Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

6.25

Oznámení a diskuse ke konkrétním verzím.
pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Re: 6.25

Příspěvekod pepulis » 9 years ago

Polk píše:Ju něčeho takové jsem si všimnul už na jednom spoji, ale dělalo mi to už s 6.23, ale pouze s balíčkem fp-wireless . Nakonec jsem to přepnul do wireless a dalo to pokoj. Tak hezké CCQ jsem tam tedy neměl (je dost zarušeno a jsem rád za 60-80) , ale spoj najednou podřadil až na RATE 6 (zvedli se odezvy) a po chvilce najel zase zpět.


V mem pripade to dela i s wireless balickem a toho podrazovani rychlosti jsem si taky vsimnul. Staci kdyz klient strana ma verzi 6.19 a ap muze byt klidne 6.25 a prestane to delat a vse je v poradku ...
0 x

eymik
Příspěvky: 1
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod eymik » 9 years ago

Já osobně 6.25 nedoporučuju, nahrál jsem to na několik desítek boardů RB433AH v síti a zhruba po 3-4 dnech přestaly některé karty přijmat klienty a po přihlášení přes winbox vypada vše normálně, ale nejsou vidět žádné interface ani bezdrátové ani ethernet při pokusu o restart to odmítá přijmat příkazy ani z vingoxu ani z konzole takže reboot se tedy vdáleně nekoná a při pokusu o přihlášení přes telnet nebo SSH to spojení odmítne a poté přestane komunikovat i přes winbox a funguje jen ping ikdyž přes to něajaká data zdáse tečou a někdy se stane že se to drbne celý a už neteče přes to vubec nic a pomuže jen tvrdý restart odpojením. Stalo se mi to na více boardech takže ulně nevěřím že je to ojedinělá situace naštěstí na ostatní se šlo přihlásit a pomohl downgrade :-) . tak doufám že vám informace pomuže a nevypeče vás jako mě
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 9 years ago

Stalo se nám něco podobného. SXT 2P2 spoj. Trafic normálně prochází. Ale neprochází část traficu, konkrétně multicast - ale jenom jednosměrně. Tím pádem se rozpadlo/znefunkčnilo OSPF. Po rebootu OK. Uptime tam byl 3dny.

Na mikrotiku nám píšou:
We are currently fixing last issues with 6.26:
We plan to make a full release of v6.26 soon. Please let us know, if there any other problem. Thank you!
http://www.mikrotik.com/download#rc
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 9 years ago

Ano stalo se me na dvoch spojich SXT-SXT, zacle se mrvit OSPF, hledal jsem to tak dlouho co muze bejt az me doslo ze asi se mrvi multicast. Tak jsem dal na ty dva spoje OSPF type NBMA a je vse OK.

honzam píše:Stalo se nám něco podobného. SXT 2P2 spoj. Trafic normálně prochází. Ale neprochází část traficu, konkrétně multicast - ale jenom jednosměrně. Tím pádem se rozpadlo/znefunkčnilo OSPF. Po rebootu OK. Uptime tam byl 3dny.

Na mikrotiku nám píšou:
We are currently fixing last issues with 6.26:
We plan to make a full release of v6.26 soon. Please let us know, if there any other problem. Thank you!
http://www.mikrotik.com/download#rc
0 x