Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Provozní a lokalizační údaje se nám vrací... k 1.10.2012

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: Provozní a lokalizační údaje se nám vrací... k 1.10.2012

Příspěvekod joker » 10 years ago

A jde nejak, kdyz mam RB a 3 usery, logovat udaje?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

porid si flowpro a stat ti to proplati :D
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 10 years ago

ppp76 píše:porid si flowpro a stat ti to proplati :D

Řekl bych, že nesplní podmínku registrace na čtu :-)
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 10 years ago

Stat ti to proplati az kdyz da prvni pozadavek, nebo ne? :-)

Ne hele me jde o to, jestli jde z RB nejak rozumne a snadno sledovat data anebo alespon tahat statistiky.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

stat to pozaduje a proplati ti to i kdyz nedava zadnej pozadavek , pozadavky si pak uctujes podle ceniku co ukon to polozka vceniku , proplaej ti to ze si to poridis a provozujes , proplatej ti mesicni fakturu co dostanes napriklad od syse coz je cca 10000 plus is tam muzes prihodit 2000 za praci mesicne plus 400 za elektriku ... dva litry za to ze se na to kouknu a ofouknu vetrak je slusny :)
0 x

kajamarik
Příspěvky: 11
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kajamarik » 10 years ago

Nevite nekdo, kdo provozujete FlowPro ze Sumperka, zda to umi zobrazovat take porty u NATovane verejne adresy? Tedy mam-li vesnicku za jednou IP adresou, tak bych potreboval aby mi to reklo, ze v danem case tahle privatni IP:port komunikovala pres tuhle verejnou IP:port...jde mi o ten port, na ktery se to prenatovalo. Ten je totiz docela obtizne zjistit.

Diky
Naposledy upravil(a) kajamarik dne 26 Mar 2014 22:01, celkem upraveno 1 x.
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 10 years ago

Musis tam mit zadany ten natovaci server jako logovaci, pak to jde videt..resp je tam videt provoz lokálních adres a kam to komunikovalo ale porty nesedi. Ackoli to bylo jen při debate se sumperkem..
Ale hlavni je sosat data primo z NAT serveru...
0 x
Daniel Tasáry

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

vcera me kontaktoval nejaky clovek s nabidkou tohoto nastroje ,
nechal jsem si poslat nabidku,
kdyz jsem zjistil, ze se jedna o nejaky mamlasoidni soft v cene nekolik set tisic czk ,
odpovedel jsem mu nasledujici:

dekuji za vysvetleni ohledne financovani, ale mame hromadu jinych veci, kam cpat penize.
A nase reseni nas stalo presne 2h prace a 0kc.
Kdyz nekdo bude chcit data, dostane syrove logy, at si s nimi poradi dle sveho, pokud nejake vubec budou.
Jelikoz nam nikdo nehradi ani provoz masiny, log server se muse proste porouchat.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 10 years ago

Jak je to s délkou uchovávání dat. Nevím přesně který zákon si přečíst, je tam spousta novelizace.

Jde mi oto, že když mě policie požádá o data za loňský rok jestli je můžu vůbec poslat kdybych je měl.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 10 years ago

6mesicu (max) , pak nenavratne zlikvidovat .
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 10 years ago

Je to tam nějak konkrétně napsané? Můžete mě prosím nasměrovat na zákon § a odstavec pokud to víte?

Děkuji
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

viz vyse - 6 mesicu je retence... Cokoliv po tomhle datu napsat ze nemas...
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 10 years ago

Odposlech a záznam zpráv
§ 97

(3) Právnická nebo fyzická osoba zajišťující veřejnou komunikační síť nebo poskytující
veřejně dostupnou službu elektronických komunikací je povinna uchovávat po dobu 6 měsíců
provozní a lokalizační údaje, které jsou vytvářeny nebo zpracovávány při zajišťování jejích
veřejných komunikačních sítí a při poskytovávání jejích veřejně dostupných služeb elektronických
komunikací
37b)
. Provozní a lokalizační údaje týkající se neúspěšných pokusů o volání je
právnická nebo fyzická osoba zajišťující veřejnou komunikační síť nebo poskytující veřejně
dostupnou službu elektronických komunikací povinna uchovávat pouze tehdy, jsou-li tyto údaje
vytvářeny nebo zpracovávány a zároveň uchovávány nebo zaznamenávány. Současně je tato
právnická nebo fyzická osoba povinna zajistit, aby při plnění povinnosti podle věty první a druhé
nebyl uchováván obsah zpráv a takto uchovávaný dále předáván. Právnická nebo fyzická osoba,
která provozní a lokalizační údaje uchovává, je na požádání povinna je bezodkladně poskytnout
a) orgánům činným v trestním řízení pro účely a při splnění podmínek stanovených zvláštním
právním předpisem59)
,
b) Policii České republiky pro účely zahájeného pátrání po konkrétní hledané nebo
pohřešované osobě, zjištění totožnosti osoby neznámé totožnosti nebo totožnosti nalezené
mrtvoly, předcházení nebo odhalování konkrétních hrozeb v oblasti terorismu nebo
prověřování chráněné osoby a při splnění podmínek stanovených zvláštním právním
předpisem60)
, Strana 136 / 247
c) Bezpečnostní informační službě pro účely a při splnění podmínek stanovených zvláštním
právním předpisem37)
,
d) Vojenskému zpravodajství pro účely a při splnění podmínek stanovených zvláštním právním
předpisem37a)
,
e) České národní bance pro účely a při splnění podmínek stanovených zvláštním právním
předpisem61)
.
Po uplynutí doby podle věty první je právnická nebo fyzická osoba, která provozní a
lokalizační údaje uchovává, povinna je zlikvidovat, pokud nebyly poskytnuty orgánům
oprávněným k jejich využívání podle zvláštního právního předpisu nebo pokud tento zákon
nestanoví jinak (§ 90).
0 x

Uživatelský avatar
Radek Úlehla
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radek Úlehla » 10 years ago

Někde jsem měl i tu novelizaci, ale ono se na podstatě věci nic nezměnilo.
0 x

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 10 years ago

Děkuji moc za nápovědu.
0 x