Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

v posledních verzích se zasekává MGTM

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

v posledních verzích se zasekává MGTM

Příspěvekod okoun » 4 years ago

na několik a náhodných zařízení se mi stane že se mi sekne MGMT na mikrotiku konkrétně to pozoruji u verze 6.44.5 a víc.
není to nějak hodně časté ale stane se to, je to na routerech i ptp anténách, na štěstí když se to stane tak data tím tečou i ospf to routuje, ale už se tam nedá přihlásit, nejde snmp, nejde dhcp atd.
v dohledu to poznám tak že mi vypadnou všechny sondy a jen ping jde....
máte někdo podobné zkušenosti?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 4 years ago

Ano, pozoruji to velmi zřídka.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Mam asi 2k MK zarizeni na 6.54.3 - 6.45.7 a nedela mi to na zadnym... všechno na 1:1 veřejkach. Jedine co si vzpominam tak mi to delal 1100ahx4 s dude serverem ze sem obcas musel do nej vlezt po SSH a vypnout a zapnout winbox v services ktery nesel stalo to na logging in.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

ne
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

basty píše:Ano, pozoruji to velmi zřídka.


ano ano je to fakt málo zařízení ale náhoná, takže hw problém vylučuji, ten kdo dohleduje pouze ping to ani nepozná
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 4 years ago

Nám se už 2x na 1100ahx4 dude stalo, že winboxem jsme se přihlásili, data tekly, ale ovládat to nijak nešlo. Například v Interfaces bílé okno. Export nešel. Vzdy byl terminován chybou.

Stačilo vypnout a zapnout a ok.
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 4 years ago

Jsme spokojeni s verzí 6.42.7, kterou máme všude a není problém. Není potřeba povyšovat na nejnovější verze, když to funguje.
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Pokud jsi schopen žít s tímto: https://www.tenable.com/security/research/tra-2019-46, tak proč ne.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

problém je že když si kupím nové zařízení tak už tam ty verze jsou a downgrade se mi fakt nechce....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

fakt to není verzemi.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

Podival bych se na stav CPU u tech zarizeni, kde to zlobi...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

no zatím mám jeden společný jmenovatel a to je ARM 4jádro....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

nedela, vsude mame 6.43.7 a armum se vyhybame i kdyz je to cim dal tezsi.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Potvrzuji podobný problém na RB4011. Běžela na verzi 6.45.7 (long-term). Zasekla se tak, že nešel žádný management (winbox/ssh/web ani sériová konzole) a nešlo se k tomu připojit VPNkou (L2TP ani SSTP). Provoz vč. NATu přes to dále běžel. Zásek byl po přibližně 3 měsících provozu, nyní tam je poslední stable.
0 x