Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

zuřivý uživatel uploadu

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: zuřivý uživatel uploadu

Příspěvekod okoun » 4 years ago

for je právě v tom že to je ve špičkách a jsou to hodinové nárazy o vyšších rychlostech, kdyby tam smrdělo třeba 8 hodin 4Mb tak by mi to nějak nevadilo.... a vlemi často to je tak že to třeba jede 15Mb UP + 30Mb down výsledek tedy 45Mb
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 4 years ago

okoun píše:for je právě v tom že to je ve špičkách a jsou to hodinové nárazy o vyšších rychlostech, kdyby tam smrdělo třeba 8 hodin 4Mb tak by mi to nějak nevadilo.... a vlemi často to je tak že to třeba jede 15Mb UP + 30Mb down výsledek tedy 45Mb


Tenhle problém sem ještě neřešil.
Nabízíme hdx tarify. To řeší to co řešíš ty.
Ale privtak malém datovém toku to neřeším. Jo když má ten klient 100M tak to už je na pětku dost. Ale i to se dá.
A k tomu objemu.
Řešíme taky občas ale je pravda že 1TB a větší. Do toho Tera je to běžný uživatel.
A upload úplně nornal. Moderní doba. Stream, cloud. P2P služby.
2 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 180
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 4 years ago

postavil si hospodu u silnice a chodili mu tam lidi ;-)
6 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

Tak takový tarify prostě nenabízej, když s tím máš pak problém....
2 x

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 4 years ago

Mám doma server, a linku od UPC, 2000Gb Up a 500GB Dwn za 2 týdny a pro upc to nic není... Chtěl jsem od nich optiku (Sloupek s optikou je u baráku jen přes cestu že si to i zaplatím dokopání nebo i sám si dokopu) ale pro ně by to bylo komplikované že nemají vlákna a tak že by museli trasu převařit atd.... Také neplatím běžný home tarif ale byznys , a když to tak vezmu tak nemají ani ten optický převodník na coax zálohovaný .... tak když v ulici vypadne elektrika na půl dne nebo víc a zavolám jako byznys klient tak stejně to neřeší :D

Pokud to opravdu moc omezuje, tak bych mu to napsal nějaké bububu a že si má pořídit byznys tarif.
Pokud to vyloženě vytěžuje víc ostatní klienty tak bych mu nastavil burst limit ale je to potřeba řešit, hlavně pokud má linku za 250kč a podobné cenové šílenosti.
0 x

xtome1
Příspěvky: 29
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod xtome1 » 4 years ago

uff, to by som musel par ludom tiez poslat vypoved zmluvy...
Přílohy
statistky.jpg
statistky.jpg (118.6 KiB) Zobrazeno 3225 x
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

kadlcikales píše:Mám doma server, a linku od UPC, 2000Gb Up a 500GB Dwn za 2 týdny a pro upc to nic není... Chtěl jsem od nich optiku (Sloupek s optikou je u baráku jen přes cestu že si to i zaplatím dokopání nebo i sám si dokopu) ale pro ně by to bylo komplikované že nemají vlákna a tak že by museli trasu převařit atd.... Také neplatím běžný home tarif ale byznys , a když to tak vezmu tak nemají ani ten optický převodník na coax zálohovaný .... tak když v ulici vypadne elektrika na půl dne nebo víc a zavolám jako byznys klient tak stejně to neřeší :D

Pokud to opravdu moc omezuje, tak bych mu to napsal nějaké bububu a že si má pořídit byznys tarif.
Pokud to vyloženě vytěžuje víc ostatní klienty tak bych mu nastavil burst limit ale je to potřeba řešit, hlavně pokud má linku za 250kč a podobné cenové šílenosti.


jasný ale já řeším wifi 5GHz 20MHz neřeším kabel, tam je to fuck...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 4 years ago

okoun píše:
kadlcikales píše:Mám doma server, a linku od UPC, 2000Gb Up a 500GB Dwn za 2 týdny a pro upc to nic není... Chtěl jsem od nich optiku (Sloupek s optikou je u baráku jen přes cestu že si to i zaplatím dokopání nebo i sám si dokopu) ale pro ně by to bylo komplikované že nemají vlákna a tak že by museli trasu převařit atd.... Také neplatím běžný home tarif ale byznys , a když to tak vezmu tak nemají ani ten optický převodník na coax zálohovaný .... tak když v ulici vypadne elektrika na půl dne nebo víc a zavolám jako byznys klient tak stejně to neřeší :D

Pokud to opravdu moc omezuje, tak bych mu to napsal nějaké bububu a že si má pořídit byznys tarif.
Pokud to vyloženě vytěžuje víc ostatní klienty tak bych mu nastavil burst limit ale je to potřeba řešit, hlavně pokud má linku za 250kč a podobné cenové šílenosti.


jasný ale já řeším wifi 5GHz 20MHz neřeším kabel, tam je to fuck...


To musíte přejít na 3,7Ghz tam to ""přeci"" pojede lépe :D :D jak přeci říká nordic telecom cca 100Mb/s, sdílených mezi min 50 lidí.... :D


U kabelovky to není také moc dobré, když kabelovka má sdílených teoreticky 500Mb/s pro všechny (docsis 3.0 8kanálů) , rozhodíte to mezi 200-300 klientů (jak dělá upc na sídlišti ) a když se setkají 10 torentářů a pár byznysů tak celá kabelovka jde do kopru, jako 5GHz jen s tím rozdílem že na 5tce je v dobrých podmínkách 100-150Mb/s (PTMP), u kabelovky je také důležité jaké mají modemy úrovně a snr když je kabelovka zarušená od čínských tv tak také nefunguje .....


A argumentovat je to kabel tam to musí jet je o ničem, přeci víme že vdsl ne všude funguje dobře jelikož ten kabel je holá dvojlinka... totéž platí u kabelovky, bezdrátu, ale i u optiky když se to odrbe.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

U kabelovky je to trochu jinak, tam jde vlákno a na konci je převod na metaliku. Pokud to vlákno nestačí, tak se použije další atd.
0 x

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

jasný ale já řeším wifi 5GHz 20MHz neřeším kabel, tam je to fuck...


No v tom případě je to ideální pokusný králík na nasazení 60Ghz hned po Novém roce...
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

No vidim, ze standarty ma kazda firma inde :D
U nas takto po 17 dnoch tohto mesiaca....prvy zakaznik je ubytovna s 38x unifi. Kazdy mesiac razia cez 7TB. Druhy zakaznik je ubytovna kde maju proste beznu pripojku. Treti zakaznik je bezny klient s IPTV atd....
1. 3850GB (ptp 60ghz)
2. 1210GB (ac sektor mesto 30Mhz)
3. 1180GB (ac sektor mesto 30MHz)
4. 978GB (ac sektor mesto 30MHz)
5. 960GB (ac sektor dedina 30MHz)
Na 20 tom mieste mame stale klientov ktory maju okolo 480GB.
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

tak to asi bude...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

kadlcikales
Příspěvky: 164
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Zlín , Otrokovice , Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kadlcikales » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:U kabelovky je to trochu jinak, tam jde vlákno a na konci je převod na metaliku. Pokud to vlákno nestačí, tak se použije další atd.


Na začátku je cmts - zní vede coax do optického convertoru z důvodu rozšíření kabelovky na větší oblast než je okolí cmts, z optiky to jde do opťáku který jen hloupě převádí světlo na coax (po optice je namodulovaný analogový signál z coaxu) dále jsou tu zesilovače se zpetnýmy směry není to tak jednoduché hlavně udržet úrovně modemů a rušení , takže tvrzení začíná to optikou je mylné optika tam je jen pro distribuci již vytvořeného signalu. Problém je když nejsou vlákna na danou oblast nebo když je kabelovka nešikovně navržená a nelze přidat opťáky (znamenalo by to pak projít celé zesilovače a změnit úrovně zesílení, rozbočovače proměnit atd.)

Pracoval jsem u kabelovky tak vím, ale už pro ně nedělám naštěstí

Jednou se nám stala taková situace že jsme měli šváclou optiku a nějak to ještě jelo , ale zahlušilo nám to modemy a internet nejel ale televize jela :D
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Každá technologie má svoje plusy a svoje mínusy. A u kabelovky UPC to není tak špatný. Co se týká úrovni, tak všechny trasové zesilovače mají AGC. Každopádně kabelovka má nejefektivnější způsob šíření TV signálů, takže není důvod to násilně měnit na nějakou IPTV a celý to akorát dojebat (o čemž se občas uvažuje, že je DVB-C údajně za zenitem).
0 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 4 years ago

okoun píše:no jde mi hlavně o ten upload, download je v pohodě výsledek je ale horší díky tomu uploadu
díky za vaše názory možná že se na to dívám blbě, já osobně třeba vůbec takový upload nemám a právě netuším kdo má potřebu v nepodnikající svéře toto dělat...


Staci mit v w10 zapnutou proudovou aktualizaci a ten stroj je sdili ostatnim. Nebo stacilo. To same wotko a dalsi. Jinak to kouzlo se jmenuje shaping a tohle je presne duvod proc mame asymetricke linky.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....