, jak downgradovat zpět na na 5.20? Jsem si to zkusil, na RB433AH. Prošlo to ... jenže RBčko je nepoužitelné, CPU na 100%, process unclassified. Takže babo raď.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

Viděl bych to na přehrnutí netinstallem.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Tojo ... ale myslel jsem něco lepšejšího :-) Kdo má pořád startovat ten notebook s widlema a sériákem?
Zdeněk Švarc píše:Viděl bych to na přehrnutí netinstallem.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

A pomohlo by místo notebooku startovat widle ve virtualboxu? :-)
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

To se špatně vysvětluje :-) Je to dané fyzickým provedením mého pracoviště ... Jinak jsem desktopově-widloidní, to není problém. Ale sériák mi nedosáhne od počítače až na druhý konec místnosti (i když by teoreticky asi mohl, ale lenost je holt lenost). A na druhém konci místnosti sice sériák mám, ale zase pro změnu na linuxu a nemám nějak nervy s tím laborovat :-) A virtualizovat tam nelze.
Zdeněk Švarc píše:A pomohlo by místo notebooku startovat widle ve virtualboxu? :-)


Ale stejně je to zajímavé. Další downgrade na 4.16 pomohl, alespoň tomu CPU. Jenže po upgrade na 5.20 je zase CPU na sto procent. Docela by mě zajímalo, kde tam co visí.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

query
Příspěvky: 264
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod query » 11 years ago

Nějaký odvážlivec, který to nahrál na RB1100AHx2 ??? :-D
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

Jinak bacha na věc, u téhle rc verze tuhne management (RB153). Winbox se přestane překreslovat a webové rozhraní a ssh se sice tváří, že fungují, ale opak je pravdou, nenechají si vnutit ani reboot.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

ludvik píše:Ale stejně je to zajímavé. Další downgrade na 4.16 pomohl, alespoň tomu CPU. Jenže po upgrade na 5.20 je zase CPU na sto procent. Docela by mě zajímalo, kde tam co visí.


Možná podobný problém jako někdo řeší na ofic foru. Prý to souvisí s LCD. Zkus upgrade/downgrade (podle toho co tam ted máš) na 5.21
0 x

Uživatelský avatar
maacher222
Příspěvky: 70
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Raslavice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maacher222 » 11 years ago

query píše:Nějaký odvážlivec, který to nahrál na RB1100AHx2 ??? :-D


Skusal som na RB1100AHx2 nahrat verziu 6.0rc1 a bezi bez problemov, na stranke http://routerboard.com/RB1100AHx2 uvazdaju vraj by sa mala zvysit priepustnost a rychlost toho routerboardu.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Jo, s 5.21rc1 je tento problém už vyřešen. Nevíte někdo, kde roste k tomuhle RC1 balíček UPS?
honzam píše:
ludvik píše:Ale stejně je to zajímavé. Další downgrade na 4.16 pomohl, alespoň tomu CPU. Jenže po upgrade na 5.20 je zase CPU na sto procent. Docela by mě zajímalo, kde tam co visí.


Možná podobný problém jako někdo řeší na ofic foru. Prý to souvisí s LCD. Zkus upgrade/downgrade (podle toho co tam ted máš) na 5.21
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

query
Příspěvky: 264
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod query » 11 years ago

Skusal som na RB1100AHx2 nahrat verziu 6.0rc1 a bezi bez problemov

Z jaké verze jsi upgradoval a jak?

maacher222 píše: .... uvazdaju vraj by sa mala zvysit priepustnost a rychlost toho routerboardu.


No, to by mělo být v závislosti na
- Doubles performance for Simple Queues
- New kernel and drivers
- Increases multicore system performance 25% or more
- Increases single core performance 10% or more
- High speed configuration for filters, scripting and other features


a mělo by se to týkat všech zařízení s RouterOS
0 x

query
Příspěvky: 264
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod query » 11 years ago

Ale stejně je to zajímavé. Další downgrade na 4.16 pomohl, alespoň tomu CPU. Jenže po upgrade na 5.20 je zase CPU na sto procent. Docela by mě zajímalo, kde tam co visí.


Winbox / tools/ profile

a pak už dohledat, jestli ti to nedělá třeba jedno jediný pravidlo.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Vím, že číst celý thread je lecky dost otravné ... ale na prvním na této (druhé) stránce píšu, že je to proces Unclassified :-) A že to byl upgrade a následný downgrade, tedy se nic neměnilo kromě vlastního ROS.
query píše:
Ale stejně je to zajímavé. Další downgrade na 4.16 pomohl, alespoň tomu CPU. Jenže po upgrade na 5.20 je zase CPU na sto procent. Docela by mě zajímalo, kde tam co visí.


Winbox / tools/ profile

a pak už dohledat, jestli ti to nedělá třeba jedno jediný pravidlo.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

query
Příspěvky: 264
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod query » 11 years ago

-> ludvik: Sorry, četl jsem to, ale nějak jsem to přehlíd :-D Já tím myslel, zda neudělali změnu např. při volání procedur při skriptování a nesedí ti teď příkaz a podobně. Ale pokud je to Unclassified, tak to v tom nebude. Mlčim :-D
0 x

Uživatelský avatar
maacher222
Příspěvky: 70
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Raslavice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod maacher222 » 11 years ago

query píše:
Skusal som na RB1100AHx2 nahrat verziu 6.0rc1 a bezi bez problemov

Z jaké verze jsi upgradoval a jak?

maacher222 píše: .... uvazdaju vraj by sa mala zvysit priepustnost a rychlost toho routerboardu.


No, to by mělo být v závislosti na
- Doubles performance for Simple Queues
- New kernel and drivers
- Increases multicore system performance 25% or more
- Increases single core performance 10% or more
- High speed configuration for filters, scripting and other features


a mělo by se to týkat všech zařízení s RouterOS


Upgradoval som z verzie 5.20 takto ze som nahral balicky do files a restartoval routerboard.
0 x