Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Nethound - propracované a placené Netflow

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Nethound - propracované a placené Netflow

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Ahoj,
narazil jsem na tenhle článek,zkusil by to někdo rozjet na své síti s iGW Mikrotikem,jestli to má přínos.Měsíc je zdarma pak ta cena je pro menší sítě dost vysoká :( .

http://www.zive.cz/bleskovky/cesky-proj ... fault.aspx

http://www.nethound.eu/cs
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Tak se dívám že se to dá i koupit jako SW a lokálně nainstalovat,otázka je zakolik :( .

FAQ:
Je možné instalovat službu NetHound lokálně v mé sít?

Ano, nabízíme rovněž appliance řešení pro koncové sítě poskytující vysoký výkon, kompletní funčnost síťové sondy a služby NetHound. Více informací najdete na stránkách společnosti AdvaICT, a.s., která službu NetHound provozuje.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Kdyby se to osvědčilo a mělo to přínos tak by někdo "větší až velký" :D mohl koupit ten SW a za menší úplatu mi tam nechat posílat data ze své síťky :) .
Ta darda co zato chtějí oni měsíčně je dost vysoká :( .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

kolik dáš za tu uschovu a zběr dat z tvýho routeru? Před cca 2 lety jsem jednoduchej soft i s rozhraním i filtrací pro netflow napsal s přístupem přes web. :-) Možná by nebylo marný k někomu na optiku posadit jedno PC aby tam mohlo posílat víc lidí na jednou a nějak se podělit o náklady. Docela by mi to i vyhovovalo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

No na optiku....co ten Wedos mají tam 2GB/60GB HDD za 400+DPH tak mě napadlo 800Kč za 4GB/120GB by mělo stačit pro sběr snad 2-5tis uzivatelů.
Jsou to jen neopodstatněné dohady záleží kolik stojí ten SW a jak je napsaný pro HW náročnost.

Ohledně ceny u mě je otázka...zatím začínám tedy v řádu stokorun.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

tak to stačit nebude. Spíš jsem myslel dát tam vlastní PC který vyjde na data levněji.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Každopádně to chce napřed otestovat a pak se rozhodnout,třebas se pár menších a středních sítí nato složí nebo to koupí nějaká "větší" síť .

Pokud by to mlo přínosy jak píší že to ladili atd.... .Tak by to za tu námahu snad stálo:)
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 13 years ago

Vzdyt uz se to tady resilo tak pred rokem, nekdo tady nabizel ze si udela masinu a bude sbirat data a kdo jde do toho. Po bujne diskusi to nakonec skoncilo tak ze nic neni.

Nakonec jsem si koupit od klimi netflow nasadil to na itxko s 600GB diskem a mam do duchodu vystarano.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

to sem byl já, proto píšu že ten soft i s multi rozhraním stále mám a stále se to dá použít za celkem směšnou cenu.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

No jo ,ale neni ten Nethound přecijen o dost lepší (možná i trošku jiná liga) pak na analýzu? Jinak hapi za kolik by byl kmani abych Tě neprotěžoval a dal si jej na až nastane čas na wedos s VPS... .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

no hele jako ono analizovat provoz je celkem k ničemu. To tě po měsíci přejde. Já měl schromaždování netflow dat a pak sis mohl nechat vyhledat nějaký údaje když přijde policie a nebo jim hodit export v csv třeba. Prostě si chtěl vědět co se dělo ve 3:40 ráno z týhle ip tak sis to nechal vyhledat. Nějaký grafíky a podobný hovadiny tam nebyly, jenom to stojí CPU a je to zbytečný.

Jo pokud by byl zájem, můžu to znova rozject a klidně do wedosu dovíst rackovou mašinku, mám to cca 20km. Otázka je za kolik atd. Nějaký ceny jsem tam měl ale ty si nepamatuju ale tušim že paušal tam byl nějakých 100,- plus se připočítávala cena za velikost sledovaný konektivity protože čim větší, tim větší nárok na prostor na disku a to bylo tušim 100,- za 10mbit nebo tak nějak. No ale to musí bejt cca tak minimálně 10-20 lidí kteří to opravdu budou chtít a budou ochotní za to platit atd.. Bylo v tom i zálohování toků, možnost logovat z víc routeů atd.. Prostě nestaráš se. Prostě čistý logování provozu s exportem pro policii podle platných zákonů.

Jak tak koukám, tak ten nethound je docela masivně drahej. I ta sbírací sonda bude strašně drahá pokud tam nedáš nějaký cisco ale to vyjde asi na stejně. Já to tahal nebo spíš se to posílalo přímo z hraničních MKček.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Viděl bych jakus takous výhodu toho jinak drahého a i náročného softu vtom že by to mělo na základě zkušeností z minula vyhodnocovat chod sítě a defacto hlásit anomálie , napadení viry a tak... .


Zase to co máš asi ty bez té "pseudo inteligence" je nenáročné na výkon tak když si tam koupím 2GB/60GB za 400Kč (první rok budu mít 10slevu:) )na Debianu měsíčně tak to musí stačit - otázka je zakolik bys mi to nastavil a to ještě natom můžu jet plno dalších věcí nejen ten Netflow . Jinak souhlasím že po čase to sledování sítě přestane bavit,ale to demo Nethoundu co psal ten autor na zive.cz a zkusil jsem si tam questa odhalovalo i IP z které sel utok a jestli byl uspesnej a to už za nějakou kačku stát pak může... .


Když nijak tak si na tom jejich wedos VPS časem určo ten Netflow rozjedu aspon kvuli zakonu. Přímo vlastní server by byl promě přepych jak cena tak ten hosting už není zadarmo - tusím 1100mesíčně .
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

kolik prosim te stoji ten nethount?

Myslis ze ti wedos povoli na sdileny masine instalovat netflow? Trochu pochybuju
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Cena Nethoundu nebylamoc daná je to v kombinaci s HW prej 200+ tis .

Wedos a VPS zní otázka spíš jinak - jak a proč by mě měli bránit si na mnou koupeném VPS děat co chci...tedy včetně nějakého Netflow a stavění se nahlavu....tuhle jsme jim na forum psal že si ktomu vemu za 18Kč měsíčně ještě webhosting abych měl neomezeej disk po lokále :)) a taky to....skousli:)) .


Tak jak nahodíš mi to až nastane čas ? :)
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

kolik das? Spis bych se snazil aby to bylo pro vic lidi. Pro to je to navrzeny.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků