Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zuřivý uživatel uploadu

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Re: zuřivý uživatel uploadu

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

Takže dle statistik jsem extrem či ne ? A to jsme domácnost o dvou lidech, bez dětí,navíc iptv nepoužíváme. Mít třeba k tomu dvě náctileté děti tak mi běží 3x stream podstatě každý den od odpoledne do večera, plus třeba ty kamery z domu někam ven na cloud(což mě vlastně zároveň taky čeká řešit i doma). Nevím prostě jsem podle mě standartní generace co tak nějak využívá internet vůči aktuální době, a takových bude jen přibývat...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

no a seš ISPík nebo ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

hapi píše:no a seš ISPík nebo ne?


Ano aktuálně 10let technikem atd, připojen na naší firemní síť v AC s dalšími klienty na APcku
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

takže seš technik, ne majitel ISP firmy kterej to musí řešit.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

hapi píše:takže seš technik, ne majitel ISP firmy kterej to musí řešit.


Jsem ten, který právě řeší tyto věci,aby vše fungovalo v rámci možností
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

a financuješ to především?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

Pochopitelně, že ne, což znamena,že do sítě třeba dva roky nedáme jako firma ani korunu ? Když budu zacházet do extrémů. Samozřejmě je třeba vyrážet peníze do firmy,tak aby byl zisk...a výše zisku se často odvíjí od toho kolik tam vrátím zpět do technologie, vrazim málo = větší zisk otázkou na jakou dobu. Tlačím tam víc peněz= menší zisk, ale na dlouhou dobu a stabilně,(spokojeny zákazníci co nemají důvod odcházet za lepším, protože my jsme ty lepší )...ale tak myslím,že to všichni vime a přednášku z ekonomie tu nikdo nepotřebujeme.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

hele tak jednoduché to není :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

Však joo :), ale jde mi jen o to,že jsem na za částku psal rovnou volbu dál např. 3k na AP a mít spokojeného klienta, za týden měsíc se může začít chovat stejně jeho soused,protože u něj uvidí jak krásně lze využít internet na spoustu věcí. No a souseda soused atd....takhle to aspoň funguje v mém okolí...začínál jsem tu jako jeden z prvních využívat například streamcinemu v Kodi no a teď to dělá celá hospoda nás stamgastu co se známe a to je třeba 50lidi, letí to pak geometrickou řadou :)
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

Nejde tak ani o přidání sektoru na AP, jako spíš kolik stojí v nákupu 1 Mbps. Tím bych začal... a možná také skončil. Protože pokud jeden borec má garant 24 Mbps za 3 stovky s daní (viz graf výše) tak mu vlastně prodávám 1 Mbps za 10 korun bez DPH.
Teď se ISPíci přihlašte, kolik vás nakupuje gigabit za 10 tisíc měsíčně a méně, aby vůbec zbylo na ten sektor.....
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

nepište laskavě tady kraviny o garanci 24Mb za 300 Kč co tu někdo napsal že se domnívá že to tak je dle toho grafu, to přeci vůbec nemusí tak být, když je na sektoru volná kapacita tak to klidně může fungovat takto podle pravítka i když je to agregované...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

jahpisin píše:Však joo :), ale jde mi jen o to,že jsem na za částku psal rovnou volbu dál např. 3k na AP a mít spokojeného klienta, za týden měsíc se může začít chovat stejně jeho soused,protože u něj uvidí jak krásně lze využít internet na spoustu věcí. No a souseda soused atd....takhle to aspoň funguje v mém okolí...začínál jsem tu jako jeden z prvních využívat například streamcinemu v Kodi no a teď to dělá celá hospoda nás stamgastu co se známe a to je třeba 50lidi, letí to pak geometrickou řadou :)

To je možný, ale cena za přípojku také poletí nahoru, protože těch 50 lidí doteď dotovalo svou agregací tu tvoji nadlimitní konektivitu...
Jako ty náklady na zvýšený transport se projeví a bude je muset někdo zaplatit....
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Jediny a zasadny problem su prave tie sektory. Konekt do siete vies navysit. Chrbticove spoje vymenit alebo prejst na okruh z optiky. Sektory...s tym je problem. Napr v meste mame vsade kombinaciu rocket prism + airmax ac sektor alebo horn. Takato zostava stoji cez 300€ vacsinou. Ked je ale uz takyto sektor vytazeny tak co s tym? Niekde sa to da rozdelit na 2 sektory. Niekde ale uz nie, neni akosi kde vysielat. Niekde sme uz v takej situacii, ze povodne boli sektory 2, jeden sa rozdelil na 2 (to su 3) potom sa jeden z nich rozdelil na dalsie 2 (to su 4) aktualne uz neni kam rozdelovat....cervene more mame od 5,1 po 5,9....:D
Naposledy upravil(a) Gemb dne 09 Jan 2020 22:00, celkem upraveno 1 x.
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

okoun píše:nepište laskavě tady kraviny o garanci 24Mb za 300 Kč co tu někdo napsal že se domnívá že to tak je dle toho grafu, to přeci vůbec nemusí tak být, když je na sektoru volná kapacita tak to klidně může fungovat takto podle pravítka i když je to agregované...

Tvl sám si tohle vlákno založil že máš problém se zuřivým konzumentem dat ? Tak když máš volnou kapacitu na sektoru tak to neřeš, a když nemáš tak agreguj. A nemáš problém.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

to si ale špatně pochopil, já mám problém když agreguji takového zuřivce že mi zbytečně kvůli němu klesne rychlost na delší dobu u ostatních, což se mi nelíbí že, nedej když se na sektoru zjeví vícero podobných, tak je to šlus v 5GHz, no ještě že tu je už ta 60tka....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...