Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Licencovany spoj zarostl stromy

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
KociCrack
Příspěvky: 31
Registrován: 7 years ago

Licencovany spoj zarostl stromy

Příspěvekod KociCrack » 4 years ago

Zdravim, řešíme tedkom takovou situaci. Na spoji který máme již řadu let máme v trase narostly stromy jehlicnany přesněji řečeno les vyrostl do výše spoje. S naším právníkem jsme studovali že pokud se jedná o licencovaný spoj tak máme jednoduše řečeno možnost ho bez povolení ořezat nebo rovnou pokácet. Dnes jsem se bavil s jedním arboristou který ale řekl že oklešťovat je možné pouze listnaté stromy a něco jako sežrat jehlicnatemu stromu špičku neexistuje a smrdí z toho pokuta.. Bohužel těch stromů je tam více které vadí jedna se asi o 4kousky +- a tak mi přijde docela drsné pokácet všechny 4 a obávám se že majitel lesa bude proti i přes to že zákon říká že na to právo máme. Řešili jste už někdo podobnou situaci?
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 4 years ago

Úplně si nejsem jist že zaplacení licenčního poplatků ČTÚ ti dává taková práva.
Pokud se nemylim tak by měl býti zanesený i na SU aby si mohl domáhat takových to práv. V každém případě nic to nemění na tom že pokud Vám ten strom tam vyroste za 4 roky tak to není chyba stromu ale plánování. Takže dle mě nemáte vůbec žádné právo "ten chudák strom" :evergreen_tree: vůbec nějak řešit. Stál tam dlouho před realizací spoje a při plánování jste to měli zrealizovat aby jste zajistily aby minimálně po dobu 5let na kterou Vám byla přidělena licence zajistily funkčnost spoje.
Mám podobný problém. Jenom s budovou na soukromém pozemku. Narušily nám frasnelku 80G spoje. Dle tvého uvážení bych asi měl vzít buldozer a jet zbourat ten dřevěný přístřešek co nám zhoršil signál o 15dBi což bohužel už že spoje činí nespolehlivý spoj takže ho musíme nahradit xpicem a dohonit to výkonem a nižším pásmem. To je mě řešení, ale k buldozeru mám taky přístup. :-D
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

KociCrack
Příspěvky: 31
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod KociCrack » 4 years ago

Licence je uz obnovena takze je to vic jak 5let ,:) kazdopadne ten zákon říká něco takového


Na základě zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších novel, konkrétně dle ustanovení § 104 odst. 6 písm. b) tohoto zákona je podnikatel zajišťující veřejnou komunikační síť oprávněn v nezbytném rozsahu kácet a oklesťovat dřeviny ohrožující bezpečný a spolehlivý provoz komunikačních vedení a elektronických komunikačních zařízení, a to v souladu s podmínkami stanovenými zvláštním právním předpisem.
0 x

davecv
Příspěvky: 103
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod davecv » 4 years ago

KociCrack píše:Licence je uz obnovena takze je to vic jak 5let ,:) kazdopadne ten zákon říká něco takového


Na základě zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších novel, konkrétně dle ustanovení § 104 odst. 6 písm. b) tohoto zákona je podnikatel zajišťující veřejnou komunikační síť oprávněn v nezbytném rozsahu kácet a oklesťovat dřeviny ohrožující bezpečný a spolehlivý provoz komunikačních vedení a elektronických komunikačních zařízení, a to v souladu s podmínkami stanovenými zvláštním právním předpisem.


Mám pocit, že jste si špatně vyložili tento zákon.
0 x

KociCrack
Příspěvky: 31
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod KociCrack » 4 years ago

A jak ho mam tedy chapat?
0 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 4 years ago

My jsme výše zmíněného zákona využily po kalamitách kdy jsme řešily opřené stromy o stožáry. V jednom případě u mě za humny dokonce jeden :evergreen_tree: pokácel 30m sajtik. Pokud by někdo chtěl pošlu foto :-D
Ale nikdy b mě nenapadlo že bych tohoto využil na kácení trasy RR spoje. Smrky za mlada rostou okolo 0,5-1m za rok, pořád to nic nemění že to že Vám to bude rušit ten spoj bylo Vaše pochybení v planovani. Ten :evergreen_tree: už tam byl. Podle mě musíte stejně jako všichni ostatní učinit kroky k realizaci alternativní trasy nebo upravit stávající aby Vy jste zbytečně nesmazily do :evergreen_tree:.
0 x
Ferenc Richard
info[at]RFservis[dot]cz
+420 774 164 886
Vystavba telek. reseni LTE, 3G, 2G [HUAWEI,NOKIA..]
Mikrovlny ericsson, huawei, ray, alcoma...
Vytyčování met. a opt. siti o2
Servis a udrzba mob. a fix stanic.
Poskytovani telek. sluzeb Olomoucky kraj.

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

par. 104, odst. 6 Zoek, prokazatelně oznámit, lesníka s pilou a za 15 minut je po problému.
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Cheprer píše:Úplně si nejsem jist že zaplacení licenčního poplatků ČTÚ ti dává taková práva.
Pokud se nemylim tak by měl býti zanesený i na SU aby si mohl domáhat takových to práv. V každém případě nic to nemění na tom že pokud Vám ten strom tam vyroste za 4 roky tak to není chyba stromu ale plánování. Takže dle mě nemáte vůbec žádné právo "ten chudák strom" :evergreen_tree: vůbec nějak řešit. Stál tam dlouho před realizací spoje a při plánování jste to měli zrealizovat aby jste zajistily aby minimálně po dobu 5let na kterou Vám byla přidělena licence zajistily funkčnost spoje.
Mám podobný problém. Jenom s budovou na soukromém pozemku. Narušily nám frasnelku 80G spoje. Dle tvého uvážení bych asi měl vzít buldozer a jet zbourat ten dřevěný přístřešek co nám zhoršil signál o 15dBi což bohužel už že spoje činí nespolehlivý spoj takže ho musíme nahradit xpicem a dohonit to výkonem a nižším pásmem. To je mě řešení, ale k buldozeru mám taky přístup. :-D


pokud bys ten spoj mel zanesen v katastru, tak bys mohl opravdu požadovat po majiteli té budovy, aby ji zboural.
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 4 years ago

U nás sa pošle výzva majiteľovi...ak neodstráni, ideš na to ty.. Niekde na to dá úrad aj povolenie..niekde pindajú..zákony si tu každý vykladá po svojom.
0 x

Uživatelský avatar
Sentello
Příspěvky: 109
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Sentello » 4 years ago

kup si roundup v zahradkarstvi, aku vrtacku s osmickou vrtakem, injekcni strikacku a kus nejake modeliny nebo drevotmel na ucpani diry,
vyvrtas diru par centimetru pod povrchem, diru naplnis roundupem, zacpes diru... za nekolik mesicu je po strome.
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

ale fuj
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 4 years ago

:D :D :D :D :D :D
0 x


Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

midnight_man píše:https://www.youtube.com/watch?v=TMu9DfMQEeo


NDP!!!
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

cmgn
Příspěvky: 153
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod cmgn » 4 years ago

Řešili jsme něco podobného a naštěstí nám ten člověk po malém úplatku uveril, ze ten zákon opravdu pro nás takto platí.

Zeptejte se ale na stavebním úřadě. Měli jste na ten spoj územní rozhodnutí? Ne? Tak v žádném případě ani bagr ani pila nehrozí.

To byste mohli z každého spoje, klidně freebandu, udělat takový malý kanón. Namirit, říct, že budova překáží a startovat buldozer.

To opravdu ne :-D
0 x