Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

konkurence lže lidem, jde s tím něco dělat?

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
level
Příspěvky: 328
Registrován: 18 years ago

Re: konkurence lže lidem, jde s tím něco dělat?

Příspěvekod level » 13 years ago

jak ma vypadat spravna zdrcujici reklama ???
co treba takto : http://leteckaposta.cz/520534808
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 13 years ago

Ty jo :)Supr letak
A jestli se nepletu tak to tu psali vsichni ze je net za 79Kc ale on ten letak je postaveny tedy uplne jinak. Tam se jen pise ze je uspora 79Kc :)Jinak je to na net za 250Kc mesicne a bez dph...

No ale uz vidim ze na to plno lidi takhel skoci :)
0 x
Daniel Tasáry

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

Ja jen nechapu,proc nektere firmy uvadeji cenu internetu pro domacnosti bez DPH. Neni na to nahodou nejaky zakon, ze cena pro koncoveho uzivatele ma byt uvadena vcetne DPH? To aby mel kazdy v hlave kalulacku.
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

Já tam ty ceny s DPH vidím.. Je na to nějakej zákon nebo vyhláška, že musí být uvedena i cena s DPH, pokud je uvedena cena bez DPH. Ale myslím, že není určena velikost písma pro jednotlivý ceny..
0 x

level
Příspěvky: 328
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod level » 13 years ago

tohle je nejaka revize puvodniho letaku ,bylo tam jasne psano net=79Kc/mesicne
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Z hlediska konkurence bych se nad tím letákem moc nepozastavoval - dle mě je v pohodě. Drobek zavádějící sice je, ale nic co by se nedalo asi ustát. Každopádně jsem se z něj dozvěděl kolik můžu USPOŘIT měsíčně a že nabízejí také nějaký tarif 100Mbit (předpokládám pro své optické/kabelové) lokality a samosebou že internet je od 250+DPH . Na můj vkus je to dost nešťastně vyzvednutá položka, ale marketingově to oceňuji jako fajn nápad byť jejich cestou asi nepůjdu :) .
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 13 years ago

okoun píše: když si myslí, že na wifi dostanou 100Mb a něco v tom smyslu, že s z nich děláme legraci, když jim nabízíme 6Mb za 350 Kč...


taktak, uz jsem se parkrat setkal s tim, ze jsem se zeptal volajiciho potencionalniho zajemce na parametry jeho soucasneho pripojeni, rekl mi ze ma vetsinou tak 36 nebo 54MBit :) Dneska uz ty nka umej i vic, tak jsem zvedavej kdy mi nekdo zavola ze ma na dsl 150M :)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

no kdyby si lidé dělalali alespoň nějaké testy rychlosti, ale potom tam příjdu, dělám a oni s myslejí, že jsem to nějak ovlivnil :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 13 years ago

dnes zákazník od Ufona. Prej jim to chodí docela pomalu ale zase tak moc si nestěžovali. Spíš cena přes 600kč jim vadila. Přijdu tam a chci změřit rychlost na speedtest.net, ta stránka se vůbec nenačetla ani nezobrazila. Tak zkusím rychlost.cz a naměřil jsem neuvěřitelných 50kbit download upload ještě menší :evil:
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

Dneska jsem přepojoval klioše od konkurence, měl tam 15dBi 2,4G síto proti všesměrce na 6,5km, vevnitř 27m koaxu a ovis 5460, instalováno o Vánocích, podepsal jim smlouvu na 2 roky, instalace zdarma, měsíčně 500kč. Prej mu to fungovalo 3 dny, pak už ne, po telefonu mu řekli, že je to jeho problém, že tam má 2PC, za výjezd technika chtěj 2 tisíce, za předčasnou výpověď smlouvy 5 tisíc :D tak jim je dal a zavolal mi, teď má 711 v gentelu, na 300m od sektoru, šlape mu to 8M za 350Kč, instalačku rád zaplatil 3200Kč :oops: od nich měl mít taky 8M :shock:
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

Peyrak píše:Dneska jsem přepojoval klioše od konkurence, měl tam 15dBi 2,4G síto proti všesměrce na 6,5km, vevnitř 27m koaxu a ovis 5460, instalováno o Vánocích, podepsal jim smlouvu na 2 roky, instalace zdarma, měsíčně 500kč. Prej mu to fungovalo 3 dny, pak už ne, po telefonu mu řekli, že je to jeho problém, že tam má 2PC, za výjezd technika chtěj 2 tisíce, za předčasnou výpověď smlouvy 5 tisíc :D tak jim je dal a zavolal mi, teď má 711 v gentelu, na 300m od sektoru, šlape mu to 8M za 350Kč, instalačku rád zaplatil 3200Kč :oops: od nich měl mít taky 8M :shock:


Jestli tohle fakt nekdo udelal, tak ne ze nema pravo podnikat v telekomunikacich, ale ani nema pravo žít!!! Bych jim nedal a ne tak jeste 5tis. Kdyby to dal k soudu, tak urcite vyhraje.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

Je to firma s 30tis klientů :roll: ještě po něm chtěj, aby jim ten materiál dovezl na provozovnu cca 60km odsud
0 x

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 13 years ago

jo že by neviditalná síť z poličky?
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

jj, jejich praktiky jsou asi světoznámý
0 x

Medved009
Příspěvky: 97
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Medved009 » 13 years ago

I nejen to ale jednání jejich obchoďáků kteří si ceny vymýšlí jak se jim to hodí. ale pár instalací jsem viděl a taky jsem se musel smát :D :D :D
0 x