Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vjezd automobilem do zakazu

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Vjezd automobilem do zakazu

Příspěvekod Pintero » 13 years ago

Chtel bych se zeptat jak resite ruzne zakazove a prikazove znacky na silnicich.
S policii jsem se zatim vzdy domluvil, horsi je to uz s ochranarema v CHKO, kde mam take zakazniky (ruzne samoty a polosamoty...)
0 x

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

Pintero píše:Chtel bych se zeptat jak resite ruzne zakazove a prikazove znacky na silnicich.
S policii jsem se zatim vzdy domluvil, horsi je to uz s ochranarema v CHKO, kde mam take zakazniky (ruzne samoty a polosamoty...)


Vetsinou staci mit nejaky papir ci neco takoveho, aby se dalo dokazat, ze tam nejedes pro srandu kralikum, ale za zakaznikem. Takze teoreticky staci smlouva ci udelat specialni dodatek smlouvy o servisu a tedy pristupu ... :mrgreen:

BTW: Nejsem pravnik, jen zkusenosti ...
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

Uživatelský avatar
Viktor Novotný
Moderátor
Příspěvky: 4611
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 13 years ago

moje zkusenost .... popsane auto ... kdykoli byl jaky koli straznik .. bud uz z parku nebo policista ... kouknul na auto a rika .. jedte ............ dokonce obcas vtipkuju na tema .. straznik : "co tam jedete delat? " ... ja : "prodavat klobasky - nevidite na aute ? :D " ......... vzdy me to proslo s usmevem a popranim dobre cesty :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 13 years ago

zák. č. 127/2005 Sb., § 104:

(6) Podnikatel zajišťující veřejnou komunikační síť je dále na základě prokazatelného oznámení vlastníkovi, popřípadě správci nebo uživateli dotčené nemovitosti oprávněn
a) v nezbytném rozsahu vstupovat nebo vjíždět na cizí nemovitosti v souvislosti s činnostmi uvedenými v odstavcích 1 a 2 a při přípravě projektové dokumentace, opravách a údržbě komunikačních vedení a elektronických komunikačních zařízení umístěných na cizích nemovitostech.
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

hmm to sice jo ale pak taky na tebe platí normální zákon značky zákazu vjezu a to neplatí na nějakou veřejnou síť ale na řidiče.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 13 years ago

Neni pravda, praktukuji a nemam problem, predem jsem to konzultoval s pravnikem, souhlasil. Spolecnost pro vykon cinosti vyuziva osobnich automobilu, to je zcela obvykle.
0 x
Lukas Kristek

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

a je zcela obvyklí jezdit do zákazů vězdu? Hmm to se mi teda ani za mák nezdá.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

lukas
Příspěvky: 643
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod lukas » 13 years ago

Tak nebudes tam jezdit a stat kazdy den, pak by to nejspis bylo posouzeno jako zneuziti opravneni a predano ctu k zahajeni spravniho rizeni. Tam jsou pak pry celkem slusny pokuty, ale zkusenost nemam, jeste se mi to nestalo.

Jezdim tady obcas na namesti v jednom meste, kde je zakaz vjezdu, jen na povoleni MeU, kdyz jsme tam staveli klienty, poslal jsem dopis, kde jsem jim to oznamil (tak jak rika zakon) s tim, ze jsem jim oznamil i vstupy v pripade poruchy (tady je to mozna dost na hrane, protoze to bys nejspis mel dodatecne oznamovat pokazde, ale to je uz je vec vykladu zakona). Jezdim tam, za okno si hodim ten dopis, nebo se na to vykaslu a jedu "na cedulku" - tu tam mam permanentne - servisni telekomunikacni vozidlo - kecy, kecy ze zakona, jmeno spolecnosti, cislo opravneni.

Kdyz chceme jezdit po lesech a hledat nejaky vhodny bod, tak poslu VLS dopis, ze tam budeme jezdit pro potreby projekce a mam klid. Jeste jsem nenarazil na problem.

Neznalost policajtu taky dost nahrava, oni si prectou tu cedulku, ze mas nejaky opravneni, podle nejakyho zakona, ale ten vyklad a souvislosti uz neznaji, takze vetsinou drzi hubu. A kdyby nedrzeli, je tu spravni rizeni, kde je to jasny.
0 x
Lukas Kristek