❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Verze 4.5
-
soucez
- Příspěvky: 845
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
téměř pravidelně na ptp spojích obzlášť těch, co tam teče hodně spojení a různorodost velikostí paketů. Pak ti obyč 802.11 lehne pod záplavou malích paketů ale pro nstreme to je jeden velkej paket kterej v sobě přenese klidně několik desítek malích paketů. To jak tu někdo píše že framer policy moc nepřidá tak kecá, dělal blbý testy, právě na shlukování paketů do jednoho dělá framer policy důležitou část proti přetížení wifiny tzv. overhead.
0 x
-
netko
- Příspěvky: 73
- Registrován: 17 years ago
hapi píše:téměř pravidelně na ptp spojích obzlášť těch, co tam teče hodně spojení a různorodost velikostí paketů. Pak ti obyč 802.11 lehne pod záplavou malích paketů ale pro nstreme to je jeden velkej paket kterej v sobě přenese klidně několik desítek malích paketů. To jak tu někdo píše že framer policy moc nepřidá tak kecá, dělal blbý testy, právě na shlukování paketů do jednoho dělá framer policy důležitou část proti přetížení wifiny tzv. overhead.
hapi: mozes prosim napisat co ma kde nastavi taky maly navod urcite to pomoze aj inym.
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
hapi píše:téměř pravidelně na ptp spojích obzlášť těch, co tam teče hodně spojení a různorodost velikostí paketů. Pak ti obyč 802.11 lehne pod záplavou malích paketů ale pro nstreme to je jeden velkej paket kterej v sobě přenese klidně několik desítek malích paketů. To jak tu někdo píše že framer policy moc nepřidá tak kecá, dělal blbý testy, právě na shlukování paketů do jednoho dělá framer policy důležitou část proti přetížení wifiny tzv. overhead.
Já jsem tím myslel, že to nebude znamenat razatnější nárust. Vliv to určitě má, ale že by nějak extra velký jsem nezaznamenal.
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
netko píše:hapi píše:téměř pravidelně na ptp spojích obzlášť těch, co tam teče hodně spojení a různorodost velikostí paketů. Pak ti obyč 802.11 lehne pod záplavou malích paketů ale pro nstreme to je jeden velkej paket kterej v sobě přenese klidně několik desítek malích paketů. To jak tu někdo píše že framer policy moc nepřidá tak kecá, dělal blbý testy, právě na shlukování paketů do jednoho dělá framer policy důležitou část proti přetížení wifiny tzv. overhead.
hapi: mozes prosim napisat co ma kde nastavi taky maly navod urcite to pomoze aj inym.
Nastavení jsem popsal, jediné čím to můžem poladit je nastavit v nastavení exact size na 4000.
0 x
-
raven-il
- Příspěvky: 1097
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Lidi, bezte si nsteme resit nekam do jednoho z 1000 vlaken tady o nem, nebo si prectete navod. Tady je to silne offtopic.
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
hapi píše:best fix
Ok, dohadovat se o best fit a exact size nebudeme. Každý máme jiné zkušenosti. Když to celé zrekapituluju, nastavení v nstreme moc není. Takže si každý může vyzkoušet, čím přenese více apod. The End.
0 x