Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Verze 6.15

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Re: Verze 6.15

Příspěvekod BIGG_CZ » 10 years ago

0
Naposledy upravil(a) BIGG_CZ dne 13 Jul 2014 11:43, celkem upraveno 2 x.
0 x

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 10 years ago

0
Naposledy upravil(a) BIGG_CZ dne 13 Jul 2014 11:33, celkem upraveno 1 x.
0 x

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

hmm frekvence totalne mimo pasmo (5130-5170)....
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

To je snad jedno pro testovani ne? Já jsem rád, že tu aspoň někdo dává relevantní výsledky...
Ale tak můžeš to naschvál na chvíli přeladit do té naší jungle, třeba na nějaký zarušený kanál, co to udělá :)
0 x
Jan Ptáček

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 10 years ago

0
Naposledy upravil(a) BIGG_CZ dne 13 Jul 2014 11:33, celkem upraveno 1 x.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

Ty si delas sam zarice ladene presne na dany kmitocet? Tak to klobouk dole teda... :)
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

BIGG_CZ píše:
Dalibor Toman píše:hmm frekvence totalne mimo pasmo (5130-5170)....


No výborně, tak na to jsem zrovna čekal.

Není to o tom, že potřebuji školení.... už to dělám 10 let.

Nicméně, dle mých zkušeností je fakt, že kdejakou anténou toto nedosáhneš ani kdyby jsi se po.... antény jsou na tuto frekvenci nalazené a pouhá změna kanálu třeba na 5600, tak už jsem na nižším rate a o rychlostech si můžeš nechat zdát. Přitom CCQ je na 100/100%, jen to prostě nejede tak, jak jsem již prezentoval.

Když ti dnes stačil konekt 60Mbit... tak rozdíl nepoznáš a pojede ti to i na korbě od koleček, ale jakmile chceš FULL, tak vše se vším souvisí.

Proto jsem testoval i odolnost proti zarušení, viz výše.

Raději mizím udělat nové zařiče na frekvenci do povolené pásma, ať tady můžou klidně spát.


No abych řekl pravdu tak jsem se ještě nikdy nestatkal s kupovanou anténou které by dělalo problém opustit outdoor pásmo, nicméně pokud by tkaová anténa byla tak bych byl za ní rád, protože by alepoň chytla méně bordelu a pouštěla by málo sraček do éteru :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

BIGG_CZ píše:
Dalibor Toman píše:hmm frekvence totalne mimo pasmo (5130-5170)....


No výborně, tak na to jsem zrovna čekal.

Není to o tom, že potřebuji školení.... už to dělám 10 let.

Nicméně, dle mých zkušeností je fakt, že kdejakou anténou toto nedosáhneš ani kdyby jsi se po.... antény jsou na tuto frekvenci nalazené a pouhá změna kanálu třeba na 5600, tak už jsem na nižším rate a o rychlostech si můžeš nechat zdát. Přitom CCQ je na 100/100%, jen to prostě nejede tak, jak jsem již prezentoval.

Když ti dnes stačil konekt 60Mbit... tak rozdíl nepoznáš a pojede ti to i na korbě od koleček, ale jakmile chceš FULL, tak vše se vším souvisí.

Proto jsem testoval i odolnost proti zarušení, viz výše.

Raději mizím udělat nové zařiče na frekvenci do povolené pásma, ať tady můžou klidně spát.


pokud potrebuji na spoji prenaset vyssi rychlost, pouziju ALCOMU apod a nezasiram si 5Ghz pasmo 40Mhz kanalem, ktery stejne v povolenem pasmu (krome nasazeni na mytine v cernem lese) nikdy nepojede naplno a spolehlive ...
A kdybys nemel spoj na x86 platforme, mohl bys vyzkouset NV2. V pripadech, kdy je trasa zarusena jede lepe nez nstreme (za cenu vyssi latence).
0 x

BIGG_CZ
Příspěvky: 111
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod BIGG_CZ » 10 years ago

