Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Formuláře ČTÚ

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
rouchi
Příspěvky: 508
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Formuláře ČTÚ

Příspěvekod rouchi » 12 years ago

Tak jsem se začal probírat formuláři od ČTU abych je vyplnil (jeden byl jenom do konce ledna) no a s hrůzou zjištuji co všechno po mě pánové z čtu chtějí.
1) Nejenom počty klientů, ale navíc i počty klientů v jednotlivých obcích. (to mi naštěstí velice usnadnil Systems4ISP)
2) Údaje o tom kolikrát si orgány jak vyžádaly údaje mi tak nevadí, jelikož jsem měl nula tak jsem to jenom napsal do poznámky. nehledě na to že jakmile Ústavní soud povinnost zrušil, tak jsem přestal netflow řešit...(ačkoli jsem teď tady četl od Zdenka Š. že se to nejspíš brzi opět chystají zavést)
3) Nejvíc co mě dostalo je formulář, který se teprve chystám vyplňovat kde je např. tržby za jednotlivé poskytované služby, ale i investice do sítě a jakožto do hmotných a nehmotných aktiv.

No ČTÚ je pro mě jedno velký BLE.... jenom aby člověk furt něco vyplňoval, jak mam sakra dohledávat kde a za co jsme všechno co a jak nainvestovali...to mi nepříjde moc jednoduchá úloha... :-D
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 12 years ago

Hmm tak to si asi zacal teprv podnikat legalne s wifi nebo si vubec celkove zacal??

Jedina novinka ktera uz ale byla na predchozi formulare je vyplnovat pocet lidi na mesta zbytek se vyplnuje uz leta letouci...bohuzel to tak je a bude.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 12 years ago

rouchi píše:Tak jsem se začal probírat formuláři od ČTU abych je vyplnil (jeden byl jenom do konce ledna) no a s hrůzou zjištuji co všechno po mě pánové z čtu chtějí.
1) Nejenom počty klientů, ale navíc i počty klientů v jednotlivých obcích. (to mi naštěstí velice usnadnil Systems4ISP)
2) Údaje o tom kolikrát si orgány jak vyžádaly údaje mi tak nevadí, jelikož jsem měl nula tak jsem to jenom napsal do poznámky. nehledě na to že jakmile Ústavní soud povinnost zrušil, tak jsem přestal netflow řešit...(ačkoli jsem teď tady četl od Zdenka Š. že se to nejspíš brzi opět chystají zavést)
3) Nejvíc co mě dostalo je formulář, který se teprve chystám vyplňovat kde je např. tržby za jednotlivé poskytované služby, ale i investice do sítě a jakožto do hmotných a nehmotných aktiv.

No ČTÚ je pro mě jedno velký BLE.... jenom aby člověk furt něco vyplňoval, jak mam sakra dohledávat kde a za co jsme všechno co a jak nainvestovali...to mi nepříjde moc jednoduchá úloha... :-D

Nic novyho.Vypln tam nejaky rozumny na oko nebijici cisla a je to.... nikdy ne 100proc. pravdu!
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 12 years ago

Dnes jsem mel horkej telefon od CTU, budou rozesilat nejaky formulare k podpisu - zmena legislativy nebo co. Vite nekdo o tom vic?
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 12 years ago

Kua co tohle bojkotovat ci primo protestovat proti omezovani podnikani prebujelou byrokracii a snahou CTU hlavne vykazovat cinnost a pokud mozno, tak zjistovat soukrome veci pro konkurenci typu TO2CZ ... :twisted:
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

OT - že se informace, co ISPíci vyplňují ČTU vždycky nějak záhadně dostanou ke kyslíkům, je nejenom známo - existují na to i důkazy. Navíc je někde přímo svědectví někoho z O2, které to potvrzuje, jenom to teď nemůžu najít.
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 12 years ago

Prave proto jim davat jen dezinformace ci rovnou bojkotovat :lol: :wink:
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 12 years ago

Tak bojkot je docela ošajstlich, hlavně kvůli možné pokutě. Navíc tím na sebe člověk zbytečně upozorňuje a přitahuje nežádoucí pozornost. Takže je lepší mít dvě naprosto odlišné sítě - jednu reálnou a druhou zcela imaginární, existující pouze v představách a formulářích ČTU :-D Stručně řečeno, dezinformovat, jak píšeš.

