Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

konkurence lže lidem, jde s tím něco dělat?

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

konkurence lže lidem, jde s tím něco dělat?

Příspěvekod okoun » 13 years ago

vím, že naše konkurence nedodržuje své avizované rychlosti na internetu to jako že kupříkladu nabízí 12Mb/s a v reálu to jede dle statistik speedmetrů sotva 3Mb/s
nevíte jstli jde s tím něco dělat? například podat námitku za šíření nepravdivých údajů? kam takovou námitku poslat? na ČTU nebo na ČOI?
celkem mi ta to nepravdivá informace udělala velkou škodu, když bláhoví lidé uvěřili této super nabídce 12Mb za 300kč
vím že třeba starnet nabízí 100Mb za 250Kč, ale starnet má trochu jiné výsledky v speedtestech, ale je mi jasné že to stejne nemůže dodržet
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 13 years ago

okoun píše:vím, že naše konkurence nedodržuje své avizované rychlosti na internetu to jako že kupříkladu nabízí 12Mb/s a v reálu to jede dle statistik speedmetrů sotva 3Mb/s
nevíte jstli jde s tím něco dělat? například podat námitku za šíření nepravdivých údajů? kam takovou námitku poslat? na ČTU nebo na ČOI?
celkem mi ta to nepravdivá informace udělala velkou škodu, když bláhoví lidé uvěřili této super nabídce 12Mb za 300kč
vím že třeba starnet nabízí 100Mb za 250Kč, ale starnet má trochu jiné výsledky v speedtestech, ale je mi jasné že to stejne nemůže dodržet


co ti brani spravit to iste? s tymto sa mozes ist stazovat akurat do miestnej krcmy a nie na urady...
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Myslím že to neprokáže - tedy pokud mají udanu agregaci aspoň 1:4 a ikdyby ne tak je to jejich věc co si napíší a pokud si nebude stěžovat přímo zákazník tak defacto o nic moc nejde (tedy jde, ale stěží to prokáže:)) ). Takže hodit se do klidu, protože papír snese vše :) . A jinak plně souhlasím - nic mu nebrání dát podobnou nabídku....pokud na to má :) .

PS: koukám na podpis a vidím CZF....pokud se nepletu pod tou zkratkou si spíše představuji nějakou neziskovou a spíše zájmovou činnost, takže komerční ISP vlastně ani nejsou konkurenti:)) tak co se starat o jejich letáky:))) .
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

okoun píše:vím, že naše konkurence nedodržuje své avizované rychlosti na internetu to jako že kupříkladu nabízí 12Mb/s a v reálu to jede dle statistik speedmetrů sotva 3Mb/s
nevíte jstli jde s tím něco dělat? například podat námitku za šíření nepravdivých údajů? kam takovou námitku poslat? na ČTU nebo na ČOI?
celkem mi ta to nepravdivá informace udělala velkou škodu, když bláhoví lidé uvěřili této super nabídce 12Mb za 300kč
vím že třeba starnet nabízí 100Mb za 250Kč, ale starnet má trochu jiné výsledky v speedtestech, ale je mi jasné že to stejne nemůže dodržet


ono je jedno jesli lze konkurence nebo konkurence
o2 / ufon / ISP ... jak tu nekdo uz napsal, papir snese vse a reklama jeste vice , reklama je primo stvorena a taky tak vyuzivana pro verejny lhani .
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

David2006 píše:Myslím že to neprokáže - tedy pokud mají udanu agregaci aspoň 1:4 a ikdyby ne tak je to jejich věc co si napíší a pokud si nebude stěžovat přímo zákazník tak defacto o nic moc nejde (tedy jde, ale stěží to prokáže:)) ). Takže hodit se do klidu, protože papír snese vše :) . A jinak plně souhlasím - nic mu nebrání dát podobnou nabídku....pokud na to má :) .

PS: koukám na podpis a vidím CZF....pokud se nepletu pod tou zkratkou si spíše představuji nějakou neziskovou a spíše zájmovou činnost, takže komerční ISP vlastně ani nejsou konkurenti:)) tak co se starat o jejich letáky:))) .


no snažím se alespoň dostat síť z dluhů, protože konektivita ná stojí více než příjem připojených lidí a fakt mě točí, když někdo sdílí 10Mb sto lidem a píše také bláboly....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Snahu Ti nikdo nebere, jen bych se spíš staral o svoji síť a nepřemýšlel jak uškodit jiné síti i když si o ní můžu myslet svoje. Jak jsem psal - pokud to dokáže zákazníkům dotyčná síť politicky vysvětlit a ustát pak jejich případné nářky je to jen jejich věc. Tobě jako CZF by to ze své podstaty mělo být vůči ISP coby komerčnímu subjektu prostě jedno :) . Jemu musí (či spíše může) být také jedno že narozdíl od něho nemusíš platit DPH a je na Tebe pohlíženo z principu v některých případech jinak.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

to by jsi pak mohl zaci resit i veci jako ze O2 nabizi maloobchodne 16M za 400,- a velkoobchodne 8M za cca 475,-
tohle bije do oci jako krava a resi to nekdo?
0 x
Bývalý ISP...

