Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 5.24

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Re: Verze 5.24

Příspěvekod TTcko » 11 years ago

p1_p1_p1 píše:aktualni postrehy: propustnost tcp na 20Mhz kanale okolo TCP 45MB/s stabilne :) trochu hrani si s nastavenim karet a par uprav 8) ale jinak NV2 mrzne mene nez v 5.21 nebo 5.22 ale uplne ten problem nezmizl :(


jaký úpravy? mě to jede max těch 20.. fuck ..
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

dnes zamrznutí NV2. Jedná se o P2P spoj. Obě strany spoje 5.24. Po vypnutí/zapnutí karty vše OK.

Jedinné čeho jsem si všiml že v tu dobu když se to kousne tak nesedí výpočet CPU
Obrázek
Přílohy
profile.jpg
profile.jpg (68.12 KiB) Zobrazeno 1699 x
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

koukám že poslední tejden rostou. U mě taky. Omnitik v5.23. Všimnul sem si že se zrovna jeden klient připojil a lehnulo to. Že by souvislost?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 11 years ago

hapi píše:koukám že poslední tejden rostou. U mě taky. Omnitik v5.23. Všimnul sem si že se zrovna jeden klient připojil a lehnulo to. Že by souvislost?


Asi ne. U mě to je P2P takže tam připojení dalšího klienta nenastalo. Tipuju to na nějakou chybu v součtu nebo tak něco. Zkus 5.24 která to stejně neřeší ale aspoň to potom můžeš reportovat. Když budeš mít 5.23 tak ti řeknou upgraduj na poslední verzi
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

Zatím nasazena 5.24 na 5 sektorů přibližně po 20 klientech. Nemám odvahu přepnout na N, v A zatím třetí den klid.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Jo a taky se neumí "ohlásit" winboxu přes MAC server pokud tam člověk leze přes rozhraní, kde jsou i VLANy. Když znám MAC adresu, připojím se ... ale winbox ji nedokáže najít broadcastem.

edit: myslím tím přes untagged pakety. Přes jednu z definovaných VLAN (tedy tagged) to jde.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

ip / neighbor / discovery interfaces?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod ludvik » 11 years ago

Tak to by mě nenapadlo :-) Žil jsem v tom, že MAC server je extra ... Mám to tam samozřejmě vypnuté, co mi má co broadcastovat kde nechci ... Takže beru zpět a sorry za mystifikaci.
hapi píše:ip / neighbor / discovery interfaces?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

jedna věc je discovery a druhá je mac server :-) winbox hledá discovery a pak se připojuje na mac server. Mac bejvá defaultně na all iface. Discovery ne. Všimnul sem si že upgrade na v6 zapne discovery na všech iface takže pozor na to kdo to nechce pouštět všude.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

Chybka zřejmě navazující na tuhnutí NV2. U 3 z 15 klientů dhcp server nebyl schopen přiřadit dhcp, komunikace ostatních klientů zatím probíhala v pořádku, pomohlo vypnutí/zapnutí rozhraní na ap.

Obrázek

Výborné, počínaje verzí 5.20, samé pozitiva a sociální jistoty.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

přes víkend jsem upgradoval půlku sítě na v5.24 a na cca 5 zařízeních ze 100 se projevilo snížení frekvence CPU. Jebky zasraný. Jakmile se RBčko nataktuje na 250MHz tak je z něj hromádka šrotu která v případě APčka i když jede CPU na 50% je totálně v háji na rychlosti.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 11 years ago

hapi píše:přes víkend jsem upgradoval půlku sítě na v5.24 a na cca 5 zařízeních ze 100 se projevilo snížení frekvence CPU. Jebky zasraný. Jakmile se RBčko nataktuje na 250MHz tak je z něj hromádka šrotu která v případě APčka i když jede CPU na 50% je totálně v háji na rychlosti.

Inu mikrotik, co naděláš... sis ještě na překvapení nezvyknul.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 11 years ago

hapi: já jsem upgradoval asi 7 sektorů po 15-20 klientech, takže +- stejně. Je možné že to mám u některých klientů taky, ale hledat se mě to mezi nima nechce :)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

divný já toto nepozoruji, ale co není, může být :twisted:
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

U me zatim s zadnym updatem ke snizeni cpu nedoslo :(
0 x