Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Evropský soudní dvůr zakázal omezování P2P přenosů

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
routerboardista
Příspěvky: 86
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Evropský soudní dvůr zakázal omezování P2P přenosů

Příspěvekod routerboardista » 12 years ago

Výňatek:

Kód: Vybrat vše

Soudní dvůr Evropské unie, čili nejvyšší evropská soudní instance, rozhodl, že poskytovatelé internetového připojení (ISP) nesmějí používat filtry omezující využívání P2P (peer-to-peer) služeb, což je například BitTorrent, neboť to porušuje evropské direktivy (Directive on electronic commerce) a základní práva uživatelů. ISP uplatňující omezování rychlosti přenosů využívaných pro P2P, tedy budou muset svůj přístup přehodnotit.

Zdroj: http://www.svethardware.cz/art_doc-E779205B51CDE660C1257952005DCBB1.html

Tak to berte na vědomí vy škrtiči ! Tohle je další věc, která pomůže "upsaným" uživatelům vymanit se ze spárů.
0 x
Nic není v síti horšího, než vytočený znalec Linuxu. :-)
Jaký Vánoční dárek pro školáka ? no přeci WiFi Jammer
¡¡¡ ıʇıs ʌ ɔǝןǝɹʇǝʌ ıpɐʌ ıʇ pnʞod 'uǝʇuɐ ɥɔʎɯ po ןɐp ǝs zɹp

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 12 years ago

nasrat,
p2p upload klient je pro wifinu jako kdyz do nej strilis kulometem. chci po EU takovej hw a sw , kterej mi tohlecto umozni
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 12 years ago

:? EU se to keca, kdyz maj snad v kazde clenske zemi temer vsude minimalne VDSL nebo spis optiku / net po CATV. CR je vic nez jinde narod WiFinaru, tady je to jiny kafe. Ale jakykoliv omezovani P2P apod. to by melo byt zakoreneny ve sml. / vseob.podminkach ISP, treba v ramci regulace proti pretizeni site.

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

vyjímečně souhlasim s výrokem EU. Omezování ptp neni dovoleno. Každej slušnej ISP má v podmínkách ochranu proti přetěžování sítě. To je asi tak jako když od nějakýho klienta probíhá DDoS útok někam do netu a to dokáže ucpat síť víc než nějaký ptp a klienta prostě odpojim.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

co třeba tohle http://www.lupa.cz/zpravicky/nikdo-nemu ... psky-soud/

zdá se mi to nebo EU otočila směr?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 12 years ago

hapi píše:vyjímečně souhlasim s výrokem EU. Omezování ptp neni dovoleno. Každej slušnej ISP má v podmínkách ochranu proti přetěžování sítě. To je asi tak jako když od nějakýho klienta probíhá DDoS útok někam do netu a to dokáže ucpat síť víc než nějaký ptp a klienta prostě odpojim.


Jo, to jo, tak to taky resime
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

pfadmin
Příspěvky: 347
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod pfadmin » 12 years ago

Mě by docela zajímalo, co to znamená ve smyslu omezovat. To když mám na síti QoS pro případ naplnění kapacity ve špičcce ve smyslu třídění podle důležitosti, kde se všechny protokoly musí vejít do jedné hranice (konektivita), tak je taky omezuji?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

omezovat jako zakázat.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků