Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

O2 a cenove praktiky

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Standula
Příspěvky: 158
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

O2 a cenove praktiky

Příspěvekod Standula » 13 years ago

Ahoj,

asi se stim pereme kazdy a pro vsechny je to zive tema. Jedna se o klienty O2, kteri u vas udelaji poptavku a pak volaji do O2 a odhlasuji ADSL ktere akualne plati za 1000kc mesicne. Kde jim potom O2 udela slevu i 500 kc a vice a jeste jim ktomu prihodi volne minuty na pevnou a vyhodny tarif na mobil. Zaziva to asi kazdny. Byl jsem svedkem ze nabizeli i AzDSL snad i za 150kc jen aby u nich klient zustal. Proto se ptam da se tomuto vubec konkurovat? Jak cenove? Tak sluzbami? Proc ma jeden stejne ADSL za 600 a druhemu ho daji za 150 protoze chce odejit ? Bylo by vhodne to nejak shromazdovat a resit to s nejakymi organy?

S.
0 x

Leeonek
Příspěvky: 3485
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Leeonek » 13 years ago

ale oni mu ho nedají za 150 pořád, je to časově omezené, řekněme na půl roku. Teď mě vzali klienta ksyž mu slíbili 8Mbit za 300kč, má u nich ale ještě mobilní tarif.
Na druhou stranu, kdybys měl klienty kteří Ti platí 1000kč měsíčně a jeden z nich se ozve, že se mu to zdá moc, nechal bys ho jít, nebo budeš navenek potichu d dáš mu to za 600?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

no tak především oni přemlouvají tam, kde to nejde full speedem, tedy někde na vesnicích, v drtivé většině je to 500Kč a musíš se znovu upsat, což už lidi po zkušenostech nechtějí.
je možnost to udělat tak, že jim tu výpověď zařídíš a pošleš je úplně do pr.. ty O2ťáky.

největší problém tohoto je ten, že lidé (především na vesnicích) si nechají srát na hlavu a je jim třeba jedno, že internet jim jede místo 8Mb 2Mb a nehodlají to nijak řešit, přitom měli dávno žádat o reklamaci a o slevu linky, případně to vypovědět za nekvalitu služby.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

okoun píše:no tak především oni přemlouvají tam, kde to nejde full speedem, tedy někde na vesnicích, v drtivé většině je to 500Kč a musíš se znovu upsat, což už lidi po zkušenostech nechtějí.
je možnost to udělat tak, že jim tu výpověď zařídíš a pošleš je úplně do pr.. ty O2ťáky.

největší problém tohoto je ten, že lidé (především na vesnicích) si nechají srát na hlavu a je jim třeba jedno, že internet jim jede místo 8Mb 2Mb a nehodlají to nijak řešit, přitom měli dávno žádat o reklamaci a o slevu linky, případně to vypovědět za nekvalitu služby.


co bys chtel po nasem narodu... jedine co my umime je, postezovat si sousedovi u piva, ale kdyz prijde na lamani chleba, tak nikdo nic nikomu nerekne, nevytkne.... pak to tak dopada, jako ze mame nejvyssi ceny za volani v evrope, atp..................................
0 x
Jan Ptáček

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

O2 obcas dava lekce jaxvine...znamemu dali (Po 2 letech sml.na ICO,mesicne utrata max 12kil) 3000 - tri tisice - minut do vsech siti za 500kc i s IVM, bez uvazku...jindy cloveku co protavi kazdej mesic treba 1500 daj max nejaky minuty navic a cau. Jejich retencni nema zadny system,je to nerizeny chaos...kdo vi, jestli nekdy jejich praci nekdo kontroluje...spis ne...

AžDSL se mi podarilo nejniz srazit z 8 na 5kil...min ani hovno.Samozrejme jen na dobu 1 roku ale pak staci opet zahartusit treba nabidkou TMobile a dalsi rok za levno je na svete. Nelehko se konkuruje 8/0,5Mbit za 500 nebo pres WiFi treba 4/2 za ty samy kacky.A az se zavede VDSL,tak potes koste...no uvidime...bez optiky - zakablovani domu to uz dlouho asi nepujde...

jinak nejaky supr tarif volani na mobily pevne O2 snad ani nema...nebo uz nabizi za mene jak 1,92kc / minuta ?

