Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Povinné logování provozu internetu skončilo!

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné logování provozu internetu skončilo!

Příspěvekod Insider » 9 years ago

Soudní příkaz je hovadina.. Už jenom proto, že dataretention má trvat max. 6 měsíců a s rychlostí našich soudu.. To co chodí je většinou žádost o poskytnutí informace na základě §8 odst.1 TŘ, nebo předběžná opatření soudu, pokud se někdo dopouští nějáké trestní činnosti prostřednictví sítě elektronických komunikací i nadále. Ale že by si přímo soud vyžádal.. Třeba někde soudy fungují :mrgreen:
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 9 years ago

Ano fungují, já hned v lednu měl žádost na základě soudního příkazu OS Olomouc. podle §88 ost. 1 trstního řádu.
0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 9 years ago

Insider píše:Soudní příkaz je hovadina.. Už jenom proto, že dataretention má trvat max. 6 měsíců a s rychlostí našich soudu.. To co chodí je většinou žádost o poskytnutí informace na základě §8 odst.1 TŘ, nebo předběžná opatření soudu, pokud se někdo dopouští nějáké trestní činnosti prostřednictví sítě elektronických komunikací i nadále. Ale že by si přímo soud vyžádal.. Třeba někde soudy fungují :mrgreen:

ano, na to pozor, abyste si svou aktivitou u soudu nezavařili. vždy dávat jen data max 6 měsíců zpětně. Když přijde soudní příkaz na starší věci tak nemůžeme sloužit. Jinak Insidere, je to až s podivem, ale např. okresní soud v Olomouci to už párkrát stihl :lol: Zrovna se na jeden příkaz dívám - chtěl jsem si ověřit svá tvrzení
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 9 years ago

Máte někdo lepší informace než já. Povinnost logovat je 6měsíců, takže jak tady psal milan.zelinka soudní příkaz podle §88 ost. 1 z dubna 2014 ignoruji. Jak je to se sledováním provozu pronajatých adres? Tam nic neloguju jen řeknu komu patří, nebo sepletu?
0 x

Majklik
Příspěvky: 1949
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Majklik » 9 years ago

Musíš rozlišovat důvod vzniku uchovávaných infomací:
a) Informace vznikající primárně za účelem naplnění požadavku logování pro stát a k ničemu jinému nesloužící, nejčastěji uchovávání informací o spojeních přes NAT - takovéto informace po 6 měsících mažeš a pokud přijde později požadavek na dohledání, které závisí na těcho informacích - sorry, už je to v digitálním nebi.
b) Informace mám a udržuji z jiných důvodů - evidence, fakturace, reklamace, ... - pokud přijde požadavek, který mohu zodpovědět na základě těcho informací, tak mám opdovědět i po tom roce. Tradičně situace, že soud se ptá na IP adresu, která je přidělena konkrétnímu zákazníkovi už 5 let, takže mohu odpovědět i po 5 letech a je to tak žádáno a OK.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 9 years ago

Dik za odpoved. Prislo mi to jako pochybeni soudu, ale takhle to dava smysl.
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 8 years ago

neoslovila nehoho z vas firma Avalar sro , s nabidkou serveru pro logovani ?
delaji si ze me prdel , ci co ?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 8 years ago

Oslovili všechny co znám. Co tě na tom rozčiluje? Pro mě normální SPAM
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 8 years ago

dusovali se , ze nas to nebude stat ani korunu , i kdyz to stejne nechcem ,
vyzadal jsem si smlouvu, tam ctu server HP Proliant Microserver Gen8 za 300kczk ,
realna cena toho serveru je tak 10kczk .
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

milan.zelina
Příspěvky: 281
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod milan.zelina » 8 years ago

Mě i volali, nevypadalo to špatně, během pár týdnů budou mít novou verzi.
A skutečně to podle nich zaplatí nakonec ministerstvo.
Tak jsem zvědav jak to je.
Každopádně 300k (pro kolik zákazníků) :o ?
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 8 years ago

o poctu zakazniku tam nic neni,

tahle klausule mi v tom prave nesedi ,


1. Kupní cena byla dohodou obou stran stanovena na 307 400,- Kč bez DPH (slovy
třistasedmtisícčtyřistakorunčeských).
2. Kupující se zavazuje uhradit kupní cenu jako jednorázový instalační poplatek ve výši 5000,- Kč
bez DPH a dále v 36-ti měsíčních splátkách, každé o výši 8400,- Kč bez DPH.


... za nas , nasrat ,
muzu sem vrznout celou vzorovou smlouvu, pokud by jste chteli

nevim jestli je to cena za hw a sw si ceni na 290kczk , ci co
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 8 years ago

zajimave, me treba nikdo takovy neoslovil .. :-O
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 8 years ago

volaji mi uz cca mesic, vzdycky jsem jim rekl, at zavolaji za tyden, tedka uz mi to nedalo a trochu jsem se s nimi o to zakecal,

podle me je ta jejich nabidka a smlouva dosti podezrela,
uz si na to moc nevzpominam kdy to bylo , rok dva tri zpet , ale neco podobneho mi uz nabizeli.
forma je takova, ze server uhradi zakaznik a pak si zazada o dotaci , kdyz ji ale nedostane, zbude mu predrazeny sunt a v kase -300kczk .

vedel bych o lepsim vyuziti tech financi , treba prochlastat je , vyjde to nastejno
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Jan_Vyskocil
Příspěvky: 3
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Jan_Vyskocil » 8 years ago

Dobrý den pane Kolenský, dovolím si na Vaše výtky stručně reagovat:

- dodávka je financována formou dotace, tedy Vás to skutečně nestojí ani korunu, jak jsme avizovali

- podpis smlouvy u nás následuje až POTÉ, co je závazně schválen projekt dotace odborem Policie ČR

- neseme za Vás veškeré legislativní riziko, nic nepředplácíte a v případě zrušení zákona se neuhrazená část automaticky stornuje, což jinde ne vždy bývá pravidlem; dodaný HW představuje jen zlomek celkové ceny, a proto jeho vrácení v takovém případě ani nevyžadujeme

Je škoda, že jsme neměli příležitost se osobně setkat, abych Vám naši nabídku vyložil včetně těchto důležitých okolností. Chápu však Vaši opatrnost. Jak jste správně podotkl, různých nabídek na systémy logování provozu je na trhu poměrně dost, ne všechny jsou seriózní. My však za stejnou dotaci nabízíme výrazně více muziky a zároveň chceme, abyste si to ověřil. A proto je naší podmínkou alespoň měsíc testovacího provozu zařízení ve Vaší síti formou bezplatné výpůjčky.


S pozdravem,
Jan Vyskočil
obchodní zástupce
Avalar s.r.o.
0 x