a máme tu další betičku
What's new in 6.0beta2 (2012-Apr-19 16:33):
*) "/ip address set" and "/ipv6 address set" commands did not work properly; (2012-apr-16 14:26):
*) fix eoipv6 tunnels, tunnel-ids in packets were shuffled;
*) fix dynamic simple queues;
*) fix /ipv6 firewall connection-state matcher, was crashing router;
*) fix traffic generator, was crashing router when generating traffic on bonding interface;
*) fix wds interfaces;
*) downgrading to v5 was losing wireless interface configuration;
*) fix queue byte and rate statistics;
*) fix ethernet port order on all boards;
http://www.mikrotik.com/download.html
v6.0 includes many changes, we suggest it for testing environment until you are confident that it works with necessary configuration.
Please, submit all reports to [email protected] (include suppout.rif file).
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Verze 6.0beta2
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
Verze 6.0beta2
0 x
-
Ladik
- Příspěvky: 1390
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
jj tak toto me dnes dostalo 
*) downgrading to v5 was losing wireless interface configuration;
Jinak me ta b1 jela docela OK.
*) downgrading to v5 was losing wireless interface configuration;
Jinak me ta b1 jela docela OK.
0 x
-
Tomáš Nesrsta
- Moderátor
- Příspěvky: 1333
- Registrován: 18 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Karlovy Vary
- Kontaktovat uživatele:
Mate nejakou zkusenos s tim jake zmeny tam jsou v tom shapingu? Zatezuje to mene PC, nebo to aspon lepe vyuziva viceprocesorove PC?
0 x
-
joker
- Příspěvky: 471
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
tusi nekdo, nebo odhadne, kdy cca se bude dodavat RB750 s licenci V6 ?
chci neco za nejaky cas koupit (rijen?), tak jestli uz bude i pravo upgrade na 7.x
Diky za info.
Diky.
chci neco za nejaky cas koupit (rijen?), tak jestli uz bude i pravo upgrade na 7.x
Diky za info.
Diky.
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
-
Rudolf Dvořák
- Příspěvky: 421
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Czech Republic
- Kontaktovat uživatele:
Doufam ze v dalsi verzi pridaj do dhcpka ten hostaname jak mi na pul slibili. 
0 x
-
joker
- Příspěvky: 471
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
hapi píše:upgrade na v7 tam je pokud nainstaluješ v6. RBčka maji neomezenej upgrade.
jak to upgrade presne funguje? Zde http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:License je uvedeno, u L4 (RB750), ze je upgradeable jen na 6.x
muze nekdo vysvetlit presny princip? myslel jsem ze bv kazdem kusu je nejaka licence nahrana, ktera rika, do jake verze mohu upgradovat?
Anebo ten kus je cisty a ja do nej musim nahrat Ver6 beta a nejakym zpusobem aktivovat? A podle aktivacniho klice vazanemu na ten HW se pak bere, do jake verze SW mohu upgradovat? Takze uz muzu ted koupit kus, nahrat do nej Ver6 beta (je pouzitelna?) a aktivovat a soucasne budu mit i vsechny verze 7.x?
Diky za vysvetleni.
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
to platí pouze pro zakoupený licence pro x86. V RBčku se pokračuje dál, prostě to neřeš.
0 x
-
joker
- Příspěvky: 471
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
-
Maxik
- Příspěvky: 2579
- Registrován: 19 years ago
- Kontaktovat uživatele:
na koupene licenci se to take prodluzuje automaticky ne ? pokud vim na x86 jsem mel 2.9.50 a ted 5.14 a jiste tam nebyl upgrade na 5x myslim ze jen 3.x
0 x
- honzam
- Příspěvky: 5527
- Registrován: 19 years ago
RouterOS v6 we have a new feature "Advanced channels" where you can define the device to use 60MHz channel width. This will only work with MikroTik device as a client.
0 x
-
czatlantis
- Příspěvky: 316
- Registrován: 19 years ago
Advanced chanels jsem tam teda nenašel, ale koukám že v té betě jdou i s licení v4 na obyčejným RB433 dát "superchannel"
0 x