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

Thomeless píše:to by jsi pak mohl zaci resit i veci jako ze O2 nabizi maloobchodne 16M za 400,- a velkoobchodne 8M za cca 475,-
tohle bije do oci jako krava a resi to nekdo?

To ti muzou obhajit treba tim, ze to nejsou stejne sluzby, tezko takto z hlavy rict, ale masivne propagovat v televizi 16Mbps a pak kdyz si to koupis a zjistis, ze ti to vic jak 6Mbps nejede, tak ti reknou jsi daleko od ustredny a mas vymalovano a urcite to neni v malem procentu pokryti siti outu, ale bude to docela velka cast, coz si myslim taky neni zrovna koser, ale nikdo s tim nic nenadela a ani nezmuze. Jeste ze maji tak debilni upload a cenu taky porad vysokou, u nas pokud to neni do 3kil, tak se s tebou nikdo nebavi. Spis by me zajimalo, jak je to s nekalou soutezi ala UPC a s jejich nabidkou TV za 199 a net k tomu zdarma, tam se zkuste nekdo vlezt. Kazdy vam rekne, televizi stejne mame a kdyz nam k tomu daji inet zadarmo, tak co. Pak je zkuste premluvit, at neodchazeji.
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 13 years ago

JA bych se spis zameril na to, ze bych se snazil lidem vysvetlit vcem jsem lepsi nez konkurence, ktera dava 12Mb/300,-
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

hocimin1 píše:JA bych se spis zameril na to, ze bych se snazil lidem vysvetlit vcem jsem lepsi nez konkurence, ktera dava 12Mb/300,-

To ti moc nepomuze, lidi kdyz dostanou net zadarmo, tak jim postaci klidne 1Mbps do zacatku, casem si priplati za rychlejsi, ale na pretazeni kliosu to staci, oni tu televizi stejne plati a k tomu maji net od nekoho jineho, treba ode me, ale ten musi platit a tam ho maji zadarmo, tady uz argumenty nam to jede lip atp moc neucinkuji, proc by mel nekdo chtit treba za 3kila neco mirne lepsiho a rychlejsiho, kdyz to muze mit zadarmo. Jedina moznost je zacit delat televizi jako STA over Ethernet a tu nabizet k netu zdarma, rozdil v cene uz bude maly a to uz se da nejak okecat, ale neco zadarmo a za penize, vicemene podobne veci, po cem si myslis, ze lidi sahnou prvni, samozrejme po tom, co je zadarmo.
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 13 years ago

Taky mame konkurenci, ktera tvrdi ze doda na 5GHz symetrickych 9MBit za 750 Kc bez DPH a "bez agregace"(3MBit bez agregace za 250). Spousta lidi na to skoci, oni jim to daji treba na mesic na zkousku a opravdu je povesi na volny sektor. Pak se podepise smlouva na rok a uz to tak skvele nechodi. Ale co, kazdymu po jeho chuti. Stale je spousta lidi, kteri maji rozum a radeji berou neco realneho..
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

tak mě tak napadá, včera nám přišel leták od konkurence. 100Mbit s televizí za 79,- měsíčně. No neber to.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

hapi píše:tak mě tak napadá, včera nám přišel leták od konkurence. 100Mbit s televizí za 79,- měsíčně. No neber to.


Tak to rovnou preposli na ČOIku. :)
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 13 years ago

hapi píše:tak mě tak napadá, včera nám přišel leták od konkurence. 100Mbit s televizí za 79,- měsíčně. No neber to.

Vypadá to docela jako dumpingová cena. Ovšem netuším, jestli to u nás nějakej úřad řeší..

Svýho času se řešila problematika různých akcí firem, který lákaly klienty například na modem za 1,- Kč. Narazily na zákon o DPH, kde figuruje pojem "cena obvyklá". Takže si z takto prodaných modemů nemohli odečíst DPH na vstupu. Nevím jak to je teď, jestli ta cena obvyklá neplatí jen pro osoby se zvláštním vztahem k plátci DPH, nezkoumal jsem to, nikomu nic za kačku nedávám. Zas takovej řiťolezec nejsu, abych kliošům cpal za kačku technologii v ceně 2-3 litry a oni si pak vzali tarif za 200 měsíčně. Lidi si díky takovýmto "ku-rwičům cen" odvykli za kvalitu a práci platit.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

no myslím, že by s tím něco šlo dělat, protože nedavno byl podobný spor UPC a O2, který O2 vyhrálo, sice jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá..
prostě nabízet internet za 80 Kč 100Mb je přesně cílená reklama na lidi, kteří vůbec nevědí, co je to internet a jaké jsou možnosti no a tyto lidi nikdo prostě nevyvede z omylu, když si myslí, že na wifi dostanou 100Mb a něco v tom smyslu, že s z nich děláme legraci, když jim nabízíme 6Mb za 350 Kč...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...