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

Tady u nás ve městě postupně rostou 4 lokality nové výstavby RD, O2 si toho celou dobu nevšimlo, tak jsem to zavčasu vytrubkoval, 2 lokality jsou propojený chráničkou a už jsou v chodu, přívod do toho mám Alcomu MP 90, lidičky si chrochtaj, silnice jsou hotový, chodníky a zahrady taky. No a dneska mi na dveře zazvonili 3 muži z O2, a že prej dle zákona jim to musím do 30 dní prodat za pořizovací cenu, a že prej protože jsou veřejná síť a ... :shock: ... tak jsem jim vysvětlil, že jsem taky veřejná síť a že máme vůči sobě stejný postavení a proto maj smůlu. Pak si šli zavolat a přišli nabízet částky za co by to koupili :lol: chvíli jsem jim vysvětloval, že je to marný a pak jsem je vyhodil, ještě teď se tomu směju :lol:
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

mmt, chteli od tebe koupit ty tvoje kabliky v zemi i s klientama ? :lol: to je hodne zoufale, inu prazsky pepik z kanclu nevidi po CR,kde se co buduje,jejich blbost... nabizeli ti aspon 200% toho cos do toho nasypal ? :mrgreen:

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

chtěli tu infrastrukturu, ale samo by šli i klienti, nabízeli asi 75% ceny výstavby
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

neni to tak dlouho co O2 někde v Praze chtělo koupit menšího ISPíka kterej bral konekt od nich a když řek že neprodá, tak ho začali vydírat skrz konektivitu až ho prostě k tý koupě přinutily.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

jediný co mám s nima společný je mobil co mi přes ně běhá, ale myslím, že jsem pro ně dost lukrativní zákazník a navíc pochybuju že by si dali 1 a 1 dohromady
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

vydirani pres konektivitu ? V praze je asi malo dodavatelu...nebo nevim no... :lol: Sam sem v mirne odlehle oblasti a data mi tu nabidnou minimalne 3 fa.pres optiku + last mile spoj a dalsi 2-3 pres svuj spoj ze stavajicich bodu...

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

jo pokud nemáš s nima smlouvu na 3 roky. Pak prostě necukneš a máš smůlu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

to chapu...ano,to jsou vyslovene kleste ve kterych je clovek chycen a druha strana te jen macka...fuy :cry:

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

nitx
Příspěvky: 47
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod nitx » 13 years ago

Co se internetu týče varianta je udělat webovky kde bude vysvětleno jak funguje O2 s 1:50 agregovaným tarifem 256 kB za 490 až 800 Kč měsíc :) Tohle jsem řešil u starší rodiny kde mi paní říkala jo no mi ale k tomu internetu máme 300 minut volání zdarma :) Takže pokud někdo platí 800 Kč za garantovaný 1/4M a 300 minut volání zdarma pak leda udělat opticky lepší nabídku :)

Stejný problém je i UPC, firma která pod rouškem výměny "staré" kabeláže v barácích zabrala pro sebe tímto trikem 60% domů v celé republice pouze pro své služby :) Když někde přijedu a řeknu uděláme vám rozvod tak odpověď je prej rozvod už je udělaný. Většina lidí to chápe tak, že kabeláž na společné anténě je jejich :) Nikdo si nepamatuje kdy nebo jak došlo nato, že UPC udělalo v baráku rozvod který smí používat pouze UPC....
0 x

jakuub
Příspěvky: 23
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod jakuub » 13 years ago

Standula píše:Ahoj,

asi se stim pereme kazdy a pro vsechny je to zive tema. Jedna se o klienty O2, kteri u vas udelaji poptavku a pak volaji do O2 a odhlasuji ADSL ktere akualne plati za 1000kc mesicne. Kde jim potom O2 udela slevu i 500 kc a vice a jeste jim ktomu prihodi volne minuty na pevnou a vyhodny tarif na mobil. Zaziva to asi kazdny. Byl jsem svedkem ze nabizeli i AzDSL snad i za 150kc jen aby u nich klient zustal. Proto se ptam da se tomuto vubec konkurovat? Jak cenove? Tak sluzbami? Proc ma jeden stejne ADSL za 600 a druhemu ho daji za 150 protoze chce odejit ? Bylo by vhodne to nejak shromazdovat a resit to s nejakymi organy?

S.



Osobne jsem nad timto taky premyslel a jedina moznost jak tomuhle celit je udelat reklamni kampan a rozhodit ji mezi lidi - dat navod jak si zlevnit internet. Pokud by to melo dostatecnou razanci, tak se na tyhle praktiky O2 vykasle.
0 x