I když, slyšel jsem příběh o ISP, co měl docela slušnou síť (hlavně technicky), ale speciálně kvůli ČTÚ měl ještě druhou síť typu 2,4kový vidlák s 5460 a panelkou coby páteřním spojem - existovala a fungovala jenom v jakémsi cisco softu na simulaci sítí, pro jistotu ale na některá místa věšel imitace antén a podobnou kamufláž. :D :evil:
0 x

josefp
Příspěvky: 206
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod josefp » 12 years ago

Ahojda,

pokud by byli cesti ISP trochu rozumni spojily by se do zajmoveho zdruzeni, ktere by razne prosazovalo svoje zajmy jak vuci Vlade tak CTU. Napriklad zalobou k Ustavnimu soudu na CTU - jejich formulare jsou jasne obtezujici a informace ktere vyzaduji rozhodne podle me nejsou dulezite pro pozitivni rozvoj telekomunikaci v CR.

Nekteri z vas si urcite dobre pamatuji bojkot peerinku ceskych ISP s tehdy jeste Ceskym telecomem, po par dnech se telekom velmi rychle domluvil se vsemi.

Spojme se a pojdme stizit trochu CTU zivot.
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 12 years ago

josefp píše:Ahojda,

pokud by byli cesti ISP trochu rozumni spojily by se do zajmoveho zdruzeni, ktere by razne prosazovalo svoje zajmy jak vuci Vlade tak CTU. Napriklad zalobou k Ustavnimu soudu na CTU - jejich formulare jsou jasne obtezujici a informace ktere vyzaduji rozhodne podle me nejsou dulezite pro pozitivni rozvoj telekomunikaci v CR.

Nekteri z vas si urcite dobre pamatuji bojkot peerinku ceskych ISP s tehdy jeste Ceskym telecomem, po par dnech se telekom velmi rychle domluvil se vsemi.

Spojme se a pojdme stizit trochu CTU zivot.


Tak uz tu mame telekomunikacni klastr. Co je zkusit pomotivovat ?
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 12 years ago

Bohuzel je v Telco-clusteru "jen" 51 subjektu a asi 200k lidi ... Chtelo by to daleko, daleko vetsi ucast 8)
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 12 years ago

lwq píše:Bohuzel je v Telco-clusteru "jen" 51 subjektu a asi 200k lidi ... Chtelo by to daleko, daleko vetsi ucast 8)


Tak co je snazsiho, nez se k nim pridat ?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

telco cluster se snad stará jenom o virtuálního operátora ne? Vlasntě, jaký jiný výsledky ten telco cluster má? co třeba ddos na čtu trvající tejden? chcete java script? :-)
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 12 years ago

hapi píše:telco cluster se snad stará jenom o virtuálního operátora ne? Vlasntě, jaký jiný výsledky ten telco cluster má? co třeba ddos na čtu trvající tejden? chcete java script? :-)


S blokadami vseho druhu bych jeste vydrzel, je to sice nase pravo, ale ... myslite, ze to uredniky trapi ? No tak se nekdo nedostane na jejich web, no... O otrapu, co bude volat min.

A ted vazne. Mas li lepsi napad, jak se sdruzit, sem s nim. Cluster uz jede, je v povedomi a dle meho je snazsi rozsirit a posilit neco co funguje, nez zase vytvaret nejaky dalsi sdruzeni.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

no ne tak mi řekněte jednu věc kterou dokázaly a jaký jsou jejich cíle do budoucna.
0 x