Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Konec Klfree.net

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec Klfree.net

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

Ach jo,
vy budete vždycky nespokojený co?

Napřed je problém že Freečkaři fungujou obecně. Teď když se transformujou na společnosti tak máte zase problém, že se transformujou.

To vážně nemáte na svojí síti co dělat, že tu řešíte tohle?
0 x
Bývalý ISP...

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

dělají asi to co by měly dělat. Nová legislativa spolky s internetem nějak neumožňuje.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Ach jo,
vy budete vždycky nespokojený co?

Napřed je problém že Freečkaři fungujou obecně. Teď když se transformujou na společnosti tak máte zase problém, že se transformujou.

To vážně nemáte na svojí síti co dělat, že tu řešíte tohle?


ne celé to je vo tom že part lidí co chtěla podnikat si založila spolek, aby obešli zákony a teď se to snaží nelegálně legalizovat ale tváří se při tom jako že to spolek nikdy nebyl a že členové vlastně byli zákaznící
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 4 years ago

okoun píše:
Tomáš Nesrsta píše:Ach jo,
vy budete vždycky nespokojený co?

Napřed je problém že Freečkaři fungujou obecně. Teď když se transformujou na společnosti tak máte zase problém, že se transformujou.

To vážně nemáte na svojí síti co dělat, že tu řešíte tohle?


ne celé to je vo tom že part lidí co chtěla podnikat si založila spolek, aby obešli zákony a teď se to snaží nelegálně legalizovat ale tváří se při tom jako že to spolek nikdy nebyl a že členové vlastně byli zákaznící


A tebe na tom štve co?
Že dávají členům možnost zůstat členy a tedy "vlastníky" nové firmy a nebo že se člen rozhodne že vlastníkem být nechce a che být jen konzumentem služby?
Vždyť tebe se to netýká.

Celou dobu se tu všichni naváží do spolků jak obcházejí zákony a kdesi a cosi a teď když se teda chtějí změnit na společnost tak je to zase špatně?
Podle tebe by ideálně ten spolek měl zaniknout a zákazníci se rozložit mezi jiné operátory že?

Oni to řeší cestou: chceš být členem spolku a tím pádem se podílet na činnosti nové společnosti a nebo nechceš. Každý ze stávajících členů má právo svobodné volby.
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

V uvedeném sro má sdružení 100% podíl, a to už od roku 2017. Stačí se podívat na justici.
Tedy každý člen sdružení je přeneseně majitelem sro. Kde teda vidíte ten tunel?
1 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

A tebe na tom štve co?Že dávají členům možnost zůstat členy a tedy "vlastníky" nové firmy a nebo že se člen rozhodne že vlastníkem být nechce a che být jen konzumentem služby?Vždyť tebe se to netýká.


Štve ho, že ty "ovečky" nemůže holit sám...

V našem kraji vznikli dva spolky vyloženě z důvodu, že lokality nebyly dostatečně atraktivní pro podnikatele a tak se pár kamarádů složilo na rychlejší spoje. No a když místo padajícího až Megabitu mohli mít nepadající 10Megabit, tak se ovce začaly hrnout, tak nějak sami.
Místním okounům to nešlo pod nos, páč oni měli vždy prioritu hlavně vydělávat na nová audi, chryslery a mustangy a s tím že k čemu by byla ovcím rychlost větší 10Mbit.
Přechod ke komerci proběhl "prodejem" sítě dodavateli konektivity s tím, že po optimalizaci sítě si většina "ovcí" pohoršila. Ovce teď žbrblaj, že platěj víc, platěj víc za servis, ale platěj.
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

okoun píše:
Tomáš Nesrsta píše:Ach jo,
vy budete vždycky nespokojený co?

Napřed je problém že Freečkaři fungujou obecně. Teď když se transformujou na společnosti tak máte zase problém, že se transformujou.

