Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

konkurence lže lidem, jde s tím něco dělat?

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: konkurence lže lidem, jde s tím něco dělat?

Příspěvekod okoun » 13 years ago

opravdu největší problém je že lidé, obzvlášť na vesnici si nechají srát na hlavu a je jim vše jedno. Kdyby si to nenechali líbit tak by se i tyto lháři začali trochu bát, že by je mohl někdo zažalovat, ale takto si dělají co chtějí.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

nevim jak u vás ale u nás lidi na vesnicích nemaji moc na výběr takže se vůbec nedivim že si nechaji net od nějakých takových lidí.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

mě to poučilo v tom, že bez reklamy už to asi o moc dál nepůjde. doteď jsem jel jen z kladných referencí co si lidi šířili mezi sebou, ale zkusím v tomhle směru něco udělat, vlastně nemám ani webovky :D
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 13 years ago

Peyrak píše:mě to poučilo v tom, že bez reklamy už to asi o moc dál nepůjde. doteď jsem jel jen z kladných referencí co si lidi šířili mezi sebou, ale zkusím v tomhle směru něco udělat, vlastně nemám ani webovky :D


ze zkusenosti, v prumeru klienti kteri si te najdou pres web/google nebo reference od tech, kteri si te nasli, "spotrebuji" daleko mene technicke podpory, nez klienti "uloveni" treba z letaku. Proto i my delame propagacni akce spis vyjimecne, ale ten web je dobrej zaklad..
Je to podle me tim, ze ten, kdo pouzije vyhledavac a dokaze si ISP najit a vybrat, je vetsinou clovek, ktery vi co chce a alespon trochu do toho vidi. A clovek, ktery ma od nej referenci, sice muze byt IT antitalent, ale zas ma znamyho, ktery mu poradi :)
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

superweb píše:ze zkusenosti, v prumeru klienti kteri si te najdou pres web/google nebo reference od tech, kteri si te nasli, "spotrebuji" daleko mene technicke podpory, nez klienti "uloveni" treba z letaku. Proto i my delame propagacni akce spis vyjimecne, ale ten web je dobrej zaklad..
Je to podle me tim, ze ten, kdo pouzije vyhledavac a dokaze si ISP najit a vybrat, je vetsinou clovek, ktery vi co chce a alespon trochu do toho vidi. A clovek, ktery ma od nej referenci, sice muze byt IT antitalent, ale zas ma znamyho, ktery mu poradi :)

na tom něco bude, webovkama začnu
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

na tom je skutečně hodně pravdy. Lidi co o nás stojí odolávaji i nájezdu starnetu :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Stanislav Hrncir
Příspěvky: 575
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod Stanislav Hrncir » 13 years ago

tady teď vyjeli s letákama 40mbit bez uvedení agregace, reálně 4mbit :)
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

Stanislav Hrncir píše:tady teď vyjeli s letákama 40mbit bez uvedení agregace, reálně 4mbit :)

Zrovna dnes jsem byl u zakaznika, co se upsal UPC na zaklade nevyzadane navstevy u nich doma, smlouvu podepsal syn na sve jmeno, kdyz jsem jim ukazal rychlost u nas(jsou na optice), plakali, ze to podepsali a ted premysli jak z toho vybruslit a nejit k UPC, jeste to nemaji nainstalovane. Bohuzel podle jedne formule, kde se pise, ze muzou vypovedet smlouvu do 14 dnu od uzavreni mimo bezne provozovny poskytovatele, uz je pozde, nemate nejakou ideu jak z too ven ? Jeste ke vsemu mi bylo receno, ze nas (primo konkretne nas, ne konkurenci, ale primo nas jmenovite) pred nimi pomlouval ten obchodni zastupce a pry jim to u nich pojede rychleji, tarif 10/1Mbps u nas maji 12/6Mbps, zmerili jsme rychlost, oni videli 13Mbps down a 6Mbps up a ted by chteli zpatky, ale pokud to nepujde vymyslet, jak to vypovedet, tak k nim budou muset jit, protoze nemuzou platit dva nety.

Nemate nekdo nejaky napad ? Urcite jich bude vic, tak at se na to nachystam.
0 x

Uživatelský avatar
pcwifi
Příspěvky: 2890
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Brnensko

Příspěvekod pcwifi » 13 years ago

mozna placnuti do prazdna...ale co to shodit na to, ze syn nemel pravo cokoliv podepsat jakozto ze neni majitelem domu - bytu ? Timpadem blbost obchodnika, ze nesepsal sml. se spravnou osobou a sml. neplatna.

PW
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... z principu na leckoho můžu srát a leckdy to i dělám, prostě život :o)))

4gd1
Příspěvky: 158
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod 4gd1 » 13 years ago

pokud neni ve smlouve uvedeno, jako podminka, ze kupujici je majitelem domu, tak je zbytecny cokoliv resit, si myslim...
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

pokud neni majitelem/najemcem nemovitosti , nema pravo nic takovydleho podepisovat

btw: jako dlouho je to jiz od podpisu ?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

podpis probehl 23.2.2011
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

a kolik mu je ?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

19 let
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

hm, tak uz jedine zbyva to, ze nema zadny vlastnicky vztah vuci nemovitosti . A jako majitel bych toho od UPC nepustil pres prah, nedojte tim padem k instalaci atd atd
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam