Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Povinné logování provozu internetu skončilo!

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné logování provozu internetu skončilo!

Příspěvekod douby » 9 years ago

nepotřebuji HW za 500tis korun, nepotřebuji SW za 20tis měsíčně. Stačí, když budu moct poslat fakturu za pořízení novýho diskovýho pole, elektriku a údržbu našeho stávajícího vlastního řešení. Kriminálce data od nás zatím vždy vyhovala a dostali je do 24hodin od doručení soudního příkazu. Bez něj se s nikým nebavíme.

Padající hovno budu řešit až obdržím soudní příkaz. Pak hovno přepošlu dál. Nebo jak to chceš řešit? Týdně dojde Xy těchto mailů. Každý report bychom měli dohledat a potom kontaktovat majitele přípojky a udělat mu přednášku o autorských právech? Nebo nějaké bububu?
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

Fakt? Tak mě to asi z UPC posílá duch svatý :D

Vazeny zakazniku,

preposilame Vam prijatou stiznost na rozesilani spamu, utok nebo porusovani autorskych prav z adresy ve Vam pridelenem IP rozsahu.
Zadame Vas o prijeti prislusnych opatreni k zabraneni teto cinnosti.
0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 9 years ago

David2006 píše:Fakt? Tak mě to asi z UPC posílá duch svatý :D

Vazeny zakazniku,

preposilame Vam prijatou stiznost na rozesilani spamu, utok nebo porusovani autorskych prav z adresy ve Vam pridelenem IP rozsahu.
Zadame Vas o prijeti prislusnych opatreni k zabraneni teto cinnosti.

protože máš PA IPv4 od UPC, that's all
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

douby píše:nepotřebuji HW za 500tis korun, nepotřebuji SW za 20tis měsíčně. Stačí, když budu moct poslat fakturu za pořízení novýho diskovýho pole, elektriku a údržbu našeho stávajícího vlastního řešení. Kriminálce data od nás zatím vždy vyhovala a dostali je do 24hodin od doručení soudního příkazu. Bez něj se s nikým nebavíme.

Padající hovno budu řešit až obdržím soudní příkaz. Pak hovno přepošlu dál. Nebo jak to chceš řešit? Týdně dojde Xy těchto mailů. Každý report bychom měli dohledat a potom kontaktovat majitele přípojky a udělat mu přednášku o autorských právech? Nebo nějaké bububu?


Pro začátek by stačil link na to video z přednášky kterou jsem zmiňoval - snad tam také někdo z fora byl a má odkaz. Moc nadšení v poslouchajících ISPíčkách ta informace nevyvolala. Tuším to bylo o tom že jsi odpovědný pokud Ti to někdo dá navědomí a už se s Tebou může vcelku úspěšně soudit. Ale už si tu přednášku skutečně přesně nevybavuji.

K té Tvé faktuře by to jít mělo - pokud máš dopředně schválený projekt z ministerstva, který musí splňovat všechny technické náležitosti (jaké to přesně jsou je mi putna).
Naposledy upravil(a) David2006 dne 24 Sep 2014 16:05, celkem upraveno 1 x.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

douby píše:
David2006 píše:protože máš PA IPv4 od UPC, that's all



Ano, ale to na věci nic nemění na tom že to UPC mohlo hodit do koše samo, ale radši si kryje záda a posílá to dál - což je v souladu s tou přednáškou o které jsem psal :wink: .

Pořád ale nevím kolik času by jsi potřeboval (a i ostatní na foru) na to dohledání toho co jsem poslal.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 9 years ago

lidem posilam upo na porusovani bla bla bla, takovej blemc preddefinovanej a at si to preberou sami, az budou chtit od soudu adresu pripojky, dam jim ju a ziju si dal. Ale za rok co u UPCB sme tohle prislo jen asi 14x a tyka se to tak 4-6 IP dokola. Hodne lidi se uchyluje k uloz.to a nebo i prisly na to ze na webshare je za maly peniz premioveho uctu hledani a lecos se da odtama taky sosnout...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 9 years ago

Dohledavam pouze na soudni prikaz zbytek me nezajima a v soudnim prikazu je jasne dano co chtej a flowpro to vyjede a jen preposlu
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

ppp76 píše:Dohledavam pouze na soudni prikaz zbytek me nezajima a v soudnim prikazu je jasne dano co chtej a flowpro to vyjede a jen preposlu



V pořádku je to Tvoje volba. Za jak dlouho by jsi ve Flowpro vyhledal to co jsem postoval?
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 9 years ago

rychle :) zadam ip adrsu port a flowpro zachroupe v pulrocni databazi a vyplivne to nemusim nic hledat rucne
0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 9 years ago

ppp76 píše:rychle :) zadam ip adrsu port ... a vyplivne to nemusim nic hledat rucne
mezi námi - kdyz musim cokoliv zadavat už to neberu jako automatické, ale ruční dohledávání
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod aliney » 9 years ago

douby píše:
ppp76 píše:rychle :) zadam ip adrsu port ... a vyplivne to nemusim nic hledat rucne
mezi námi - kdyz musim cokoliv zadavat už to neberu jako automatické, ale ruční dohledávání

mezi nami, kdyz tomu stroji nereknes, co chces vedet, tak ti to proste neukaze... pokud nezadas IP, tak ti ukaze co? vysledek podle toho na co zrovna myslis?
0 x
kvalita tohoto fóra klesla pod hranici, která je snesitelná

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 9 years ago

však stroj si to může zjistit sám, ne? návrh automatizovaného řešení:
přijde mail na abuse@ispíkovo.net -> parsuj data z toho mailu -> zjisti kdo je viníkem ve flow -> pošli výhružnou informaci klientovi a mě kopii na mail.

pro paranoidní jedince bych přidal mezikrok a to potvrzení kliknutím na odkaz v mailu a teprve potom by se odeslal mail kliošovi :cool:

tak a teď ještě mít čas to pořešit. radši to budu dál mazat, dokud nepřijde soudní příkaz a ušetřený čas využiju k ...
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 9 years ago

douby píše: radši to budu dál mazat, dokud nepřijde soudní příkaz a ušetřený čas využiju k ...



Ono taky jednoho dne může dojít předvolání místo příkazu :wink: .
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 9 years ago

douby píše:však stroj si to může zjistit sám, ne? návrh automatizovaného řešení:
přijde mail na abuse@ispíkovo.net -> parsuj data z toho mailu -> zjisti kdo je viníkem ve flow -> pošli výhružnou informaci klientovi a mě kopii na mail.

.


Ono vetsinou chodej soudni prikazy porad postou takze stejne musis cvakat ...
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 9 years ago

Prvně by výzva měla být v zákonném jazyce- což není, tak odpovídám česky, že je mi to líto, ale jejich výzvu považujeme za nesrozumitelnou a dle místního práva nelegální, pokud budou chtít komunikovat v angličtině, tak slovní vyjádření je paušálně ohodnocení částkou 100USD a standardní sazbou ABA USD150 za každý započatý úkon.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz