Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zuřivý uživatel uploadu

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Re: zuřivý uživatel uploadu

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

Nákup konektu je jen jedna z dalších věcí co ovlivňuje zisk, já třeba závidím firmam co mají celkově konekt za hubičku, u nás je naopak extrémně dráha cena za 1Mbit...ale i tak se stim dá pracovat...a cenu nám ani tak moc nezvyšuje to, jakou rychlost mají klienti,ale cena za "vlákno", jsme bohužel dost daleko od Prahy a vede tu jen jedna optika
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 4 years ago

Doporucim si radne prostudovat QoS a vyuzit. Sic neprodavam 24Mbit s garantem 300,-, ale jedu negarantovane linky za tyhle ceny.
Pokud garant, tak porad beru jako neco jineho nez vyhrazena konektivita. Garant, pokud se nepouziva, tak muzu prodat jinde, vyhrazene pasmo nikoliv.
Ohledne QoS, nemam problem dat klientovi aj 60% (a to je spis omezeni RR spoje :D ) celkove konektivity, taky si na tohle par klientu sahne. Dokonce nemam ani problem dat 30% klientum cca 30-60% celkove kapacity (kterykoliv takovyto klient v me siti). Vse ale resi QoS, ne hola agregace.

TomB
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

nákup konektivity je ta nejlevnější položka v síti. Nejnákladnější je to dopravit Xkm k zákazníkovy a o to dražší když to má bejt "garant" na 5GHz sektoru.

Samozřejmě QoS je alfou a omegou. Jedou správně nastavený shaping udělá královskou práci i na "shit" linkách. Možná bych pro tyhle nárazový stahovače dopsal do systému větší rychlost ale s menší prioritou případně nechal stejnou ať neni degradovanej ale s tím že při špičce víc nedostane což nastavit lze. Razíme spíš myšlenku vyšší průměrné rychlosti než vyšší špičkový rychlosti.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

sinda
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod sinda » 4 years ago

Pintero píše:Protože pokud jeden borec má garant 24 Mbps za 3 stovky s daní (viz graf výše) tak mu vlastně prodávám 1 Mbps za 10 korun bez DPH. Teď se ISPíci přihlašte, kolik vás nakupuje gigabit za 10 tisíc měsíčně a méně, aby vůbec zbylo na ten sektor.....

IP tranzit jde pořídit i za cca 7 Kč/Mbit bez daně a to jsem ještě poměrně drahej. Jsou borci, co jej prodají i levněji, už jsem viděl i nabídky na 3 Kč/Mbit :joy: Takže 7 Kč/Mbit vejvar, to je už slušný ne?
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

sinda píše:
Pintero píše:Protože pokud jeden borec má garant 24 Mbps za 3 stovky s daní (viz graf výše) tak mu vlastně prodávám 1 Mbps za 10 korun bez DPH. Teď se ISPíci přihlašte, kolik vás nakupuje gigabit za 10 tisíc měsíčně a méně, aby vůbec zbylo na ten sektor.....

IP tranzit jde pořídit i za cca 7 Kč/Mbit bez daně a to jsem ještě poměrně drahej. Jsou borci, co jej prodají i levněji, už jsem viděl i nabídky na 3 Kč/Mbit :joy: Takže 7 Kč/Mbit vejvar, to je už slušný ne?


Ale když platíš pronájem vlákna za km a tvoje lokalita je 100km od Prahy a máš navíc dvě vlákna (jedno je "záložní" jinou trasou,páč sikovnej bagrista je tu každé leto) tak cena letí uplně někam jinam bohužel...
0 x

sinda
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod sinda » 4 years ago

jahpisin píše:Ale když platíš pronájem vlákna za km a tvoje lokalita je 100km od Prahy a máš navíc dvě vlákna (jedno je "záložní" jinou trasou,páč sikovnej bagrista je tu každé leto) tak cena letí uplně někam jinam bohužel...

U desetigigabitovýho okruhu je cena za Mbit někde kolem 1-2 korun. Žádná trága. U stogigabitovýho okruhu je cena za Mbit už hodně pod jednu korunu. Vaše nářky nechápu :joy:
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

sinda píše:IP tranzit jde pořídit i za cca 7 Kč/Mbit bez daně a to jsem ještě poměrně drahej. Jsou borci, co jej prodají i levněji, už jsem viděl i nabídky na 3 Kč/Mbit :joy: Takže 7 Kč/Mbit vejvar, to je už slušný ne?

A když jsem na vesnici a jde ke me jen optika Cetinu, na ktereho borce co mi to proda za 3 Kc/Mbit se mam obratit ??
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

sinda píše:
jahpisin píše:Ale když platíš pronájem vlákna za km a tvoje lokalita je 100km od Prahy a máš navíc dvě vlákna (jedno je "záložní" jinou trasou,páč sikovnej bagrista je tu každé leto) tak cena letí uplně někam jinam bohužel...

U desetigigabitovýho okruhu je cena za Mbit někde kolem 1-2 korun. Žádná trága. U stogigabitovýho okruhu je cena za Mbit už hodně pod jednu korunu. Vaše nářky nechápu :joy:

Ten okruh musím někam připojit a za port dle rychlosti zaplatit...
0 x

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

sinda píše:
jahpisin píše:Ale když platíš pronájem vlákna za km a tvoje lokalita je 100km od Prahy a máš navíc dvě vlákna (jedno je "záložní" jinou trasou,páč sikovnej bagrista je tu každé leto) tak cena letí uplně někam jinam bohužel...

U desetigigabitovýho okruhu je cena za Mbit někde kolem 1-2 korun. Žádná trága. U stogigabitovýho okruhu je cena za Mbit už hodně pod jednu korunu. Vaše nářky nechápu :joy:


asi se nechápeme, 10Gbit okruh něco stojí, a navíc když jediná možnost je cetin...tak jak to má asi dotyčný zařídit ?? nehledě na to, že nemohu přepočítat cenu na Mbit za plných 10Gbit, když třeba využívam 3Gbit datově. řek bych, že vetšina zna cenu optiky u cetinu, takže asi tak.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

u cetinu musíš vždy nakupovat přes někoho, nikde ne na přímo jinak tě po sdělení ceny odvezou do Pelhřimova..............
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Od toho mame ISPA
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

helapc píše:Od toho mame ISPA


Na ISPA se muzu obratit s nacenenim konektu od Cetinu? Cena na vesnici je naprimo des, tak bych se rad zeptal na varianty. Diky.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

jo můžeš, toto platí prakticky pro každé větší firmy, můžese stát že i tvůj dodavatel koenktu má s cetinem také jiné podmínky, prostě musí se furt člověk ptát ptát a zase ptát....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 4 years ago

okoun píše:jo můžeš, toto platí prakticky pro každé větší firmy, můžese stát že i tvůj dodavatel koenktu má s cetinem také jiné podmínky, prostě musí se furt člověk ptát ptát a zase ptát....


Ano to ma, ale ta vysledna cena se mi zda prestrelena. Ma nekdo info, kolik stoji 1Gbit u Cetinu pres prostrednika ISPA, abych si udelal obrazek?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

víme, ale takové věci se neřeší veřejně že, poptej to u nich, nic snažšího není....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...