Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zuřivý uživatel uploadu

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: zuřivý uživatel uploadu

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

Vždyť je to tok okolo 0.5 Mbps. To může udělat třeba jedna kamera na externí NVR.
Co je na tom tak strašnýho ? Trochu mi to přípomíná "otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi ..."
2 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 4 years ago

Neposkytujte to čo Vám potom robí problémy...hotovo .Buď to zvýšte agragačný pomer na sektore alebo to proste upgradnite...
1 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 4 years ago

stepan.benes píše:Vždyť je to tok okolo 0.5 Mbps. To může udělat třeba jedna kamera na externí NVR.
Co je na tom tak strašnýho ? Trochu mi to přípomíná "otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi ..."


vždyť psal že to má nárazově ve špičkách ..... tak tvá reakce je úplně mimo
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

jasný, pokud bych měl uživatele zařízelého na UP na 4Mb tak je mi to fuk klidně at jede NONSTOP :) spíš asi budu muset změnit shaper aby těch 20Mb UP bylo jako burst :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

krtko
Příspěvky: 38
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod krtko » 4 years ago

stepan.benes píše:Vždyť je to tok okolo 0.5 Mbps. To může udělat třeba jedna kamera na externí NVR.
Co je na tom tak strašnýho ? Trochu mi to přípomíná "otevřel hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi ..."


Pan ma talent :-) Hlavne aby ta hospoda nebola vlevo.
0 x

czatlantis
Příspěvky: 316
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod czatlantis » 4 years ago

Co tomu zákazníkovi nějak slušně vysvětlit, jestli by svoje stahovací/uploadovací aktivity dělal mimo špičku pokud možno? Pokud na něj nastoupíš stylem "sakra moc taháš, zřiď si VIP přípojku, zatěžuješ mi to bla bla bla..." tak se nediv že tě pošle do háje.

V prvné chvíli jsem myslel že se tu píše o mně :D Občas dělám zálohy a to je třeba 500GB tam a pak 500GB zpátky na ověření pro jistotu. Taky jsem na wifi na sektoru s XY dalšíma lidma. A tyhle věci se snažím spouštět na noc, případně pokud se to přes noc nestihne, tak minimálně na večerní špičku to pauzuju/omezuju.
Samozřejmě nečekám že by to to všichni vždycky poslechli a dělali mimo špičku, ale určitá šance tam je. Minimálně v nějakém omezení - namísto deseti "uploadovacích session" ve špičce ti udělá jen tři.
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 4 years ago

No jo jde to nahoru.. Máme tu i borce co dělá za posledního půl roku průměr 42GB/den. Po nějaké době od připojení psal, že se mu připojení občas zdá nestabilní tak se umístila na vysílači směrovka jen pro něj a od té doby je klid. Ale tohle je opravdu domácí extrémista, který se rozhodl platit 1000Kč/měsíc.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

tak potom není co řešit když chce platit a můžeš si tam dát tu směrovku ale dávej si směrovu někomu kdo chce platit málo že :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

3com píše:No jo jde to nahoru.. Máme tu i borce co dělá za posledního půl roku průměr 42GB/den. Po nějaké době od připojení psal, že se mu připojení občas zdá nestabilní tak se umístila na vysílači směrovka jen pro něj a od té doby je klid. Ale tohle je opravdu domácí extrémista, který se rozhodl platit 1000Kč/měsíc.
Kolko dava mesacne? 1,2TB ked to tak pocitam ? Takych 1TB tu mame....najviac zozeru ti co maju dajaku IPTV a nevypinaju box, najviac s beznych zakaznikov dava borec s IPTV a to 2,28TB mesiac a plati v prepocte 480kc, druhy s IPTV 2TB a plati 420kc, treti je zas dajaky hrac co streamuje a dava 1,5TB mesiac ale plati 700kc. Najviac ma teda vytacaju ludia s tou IPTV ked to nevypinaju...hlavne tie vytazene sektory ked sa tam sype 10Mbit konstantne a zbytocne zaroven. Ale mam pre nich specialne novorocne prekvapenie, kazdy kto bude mat IPTV pojde do specialnej agregacnej skupiny a tam sa mozu bit o rychlost :D Ked zacnu vypinat stb tak ich odtial vyhodim, jednoduche.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 4 years ago

Dnes jeden uzivatel za 24 hodin stahl 190GB. Za mesic ma 1690GB. Na wifi za 300,- to nejde. Napsal jsem mu dopis a uvidim, zda se s nim budu muset rozloucit. Klidne ho konkurenci predam. Bohuzel to dela cely rok, jinak to toleruji.
Zajima me jeho reakce. Jeste nikdy jsem zakaznikovy dopis nepsal
Ze 400 lidi mi dela
nad 1GB- 7 lidi
cca 600GB- 15 lidi
cca 400GB- 60 lidi
zbytek prumerne 150GB
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

neverhappy píše:Dnes jeden uzivatel za 24 hodin stahl 190GB. Za mesic ma 1690GB. Na wifi za 300,- to nejde. Napsal jsem mu dopis a uvidim, zda se s nim budu muset rozloucit. Klidne ho konkurenci predam. Bohuzel to dela cely rok, jinak to toleruji.
Zajima me jeho reakce. Jeste nikdy jsem zakaznikovy dopis nepsal
Ze 400 lidi mi dela
nad 1GB- 7 lidi
cca 600GB- 15 lidi
cca 400GB- 60 lidi
zbytek prumerne 150GB

co je to za provoz? neslo by ho zariznout, pokud to bude nejaka konkretní IP.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

A jakou má rychlost za těch 300kč? Hod sem graf přenosu jeho linky
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 4 years ago

co je to za provoz? neslo by ho zariznout, pokud to bude nejaka konkretní IP

Je to vice adres do ameriky a meni se.Vetsinou tak 6Mb na jednu IP. Mozna torent. Zjistim zitra

prenos dat.PNG
prenos dat.PNG (132.02 KiB) Zobrazeno 3018 x
honzam píše:A jakou má rychlost za těch 300kč? Hod sem graf přenosu jeho linky


Dnes jeho prenos.
Klienti maji 40Mb s agregaci 1:6 . Je to ale burst. Rychlost je nastavena na 24 Mb. Nicmene 40Mb rychlosti se da stahnout cca 500MB, pak padnou na 24 Mb. V grafech to neni videt. Prumerne s timto limitem lide stahujou 10GB za hodinu.
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Tak to je hodně velkej luxus za 300kč. Podle grafu to vypadá na garantovaný 24Mbit :) Okamžitě bych ho zařízl nebo nastavil další pravidlo aby po X přenesených datech spadl ještě níž
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

Ja si taky rikal, ze to bylo celkem dost, kdyz mi klient za 3 dny udelal upload 1,46TB a to taky plati 300,- :D
0 x