Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTÚ, místní šetření.

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Re: ČTÚ, místní šetření.

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Nevidím problém v tom aby někdo z ČTU slušně zazvonil u dveří a požádal o předložení té a té smlouvy. Nárokové to nejspíš nebude, ale pokud mu to dotyčný dá tak nevím o čem tu chce kdo točit :lol: .
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

a vidíš já v tom problém vidím z toho důvodu, že to může být konkurence, která si krásně udělá průzkum trhu se svým vyrobeným ČTU průkazem, přijde mi to fakt nesmysl, aby ČTU zasahovalo do klientů když si to nevyžádají.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

No tak podle toho ujištění co Insider dostal že jsou to skutečně oni může být klidný a vyrovnaný jako byl celé ty roky co se mu to šetření vleče :wink: . Jinak Okoune, že se na to kouknu i z Tvé stránky věci, Ty přeci jsi sdružení (pokud se nepletu), tak ty bys ani nějakou konkurenci mít neměl, protože pokud bys to tak vnímal tak si zaděláváš na nekalé podnikání sám o sobě :wink: .
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 12 years ago

tak už mě ty smajlící fakt točej. nejsem sdružení, nikde jsem tu nepsal.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Ok, měl jsem tedy špatně uloženou informaci ve své paměti, možná si to pletu s czfree. Napříště se polepším. Ale se smajlíky Ti asi nepomůžu :D .
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 12 years ago

Tak se nam to zacina dostavat do obratek, oslovuji druzstva a druzstevniky, kde poskytujeme internet a zadaji je o smlouvy uzavrene pred 9.2009 :o
No myslim, ze se to ze zakonne roviny, presouva do roviny, my ti ukazeme.. Fakt jsem sam zvedavej co najdou.. Asi posledni krok po dvou prosranejch a nezakonnejch rozhodnutich ve spravnim rizeni..
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

Co se týče toho správního řízení (veřejná nebo neveřejná telekomunikační síť), mě by spíš zajímalo, komu tím vznikla nějaká prokazatelná újma, že se tím ČTÚ zabývá už 3 roky... to musí stát nějaké peníze. Tady bych to viděl spíš na nehospodárné nakládání s veřejnými financemi.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Když jedeš 70km/hod v obci při jejím výjezdu a chytnou tě, změří tak jim taky budeš říkat že se plýtvá penězi? No říct jim to můžeš a to je tak celé :wink: .Sice nevím co v roce 2009 dělala na trhu nějaká neveřejná síť co připojovala veřejně zákazníky, ale třeba to nějakou kličkou šlo. No a pokud se ukáže že nešlo nebo tam bude zcela jiné pochybení tak postih se už najde. Každopádně k prvotnímu se shodneme že ČTU nedělalo nic protizákonného tím že se pokusilo si na jednotlivcích vyžádat smlouvy.
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

To je snad trochu jiná věc, když překročím a chytnou mě, tady je co celkem jasné. Oproti takovému 3 roky trvajícímu správnímu řízení, kde jediným bezpečně podloženým faktem za tu dobu je, že správní řízení pokračuje :)
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Tak není mi známo jaka lhuta tam ze zákona je. Nicméně řízení i diky tem odvoláním trva a když se soudy mohou táhnout... .
0 x

tom-tom
Příspěvky: 1089
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod tom-tom » 12 years ago

mě to připadne, že jde jen o prachobyčejnou buzeraci, jen proto aby ten ouřada mohl vykázat činnost, jako že tam není nadbytečný. A to, že každé odvolání celé řízení protahuje mu jen nahrává do karet, udržet si to teplé místečko co nejdéle. Nakonec, kdoví kolik takových případů vede..
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

S tím jak ti to případně nikdo nepolemizuje, důležité pro dotyčného bude jak se finálně rozhodne :wink: .
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 12 years ago

No, Insider se registroval jako neveřejná služba, to je věc provozovatele, jak to chce i když ČTU teď neveřejné nerado registruje. Neveřejná nemusí mít licenci a nemusí dělat některé věci a za to ji zase něco chybí něco mvymoženstí v zákoně garantovaných jen veřejným službám.
Nicméně ČTU si asi myslí, že síť fungovala jako veřejná a měla mít patříčnou licenci a snaží se to nějak dokázat. U koncáků jde po smlouvách a všeobecných podmínkách, tam hledá, zda obsahuje bod typu "...Telekomunikační síť X je neveřejná. Z poskytování služeb jsou dopředu vyloučeny bankovní instituce, ...." (nebo něco podobného, jak si usmyslel provozovatel, koho nemá rád), což ze zákona musí být uváděno, a to hledají u lidí, zda má ve smlouvách/všeobecným provozních podmínkách splněno. Tohle je čistě byrokracie.
U baráků hledají to, zda při zřizování přípojek a instalaci techniky se náhodou nezkusili někde odvolat na práva příslušejícím ze zákona jen veřejné službě. Pokud něco takového najdou, tak asi to můžou slušně osolit. Dokud to šetří ČTU, tak to ještě je "dobré v limitu desetimega Kč". tento druhý případ, pokud by se děl ve větším, by také mohl být pod patronací PČR s následnou diagnozou podvodného jednání a soudní dohrou.
0 x