To vážně nemáte na svojí síti co dělat, že tu řešíte tohle?


ne celé to je vo tom že part lidí co chtěla podnikat si založila spolek, aby obešli zákony a teď se to snaží nelegálně legalizovat ale tváří se při tom jako že to spolek nikdy nebyl a že členové vlastně byli zákaznící


v tý době to tak nikdo neviděl. Občanská sdružení běžně braly dotace a všichni jim fandili. To, že se tento model jaksi přežil je až téma posledních několika let a souvisí to s tím, že se z internetu stala relativně běžná komodita. A taky tím, že se spolkům dařilo a příliš mlaskali, až se všiml Babiš :).
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Dokaž to.
Nechci říkat, že se to nikdy nestalo, ale v naprosté většině případů občanská sdružení byla samofinancovaná. Ono to ani jinak nešlo, ani k úvěrům nebýval jednoduchý přístup.
hol píše:Občanská sdružení běžně braly dotace a všichni jim fandili.

Komerci se teď nabízí miliardy a ty jsi schopný prohlásit tohle ... to je prostě sprosté.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
Sentello
Příspěvky: 109
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Sentello » 4 years ago

okoun píše:ne celé to je vo tom že part lidí co chtěla podnikat si založila spolek, aby obešli zákony a teď se to snaží nelegálně legalizovat ale tváří se při tom jako že to spolek nikdy nebyl a že členové vlastně byli zákaznící


myslim ze na samem pocatku byla chut si vytvorit komunitni sit a dostupny internet, nikdo to nebral jako vojeb statu nebo ze by chtel zbohatnout, myslim roky 2001-2004

svestka píše:V uvedeném sro má sdružení 100% podíl, a to už od roku 2017. Stačí se podívat na justici.
Tedy každý člen sdružení je přeneseně majitelem sro. Kde teda vidíte ten tunel?


Kolik z clenu vubec vi ze jsou cleny a ze maji nejaka prava a naroky na veskery majetek spolku? Moc jich nebude a vetsina svoje clenstvi ukonci. Proc by meli platit za internet a jeste zustavat cleny ve spolku, kdyz spolek nic nenabizi?
Naposledy upravil(a) Sentello dne 07 Nov 2019 11:35, celkem upraveno 1 x.
1 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Hele na rovinu vsichni prazsti ispici vyrostli na czfree ;) ja byl taky soucasti sdruzeni, ale pak uz jsem se staral sam a tak jsem se na to vybodli a sloucil jsem ty lidi do srovka a vsichni jsou spokojeny. Jako spolek jsme nikdy nic od nikoho nedostali a admina jsem delal zadarmo. Takze tak pokud se to da tak vytunelovat !
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

Kolik z clenu vubec vi ze jsou cleny a ze maji nejaka prava a naroky na veskery majetek spolku? Moc jich nebude a vetsina svoje clenstvi ukonci. Proc by meli platit za internet a jeste zustavat cleny ve spolku, kdyz spolek nic nenabizi?


No jistě, jde o to, zda se jim od výboru dostane VŠECH důležitých informací, tedy i té, že vystoupením ze spolku ztrácejí kontrolu nad sro.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

svestka píše:
Kolik z clenu vubec vi ze jsou cleny a ze maji nejaka prava a naroky na veskery majetek spolku? Moc jich nebude a vetsina svoje clenstvi ukonci. Proc by meli platit za internet a jeste zustavat cleny ve spolku, kdyz spolek nic nenabizi?


No jistě, jde o to, zda se jim od výboru dostane VŠECH důležitých informací, tedy i té, že vystoupením ze spolku ztrácejí kontrolu nad sro.


Pokud lezu do spolku, měl bych vědět jaké mám práva. Pokud si to dotyčný nepřečte/nezjistí (většinou úmyslně, protože to je "zákazník, co chce jen internet" a aktivity spolku mu jsou u ....), tak to je jeho problém. Co vím z montáží, tak spousta lidí se cítila "obtěžována" když jsem se snažil něco vysvětlit - chtěli jen funkční internet, číslo účtu a číslo infolinky pro případ problému. Zbytek byl jen legislativní "nutná zátěž".

