❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Najlepšia stabilná verzia na reálny provoz
-
Repkins
- Příspěvky: 719
- Registrován: 20 years ago
- Bydliště: Brno
Re: Najlepšia stabilná verzia na reálny provoz
Nějak mě od verze 6.10 nefachčí Auto Upgrade. Nahraju balíčky na server, klient je tam vidí, označím, které chci downloudat, kliknu... a nic se neděje
Verze 6.17 už to má zřejmě opravené, tam to funguje. Co se týče stability a sekání se či rozpadání spojů, tak jsem nezaznamenal žádnou změnu ani k lepšímu ani k horšímu..
0 x
- gsmsoft
- Příspěvky: 152
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Ktoru verziu by ste odporucali na GW a verzia x86.
Dakujem kazdemu za radu
Dakujem kazdemu za radu
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
gsmsoft píše:Ktoru verziu by ste odporucali na GW a verzia x86.
Dakujem kazdemu za radu
Ahoj, urcite 6.19. Ta jede stabilne a bez problemu.
0 x
- gsmsoft
- Příspěvky: 152
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
- gsmsoft
- Příspěvky: 152
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
6.19 x86 po kazdom rebootu nenabehne.Treba natvrdo restart.Tak idem skusat inu verziu a dam vediet ako som dopadol
0 x
-
tuner99
- Příspěvky: 65
- Registrován: 12 years ago
michnzee píše:Ja mam vsude zatim 6.13 a slape bez problemu, zda se ze po delsi dobe nejmene rozbita verze
Taky do toho půjde nejspíš zpátky, na 6.13 pak teda na 6.18 jsme jeli asi půl roku bez problému, teď přišel upgrade na 6.27 a s každým typem routerboardu problém, radia se rozpojuji pri -55dB z ničeho nic, na RB493 se koušou eth1 a různý další problémy, který na chvilku vyřeší reboot...
0 x
-
Rasken
- Příspěvky: 55
- Registrován: 18 years ago
- Kontaktovat uživatele:
A jakou verzi doporucite na Omnitika?
mam tam v 5.25 a za posledni mesic uz se mi 2x kousnul takovym zpusobem, ze vesele vysilal, klienti pripojeny ale nepreposilal data, ani po LAN ho vinbox nenajde, (nastaven pouze bridge LAN==WiFi) nic neroutuje, jen preposila data mezi interfacemi....
mam tam v 5.25 a za posledni mesic uz se mi 2x kousnul takovym zpusobem, ze vesele vysilal, klienti pripojeny ale nepreposilal data, ani po LAN ho vinbox nenajde, (nastaven pouze bridge LAN==WiFi) nic neroutuje, jen preposila data mezi interfacemi....
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
to se mi stalo i s verzí 6.19 asi HW chyba nejspíš, omnitik je fakt jeden z nejhorších HW, zatím u nás největší poruchovost ze všech RB.
0 x
-
pepulis
- Příspěvky: 1418
- Registrován: 20 years ago
okoun píše:to se mi stalo i s verzí 6.19 asi HW chyba nejspíš, omnitik je fakt jeden z nejhorších HW, zatím u nás největší poruchovost ze všech RB.
To zasekavani LANky neni jen problem Omnitiku, ale i SXT AC a dokonce i RB912 (http://dealer.penta.cz/routerboard-mikr ... 13764.html), jiz jsem to tady myslim nekde i psal a resil i na ofic. foru mikrotiku. Minuly tyden se mi zasekl sektor postaveny na uvedenm SXT AC a to takovym zpusobem, ze nemohl ani vzdaleny reboot pres klienta, protoze wifi fungovala a vysilal v poradku. Pomohlo az vypnuti z el. (jede to pres ups a pripojeno do switche 260GS, ktery hlasil no link) a nasledne zapnuti. Byla tam verze 6.25. Upgradoval jsem ji na miste 6.29.1, protoze tam mam jeste i sektor z SS-60, tak kdyby byl nejaky problem, muzu lidi prepojit tam ...
0 x
-
pajas
- Příspěvky: 52
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
-
dubrma
- Příspěvky: 415
- Registrován: 15 years ago
Všude mám verze různě na přeskáčku a jsem rád, když to aspoň týden nezlobí. Naprostá nespokojenost se všemi verzemi. O RB 2011iL a stabilitě verzí na ní, ani nemluvím. 
0 x
-
hocimin1
- Příspěvky: 1154
- Registrován: 19 years ago
- Bydliště: Náchod
dubrma píše:Všude mám verze různě na přeskáčku a jsem rád, když to aspoň týden nezlobí. Naprostá nespokojenost se všemi verzemi. O RB 2011iL a stabilitě verzí na ní, ani nemluvím.
z devadesati procent mam vsude 6.7 nebo 6.25. Ted jsem zjistil ze na par spojich 6.30.2 verze zlepsila propustnost o 50 procent, tak jeste chvili cekam nez to nasypu vsude. Jinak z 2011iL nemam problem nikde.
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
to je možný, ale mám tedy silné problém s omnitikama 6.30.2, který má POE výstupy. neustále se alepoň několikrát za den restartuje s hláškou o watchdogu, asi se to přehrývá nebo co, jakmile dám downgrade na 6.19 je klid, support bouhžel vůbec neví, jako vždy.
0 x
-
mpcz
- Příspěvky: 2779
- Registrován: 20 years ago
okoun píše:to je možný, ale mám tedy silné problém s omnitikama 6.30.2, který má POE výstupy. neustále se alepoň několikrát za den restartuje s hláškou o watchdogu, asi se to přehrývá nebo co, jakmile dám downgrade na 6.19 je klid, support bouhžel vůbec neví, jako vždy.
Zdravím,
nejlepší verze bude taková, spojit POE výstupy natvrdo na napájení a nechat verzi SW, která nezlobí. To se týká všech tzv. SW ovládaných POE u RB, které jsou jen zdrojem problémů různého druhu. Ty se s další vezí ROS znovu vynořují. Používám propojení POE vodičů již leta a od dob přechodu z 12V na 24V nebyl jediný problém.
mpcz, 10.08.2015
0 x