Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTU žádost o poskytutí MAC, SSID, GPS vysílačů

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
teo
Příspěvky: 401
Registrován: 18 years ago

ČTU žádost o poskytutí MAC, SSID, GPS vysílačů

Příspěvekod teo » 12 years ago

Dostali jsme žádost od ČTÚ o poskytnutí MAC, SSID, GPS vysílačů....
kde je v žádosti zároveň napsáno:
Uvedené informace Úřad vyžaduje z důvodu častého porušování podmínek stanovených ve
všeobecném oprávnění VO-R/12/09.2010-12. Uvedené informace Úřad vyžaduje za účelem
plánované kontroly plnění povinností a podmínek stanovených ve všeobecném oprávnění VO-
R/12/09.2010-12.

To znamená že oni si to pak hned přijedou zkontrolovat?

Poslali mi to v dost nevhodné době, jelikož se má začít předělávat technologie, takže budou minimálně jiné MAC adresy, a i SSID se budou upravovat.

Jak to chodí v praxi? Za jak dlouho přijedou si to zkontrolovat?
Mám je upozornit že se to bude upravovat, a tedy že ty data budou stejně za pár týdnů neplatné?
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 12 years ago

ty mas (nebo kdokoliv) nejaky GPS vysilace ?
0 x

teo
Příspěvky: 401
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod teo » 12 years ago

reset píše:ty mas (nebo kdokoliv) nejaky GPS vysilace ?

myslel jsem samozřejmě GPS polohy
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 12 years ago

teo píše:Mám je upozornit že se to bude upravovat, a tedy že ty data budou stejně za pár týdnů neplatné?


Neco v tom stylu bych tam urcite napsal. "Vzhledem k neustalemu rozvoji a upravam siti nemuzeme garantovat platnost dat dele nez x dni od data jejich oznameni"
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 12 years ago

teo píše:Dostali jsme žádost od ČTÚ o poskytnutí MAC, SSID, GPS vysílačů....
kde je v žádosti zároveň napsáno:
Uvedené informace Úřad vyžaduje z důvodu častého porušování podmínek stanovených ve
všeobecném oprávnění VO-R/12/09.2010-12. Uvedené informace Úřad vyžaduje za účelem
plánované kontroly plnění povinností a podmínek stanovených ve všeobecném oprávnění VO-
R/12/09.2010-12.

To znamená že oni si to pak hned přijedou zkontrolovat?

Poslali mi to v dost nevhodné době, jelikož se má začít předělávat technologie, takže budou minimálně jiné MAC adresy, a i SSID se budou upravovat.

Jak to chodí v praxi? Za jak dlouho přijedou si to zkontrolovat?
Mám je upozornit že se to bude upravovat, a tedy že ty data budou stejně za pár týdnů neplatné?


Nás změřili a volal mi ten člověk, že nám 27 MAC adres nesedí. Tak jsem se ho zeptal, jestli nám to zaplatí, že mu to budeme každý den aktualizovat. Zmlknul a už se radši neozval. Ale drzý byl náramně ... Macovky chcou hlavně kvůli skrytému SSID, protože pak zvláště ve městech, nemají jak daný vysílač dohledat. Nebo jsou možná líní si ho trojúhelníkovou metodou dohledat, ale to bych jim křivdil.
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 12 years ago

Ja pouzivam na linkach vzdy skrytému SSID, ale do radioname napisu vzdy nazev provozovatele. Oni scanuji mikrotikama, tak vidi radioname jako mikrotiku, tak ubnt a me se na linky nepokousi pripojoval neautorizovana zarizeni.
0 x

zzam
Příspěvky: 115
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod zzam » 12 years ago

Já jsem nic takového nedostal a doufám, že nic nedostanu. ČTÚ si vymýšlí čím dál větší hovadiny. Ten kdo bude chtít vysílat na nepovolených frekvencích, tak jednoduše takové zařízení nenahlásí a bude pod skytým ssid či změněnou mac vysílat dál. Akorát to přidělá práci slušným poskytovatelům.
0 x

Robotvor
Příspěvky: 803
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 12 years ago

Tak včera nám to taky došlo do datovky :-) Mohlo by mně napsat někdo SZ kdo už má tohle za sebou?Díky.
0 x

Chrysler
Příspěvky: 34
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Chrysler » 12 years ago

proč do sz? Pokud s tím už někdo má zkušenosti, tak ať se podělí. Může to pomoct i nám ostatním
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

Proti tomu není pomoci. Prostě se to musí sepsat, poslat a čekat. Případně si můžeš čekání zpestřit tím, že prolezeš všechny APčka a hledáš kostlivce ve skříni :)
Na 1-2dB přepaly na pár AP o kterých jsem věděl neříkali nic, ale indoor kanály venku neukecáš.
0 x

teo
Příspěvky: 401
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod teo » 12 years ago

Já jsem už nějaký čas neprohlížel, které frekvence jsou a nejsou povolené, můžete sem dát nějaký odkaz na seznam frekvencí pro outdoor?
Mě vše snad jede 5500-5700, ale nejsem si jist jak je to nakonec s 5620 a 5640 kvůli radaru ČHMÚ.
Já totiž používám na pár nehlučných spojích na pár stovek metrů, právě i tyto frekvence.
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 12 years ago

Tak na nas taky doslo. Ach jo, proc jsme tenkrat neudelali radsi OS nez s.r.o. Tady v okoli jich nekolik vesele vysila vsude mozne, jenze na ne jsou asi kratky :(
Tem co tu psali jsem poslal par dotazu sz, za kazdou odpoved dekuji.
Jeste me napadlo, RLAN zarizeni je vlastne kazdy klient? Se z toho po*eru.
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

Jeste me napadlo, RLAN zarizeni je vlastne kazdy klient? Se z toho po*eru


Posílali jsme seznam jen těch zařízení naší infrastruktury, která do éteru vstupují v roli coby AP strana, ať už multipoint, nebo point-to-point.
0 x

HoT
Příspěvky: 140
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod HoT » 12 years ago

Uz to delam podruhe....CTU tak ma seznam vsech vysilacu a kdyz jedete mimo tak vi komu se ozvat. Takze vsechno pekne v legalu. To ze se to porad meni oni vi a nijak to neresi. Pokud menim kartu tak zustava stejne SSID a pokud menim SSID tak zustava zase mac. Na nekolika strojich je autochannel. Je to jenom otravna formalita.....
0 x

McCall
Příspěvky: 100
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod McCall » 11 years ago

Nám to taky přišlo ale je tam i jaké kabely typy antén ap. To jste opravdu dělali takovouto analýzu sítě? Nejde o seznam AP to je v klidu včetně GPS souřadnic ale prolézt každý vysílač a napsat ke které anténě vede jaký kabel, jaké délky .. .jaká tam je anténa ... kam přesně vysílá (azimut) ... a nevím co ještě ...

Naše síť má stovky takových vysílačů ... nevím kdo to bude dělat ... navíc se to pořád mění ...
0 x