Ne, že bych to nějak obhajoval, ale aspoň se nějak transformují do sro, dopadnou na ně veškeré regulace, povinnosti, .... a bude to ok. Členové spolku jsou stejně zákazníky už teď, sami se tak cítí, tak to bude i na papíře.
2 x

S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Sidi píše:
svestka píše:
Kolik z clenu vubec vi ze jsou cleny a ze maji nejaka prava a naroky na veskery majetek spolku? Moc jich nebude a vetsina svoje clenstvi ukonci. Proc by meli platit za internet a jeste zustavat cleny ve spolku, kdyz spolek nic nenabizi?


No jistě, jde o to, zda se jim od výboru dostane VŠECH důležitých informací, tedy i té, že vystoupením ze spolku ztrácejí kontrolu nad sro.


Pokud lezu do spolku, měl bych vědět jaké mám práva. Pokud si to dotyčný nepřečte/nezjistí (většinou úmyslně, protože to je "zákazník, co chce jen internet" a aktivity spolku mu jsou u ....), tak to je jeho problém. Co vím z montáží, tak spousta lidí se cítila "obtěžována" když jsem se snažil něco vysvětlit - chtěli jen funkční internet, číslo účtu a číslo infolinky pro případ problému. Zbytek byl jen legislativní "nutná zátěž".

Ne, že bych to nějak obhajoval, ale aspoň se nějak transformují do sro, dopadnou na ně veškeré regulace, povinnosti, .... a bude to ok. Členové spolku jsou stejně zákazníky už teď, sami se tak cítí, tak to bude i na papíře.


Presne tak hlavni dotaz a kdyz je to teda to sdruzeni bude mi to fungovat porad a neomezene??? To byl hlavni dotaz, ale ze by nekdo prisel ze pomuze to nikdy fakt ze jsem to delali ve dvou a kolega jak ukoncil studium tak se na to v podstate vykaslal a sel makat. Takze za mne to urcite delaj dobre!!!
0 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

marvon
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod marvon » 4 years ago

ludvik píše:Mimochodem ať chceš, nebo nechceš, schůze členů je u nich vrcholný orgán. Tedy majitel, který si může dělat co chce.
Členskou schůzi není těžké zmanipulovat. Ideálně rovnou pozveš právníka, který podpoří tvůj výklad. Nebo jseš alespoň dobrý rétorik. Stačí libovolným způsobem dostat na svou stranu dostatečné množství pitomců.

Pan Střeštík už dávno systematicky pohřbil komunitní sítě i na půdě NFX. Většinu činností vyvedl do FreeTelu - kam ale členové NFX sami pořádně nevidí. Argumentace u převodu byla podobná. Ale prošlo mu to. Dřívějších kritiků (Jablonka, UnhFree, LBCFree, JMNet...) se postupně z NFX zbavil a neštítil se kvůli tomu změnit i stanovy - kdy se čachrovalo s váhou hlasů jednotlivých členů. Hrozilo, že bude přehlasován - a tomu bylo nutné zabránit

Současné kroky v KLfree.Net či Praha12.net jen kopírují dřívě úspěšné kroky v NFX. Zbavit se otravných členů, co jen obtěžují a nedejbože by něco chtěli udělat jinak, než vůdci.
1 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

ludvik píše:Dokaž to.
Nechci říkat, že se to nikdy nestalo, ale v naprosté většině případů občanská sdružení byla samofinancovaná. Ono to ani jinak nešlo, ani k úvěrům nebýval jednoduchý přístup.
hol píše:Občanská sdružení běžně braly dotace a všichni jim fandili.

Komerci se teď nabízí miliardy a ty jsi schopný prohlásit tohle ... to je prostě sprosté.


myslel jsem to v dobrém, ale budiž👍

http://www.pilsfree.net/novinka.php?id=26
0 x