Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.15

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
goblajz
Příspěvky: 820
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Re: Verze 6.15

Příspěvekod goblajz » 10 years ago

Tahle verze je hodně hodně nedoladěná a divim se že se najdou eskamotéři který maj odvahu jí nasadit. Jelikož dělali zásadní změny na wifině, je jasný že wifina nepojede! Zkoušel jsem to dát na pár testovacích spojů a jeden vyhnil po třech dnech na 100% CPU, na dalčích se po restartu náhodně nezobrazovaly wifiny. Za mě teda rozhodně neinstalovat!
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 10 years ago

Zkusil jsem verzi 6.15 nahrat na stole do RBSXTG-5HPnD-SAr2 a SXT Lite5, upgrade v poradku, testovaci spoj v pohode makal. Avsak downgrade na 6.10 u obou katastrofa. SXT Lite5 vubec nenajel, jen blika USER-LED, nepomaha ani odpojeni ze site. 5HPnD-SAr2 jede porad procak na 100%. Nejsou videt interface, wifi ani eth, prihlasit do nej pres ethernet lze, ale to je vse.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

na nových RB což jsou SXT + 911 to jede dobře ale na starých 711, 411 je to bída
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Na RB kde je "non N" card nezapínejte wireless-fp. Pak se to rebootuje z důvodu kernel failure
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

no to jsem také nedělal, nemám snad už nikde non n, všude je nko jak na rb711 tak na rb411, je zvláštní že některé RB711 jsou OK a i některé 411
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 10 years ago

0
Naposledy upravil(a) BIGG_CZ dne 13 Jul 2014 11:44, celkem upraveno 2 x.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Pěkné, pěkné :) Zkus schválně ještě (pokud to máš testovací trasu) vyzkoušet 6.16rc12 dělali tam zase wireless změny: http://www.mikrotik.com/download/share/ ... 16rc12.npk
Konkrétně mě rb532 s 6.15 a aktvním fp padala zhruba co 30min do kernel failure. S 6.16 to jede OK.
0 x

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 10 years ago

0
Naposledy upravil(a) BIGG_CZ dne 13 Jul 2014 11:32, celkem upraveno 1 x.
0 x

trelowney
Příspěvky: 43
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod trelowney » 10 years ago

okoun píše:dále jsem zjistil že mi sposusta RB začalo hlásit po rebotu že kernel failure či co, někde když jsem dal upgrade bios tak mi to napsalůo že dosavadní bios je žádny :)


Tohle samy mi dela doma na RB433, na jednu 2,4GHz kartu se mi pripoji cosi a jde to cely do rebootu. Pokud tu jednu MAC adresu zakazu v access listu, reboot se nedeje.. Pokud ji povolim a snazi se pripojit, opet to polozi.. Predtim to zahlasi neco o 4-way handshake timeoutu.

Nevim, zda je to dle komentu vyse kartami.. Je tam jedna N karta, druha Ackova.. Zarizeni se mi pripojuje zrovna na tu Nkovou.. Na A je klid..
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

tady máš test na normálních seriových anténách.
viewtopic.php?f=5&t=15163

Minulej tejden sem testoval anteny od šťourače který jsou aktuálně na backup 10GHz pojítka na 8km (zbytečně) a i z toho bordelu z města co tu ve vzduchu je sem vytřískal 230Mbit na normálním wifi balíčku. Upozorňuju že test probíhal na kanále totálně mimo rozsah antény na který je nalazena!!

Novej wifi balíček nic nepřidal (alix + R52Hn) a podle doslechu se to po pár dnech v běžný zátěži hroutí. Co mělo primární vliv na přenosovku byla čistota kanálu, nic víc, nic míň.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 10 years ago

0
Naposledy upravil(a) BIGG_CZ dne 13 Jul 2014 11:32, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

ano, vytřískal z toho bordelu ve vzduchu a ano, je to backup. Vedle teď je 100FDX 10GHz pojítko který ačkoliv nemá "takovou propustnost" tak poskytuje těm 200 lidem mnohem rychlejší internet díky zanedbatelný latenci. Tohle je ověřený. Je to daleko více znát na maximální možný rychlosti u klienta než super rychlej wifi spoj. A tohle se před týdnem potvrdilo i u známého kde vyměnili páteřní spoj z 5GHz na 18GHz. Lidi najednou cucaji internet 2x rychleji ačkoliv na btestech jim to tak jelo i předtim... ale reálně internet tak nejel.


RX rušené, neběží na plno.

standart wifi v6.15 NV2 2ms:
Obrázek


fp wifi v6.15 NV2 2ms:
Obrázek


fp wifi v6.15 NV2 auto:
Obrázek

místo měření si pindíků bych se spíš zaměřil na automatiku NV2. Tam se totiž dějou zajímavý věci. Pustí se jednosměrný test který překračuje 200Mbit a pak spadne na 140-160Mbit jako je na posledním grafu. Nicméně pokud dáme obousměrný test a omezíme ho na 150Mbit / 50Mbit tak to také projde a udrží se tam :-D takže si automatika drží obě strany toku s nějakou rezervou aby rychleji reagovala... nejspíš.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 10 years ago

0
Naposledy upravil(a) BIGG_CZ dne 13 Jul 2014 11:33, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 10 years ago

Ještě by bylo zajímavý mít v těch screenech ping skrz spoj. Na jakých anténách je to postavený?
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 10 years ago

mam to na rb711-5hn a ethernet tam blbne, je pripojeny do rb2011, dovtedy to nerobilo az po upgrade....mate niekto podobne problemy? je problem s downgradom?

takze vyzera ze vyriesene problemy boli sposobene autonegotiation...po fixnuty na 100mbit fd na oboch stranach uz nevypadva...
0 x