Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak vysoke najemne platite na strechach ?

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Jak vysoke najemne platite na strechach ?

Příspěvekod Ajfel » 12 years ago

Dnes mi dosel pozadavek na platbu najemneho na strese, kde jsme nekolik let, pozaduji novou smlouvu s tak vysokym najmem, ktery mi prijde neprimereny a nerealny.

Kolik nejvic platite na strechach bytovych domu kde mate APecka ?
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 12 years ago

3000,-/mes a elektriku zvlast CEZu.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

max 5000,- ročně + elektřinu jinak jdem o dům dál.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 12 years ago

Ajfel píše:Dnes mi dosel pozadavek na platbu najemneho na strese, kde jsme nekolik let, pozaduji novou smlouvu s tak vysokym najmem, ktery mi prijde neprimereny a nerealny.

Kolik nejvic platite na strechach bytovych domu kde mate APecka ?


Na stredobode cca 14k rocne + narust o inflaci + elektrina. Jinak bezne kolem par tisic rocne. Treba na jednom vodojemu to je 4,5k bez DPH :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 12 years ago

DRAKK píše:3000,-/mes a elektriku zvlast CEZu.

Opravdu mesicne ? To bude nejaky cantralni bod, jinak nevim, prijde mi to moc.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 12 years ago

Ajfel píše:
DRAKK píše:3000,-/mes a elektriku zvlast CEZu.

Opravdu mesicne ? To bude nejaky cantralni bod, jinak nevim, prijde mi to moc.



tak kdyz vezmu, ze vodafone plati na jednom panelaku, kde jsme taky, 120k rocne ... tak bych se ani nedivil.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 12 years ago

soooc píše:
Ajfel píše:
DRAKK píše:3000,-/mes a elektriku zvlast CEZu.

Opravdu mesicne ? To bude nejaky cantralni bod, jinak nevim, prijde mi to moc.



tak kdyz vezmu, ze vodafone plati na jednom panelaku, kde jsme taky, 120k rocne ... tak bych se ani nedivil.

To jsou ale nesrovnatelne veci, BTS mobilniho operatora a mala bunka citajici 5x AP + 1x privod Rayem
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

jo ale zapomínáš na velkou spotřebu elektřiny a docela velký zásahy do baráku.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 12 years ago

Ajfel píše:
soooc píše:
Ajfel píše:Opravdu mesicne ? To bude nejaky cantralni bod, jinak nevim, prijde mi to moc.



tak kdyz vezmu, ze vodafone plati na jednom panelaku, kde jsme taky, 120k rocne ... tak bych se ani nedivil.

To jsou ale nesrovnatelne veci, BTS mobilniho operatora a mala bunka citajici 5x AP + 1x privod Rayem



Tak jasne, zalezi, co na tech strechach delate :)

My na tom bode mame pokud dobre pocitam 11x 10GHz + asi tak 20 5GHz parabol + nejake ty sektory, obsazene veskere volne misto ve strojovne vytahu ... A 2 vysoke prihradaky na boudicce :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 12 years ago

soooc píše:Tak jasne, zalezi, co na tech strechach delate :)
My na tom bode mame pokud dobre pocitam 11x 10GHz + asi tak 20 5GHz parabol + nejake ty sektory, obsazene veskere volne misto ve strojovne vytahu ... A 2 vysoke prihradaky na boudicce :)

No dyt pisu, 5x 5G AP + 1x 10GHz jako privod konektu, pozaduji najem 30.000 rocne, vlastni elektrinu, vlastni stozar, vsechno je, krom toho najemneho, 30.000 je opravdu neunosne na tak maly bod.
0 x

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 12 years ago

Ajfel píše:
soooc píše:Tak jasne, zalezi, co na tech strechach delate :)
My na tom bode mame pokud dobre pocitam 11x 10GHz + asi tak 20 5GHz parabol + nejake ty sektory, obsazene veskere volne misto ve strojovne vytahu ... A 2 vysoke prihradaky na boudicce :)

No dyt pisu, 5x 5G AP + 1x 10GHz jako privod konektu, pozaduji najem 30.000 rocne, vlastni elektrinu, vlastni stozar, vsechno je, krom toho najemneho, 30.000 je opravdu neunosne na tak maly bod.


Tak to bych si a) vybral jiny dum b) pokud neni jina moznost, domluvil alespon dobrou smlouvu, ze te jen tak nevyhodi, zadna inflace do ceny najmu, klice od baraku.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 12 years ago

To už je docela pálka. Problém je v tom že když tam máš 5x 5G tak bys měl docela hodně starostí s obíháním klientů a otáčení antén. Teda pokud by se ti nepovedlo domluvit něco hned vedle...
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

centralni bod kam nam šupe CRA data, je tam jejich 6Gz licence 100cm antena, pak asi 6x 5Ghz spoj a pribude tam asi 2x 10Ghz, 5tacu mesicne. V cene stava. Stavba je majetkem blizke obce...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 12 years ago

nejdražší bod máme 1200 měsíčně + DPH + elektro a 200Kč vstup mimo pracovní dobu té firmy, je to komín 17m, 4x 10G (3x35 + 60)
0 x

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 12 years ago

Tak to je prd víte jak vypadá noční můra nebo zlý sen??? :evil: :twisted: nevíte tak já Vám to povím Jeden vetší panelák při první stavbě dohodnutý nájem 1500 kč plus elektro 2 stožárky (tyčky 4cm) osadili jsme pár anténama a postupně přidávali jak se přidávaly směry a tak. vše na ty tyčky nic nikam jinam souběžně s námi tam dělal vysílač vodafone. začal s nájmem cca 30 000 / rok. Po roce to začalo přišel vodafon že si přidá antény a dá nájem 40 000/rok okamžitě u nás raketový let paušálu nahoru 1500 ne ne ne vodafon zvedl o 10 000kč tak my bychom si od Vás představovali cca 2500kč/měsíc. Když jsme se začali cukat tak jeden místní furt lezl na střechu a zakazoval nám přidávání antén a furt jsme to musely řešit s předsedou. Pak jsme zjistili že je radioamatér a že kamarádí s konkurencí. když nevěděl co by tak souhrou náhod přestala fungovat domovní anténa na telku a kdykoliv jsme tam šly něco servisovat tak jsme slýchali : tak už konečně jdete opravit tu televizi co nejde kvůli Vám a tak že to tam rušíme atd atd atd. vyvrcholení bylo když přišel hovor od čtu ohledně toho že si stěžovali ,, lidi z domu ,, že jim tam rušíme televizi a že přijedou na měření a že by se jim to hodilo tak kolem 10 že se musí vypnout celý vysílač pro celé město. Tak jsme řekli že pro nás je únosné to vypnou kdykoliv ale nejdýl do 7 hodin ráno a pak už to jako nepřipadá v úvahu. tak pak že by přijely na 6:00h. Přijely celý vysílač musel být vypnutý oni měřili ten týpek co je pozval tak ani ze svého doupěte nevylezl. a po vypnutí duchové v telce byly furt dál asi po hodině měření a zkoumání čtu výsledek: ,, Vy nerušíte ale támhle páni kyslíci,, a tak jsme hned hledali možnosti a zjistili jsme že o barák vedle bude možnost 1000/měsíc plus elektrika antény neřeší když to bude na jednom stožáru tak jich tam mějte kolik chcete nám bylo řečeno.
Takže hledat hledat hledat!!!
0 x