Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak si vedete? Nepovíte? Nevadí, budete možná muset:)

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Jak si vedete? Nepovíte? Nevadí, budete možná muset:)

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Jedna paní povídala že v senátě(tedy už po schválení poslanci) je návrh jehož podstatou pokud jsem to dobře pochopil bude nutnost zveřejňovat (či někde budou veřejně dostupná) vaše data z výsledovky, rozvahy prostě věci z daňového přiznání. Týkat by se to mělo firem (jestli všech potažmo i Dadeho ochcávek typu o.s.ko se neví). Sem si sumíroval co se na nás chystá a tohle mi mimo jiné (třebas plátce DPH místo mega už od 750tis) z toho vypadlo. Takže systém ala Kašíci přehodnotit :wink: .
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 12 years ago

Tak ono povinne musi pravnicka osoba tydle veci podavat uz ted, ALE skoro nikdo to nedela ale taky to zatim nikdo netresta.
A neplatci co se to snazili smoulit uz budou mit holt utrum no...to zas vymysleli neco jak z tech mensich zdimat vic a vic...

Tady pro priklad datart kterej to uvadi vsecko:

http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/ ... 15.12.2011
0 x
Daniel Tasáry

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Koukám že už to vlastně je zavedeno a to co by se mělo zpřísňovat je pak postih za nedodržení.
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Můj názor je, že kolik vydělává moje firma, po tom může být každýmu kulový. Nemám zájem to nikde zveřejňovat, je to vnitřní záležitost firmy a nějaký zveřejňování těchto údajů napomáhá zlodějům a různým dalším šmejdům. Je to další pochybnej výmysl úřednických teroristů..
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

I zveřejníš je-li Ti 10mega milých :lol: . Ale jinak jsi mě dostal, s tím že je to vnitřní záležitost firmy (tos moh rovnou říct že Tebe :mrgreen: ). Ale spíš to vyznělo že po tom je kulový de facto i finančáku :D :lol: .
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Jenže Datart je akciovka. A ta tu povinost opravdu má. Pravděpodobně od jakživa.

Ale ohledně povinnosti i ostatních typů firem se mi to moc nezdá. Byl by lepší odkaz, než JPP?

dantasik píše:Tak ono povinne musi pravnicka osoba tydle veci podavat uz ted, ALE skoro nikdo to nedela ale taky to zatim nikdo netresta.
A neplatci co se to snazili smoulit uz budou mit holt utrum no...to zas vymysleli neco jak z tech mensich zdimat vic a vic...

Tady pro priklad datart kterej to uvadi vsecko:

http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/ ... 15.12.2011
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Tedy jsem to dle rádia Jerevan přehodnotil - cca od roku 2006 je novelizovaný zákon č. 563/1991 Sb. o účetnictví §21a. No a tam je to pod relativně směšnou (Obchodní zákon, jiná vyhláška toto postihující) a nikým moc či vůbec nevybíranou pokutou postihováno. Nu a protože Repkins na to házel celou dobu bobek :lol: , tak teď v senátu má být spřísňující postih až 2roky natvrdo a nebo až 3% z aktiv firmy a nebo až 10mega podle toho jaký právní cancr se použije :mrgreen: . Toliko rádio Jerevan.
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 12 years ago

Jasne a kde to budes muset mit zverejnene?
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 12 years ago

Ludvik: nevim zakon, zeptej se danoveho poradce ten ti to cislo zakona rekne presne chces-li byt presny. Tuto povinnost ma i srocko, proste kazda pravnicka osoba. Tady mas treba sro.
Jestli si mel dotedka sro a nedelal si to tak muzes pomalu zacit :))

Imho tydle rozvahy nam jednou zajistili to, ze nam prestala jedna firma dodavat na fakturu jelikoz pojistovna, ktera jim pojistuje kredit pro firmy rekla ze jsme na tom ucetne spatne a konec.
Ale koukam ze nikdo otomdle moc nevedel ze se to "ma" delat ale nedela se to :roll:

http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/ ... 15.12.2011


Posila se to datovou schrankou na soud kde je dany subjekt registrovany.
Jak jsem psal, nikdo to nedela a postihy taky zatim nejsou my jsme koukam jeden rok ve skluzu nicmene jsme jiz posilali take.
0 x
Daniel Tasáry

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 12 years ago

Nejsem daňař, takže všechno nevím ... jsem jen obyčejný zaměstnanec. Mimochodem - dávat sem odkazy na justici nemá smyslu. Klikni si na to za nějaký čas a uvidíš.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Tak jsem si našel konečně čas a koukl se i na výrobce desítek. A mám pár postřehů:

1. Zdá se že Alcoma tam měla nějaké půjčky a překvapilo mě že má "jen" 110mil obratu (čekal jsem víc)
2. KPE na to těžce prdí, tam se ten chystaný zákon jistě ujme.
3. Summitd na tom není o moc líp jak KPE (myšleno povinností zveřejňovat listiny).
4. Racom dobrý, je vidět že 10GHz je nikdy neživilo a maj to asi jako hoby. Dle závěrky takovej slušnej oddíl :) .
0 x

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 12 years ago

Tak ono obecně česká firma má vždy malý obrat, vysoký obrat má jen zahraniční vykořisťovatel, a pokud nemá, tak tu českou firmu koupí. Česko je národ lokajů, dole to šlape a nahoře se to hrbí.
0 x