Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Povinné logování provozu internetu skončilo!

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Re: Povinné logování provozu internetu skončilo!

Příspěvekod reset » 6 years ago

zkus tam pridat jeste parametr

Kód: Vybrat vše

-V 5
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

[-V pdu_version] Zkusil jsem a nemá to vliv, bohužel :( Na mk mám taky 5ku
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 6 years ago

tohle jsem pro tebe vygooglil

NetFlow exports are UDP and do not employ congestion control or a retransmission mechanism. If the server flow-capture is configured on is too busy, or the network is congested or lossy NetFlow exports will be lost. An estimate of lost flows is recorded in the flow files, and logged via syslog. Most servers will provide a count of dropped pack- ets due to full socket buffers via the netstat utility. For example netstat -s | grep full will provide a count of UDP packets dropped due to full socket buffers. If this is a persistent occurrence either flow-capture will need a larger server or the compression level should be decreased with -z.


zdroj
https://www.freebsd.org/cgi/man.cgi?query=flow-capture&sektion=1&n=1

coz podle vypisu z logu vypada na tvuj pripad
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 years ago

Jee diky moc. Jsem taky hledal, ale blbe, pac takovy pekny vysvetleni jsem nenasel.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zdravím, roky plynou, zajímalo by mě, jestli je v současné době povinné logování provozu a jak se tváří orgány, když něco chtějí (třeba vlastníka IP a jeho provoz) a tyto údaje nedostanou. (Porucha v té době, nedokonalé zařízení - neumí logovat a další možnosti popsané kolegy výše). Děkuji, mpcz, 11mar2019
0 x