0
Naposledy upravil(a) BIGG_CZ dne 13 Jul 2014 11:34, celkem upraveno 1 x.
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 10 years ago

RB411 - upgrade v poradku, ale po zapnuti fp balicku a rebootu se jiz klient nepripojil. Po prijezdu RB fungovalo, pouze se nechtelo pripojit k sektorce. Naskenovat ji naskenovalo, ale nic vic. AP bod ma skryte SSID, mozna to bylo tim. Po vraceni se k zakladnimu wireless balicku vsechno funguje. Nemate nekdo podobnou zkusenost u skryteho SSID? Jinak do dnesniho dne upgradovano cca 20-30 zarizeni - RB411, RB433, RB411AH, SXT atd. a vsechno funguje v poradku, nic se nerebootuje (uptime i nekolik dni).
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 10 years ago

pepulis píše:RB411 - upgrade v poradku, ale po zapnuti fp balicku a rebootu se jiz klient nepripojil. Po prijezdu RB fungovalo, pouze se nechtelo pripojit k sektorce. Naskenovat ji naskenovalo, ale nic vic. AP bod ma skryte SSID, mozna to bylo tim. Po vraceni se k zakladnimu wireless balicku vsechno funguje. Nemate nekdo podobnou zkusenost u skryteho SSID? Jinak do dnesniho dne upgradovano cca 20-30 zarizeni - RB411, RB433, RB411AH, SXT atd. a vsechno funguje v poradku, nic se nerebootuje (uptime i nekolik dni).

Zdravím,
ano, mám, zrovinka včera jsem se zbytečně projel. Klientský Groove se nepřipojil na AP. Nascanoval AP -66, ale nepřipojil se. Na AP je 4.17 se skrytým SSID, klient 6.15. Pomohlo až odkrytí SSID, pak se to připojilo, po skrytí SSID už to zůstalo připojené a jede to OK.
mpcz, 28.06.2014
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 10 years ago

mpcz píše:
pepulis píše:RB411 - upgrade v poradku, ale po zapnuti fp balicku a rebootu se jiz klient nepripojil. Po prijezdu RB fungovalo, pouze se nechtelo pripojit k sektorce. Naskenovat ji naskenovalo, ale nic vic. AP bod ma skryte SSID, mozna to bylo tim. Po vraceni se k zakladnimu wireless balicku vsechno funguje. Nemate nekdo podobnou zkusenost u skryteho SSID? Jinak do dnesniho dne upgradovano cca 20-30 zarizeni - RB411, RB433, RB411AH, SXT atd. a vsechno funguje v poradku, nic se nerebootuje (uptime i nekolik dni).

Zdravím,
ano, mám, zrovinka včera jsem se zbytečně projel. Klientský Groove se nepřipojil na AP. Nascanoval AP -66, ale nepřipojil se. Na AP je 4.17 se skrytým SSID, klient 6.15. Pomohlo až odkrytí SSID, pak se to připojilo, po skrytí SSID už to zůstalo připojené a jede to OK.
mpcz, 28.06.2014


Souhlas, pred chvili otestovane na dalsim AP, zkusil jsem zakryt SSID a klienti se odpojili. Po odkryti vsechno v poradku.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

v této verzi se mi hodně často stává restart RB s hláškou watchdog, to je divné a celkem mě to už točí, děje se to skoro všude kde je ta verze....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 10 years ago

okoun píše:v této verzi se mi hodně často stává restart RB s hláškou watchdog, to je divné a celkem mě to už točí, děje se to skoro všude kde je ta verze....


Puvodne jsem tady psal, ze zadny reboot u me nenastal, ale to se jiz zmenilo. Mam jeden sektor, kde se reboot opakoval 2x behem poslednich cca 4 hodin. Na jinych to drzi treba uz nekolik dni.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

dále jsem zjistil že mi sposusta RB začalo hlásit po rebotu že kernel failure či co, někde když jsem dal upgrade bios tak mi to napsalůo že dosavadní bios je žádny :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...