Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Konec Klfree.net

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
Sentello
Příspěvky: 109
Registrován: 12 years ago

Konec Klfree.net

Příspěvekod Sentello » 4 years ago

Tak nám asi končí Klfree.net!

18. června si rada sdružení odsouhlasila velice zásadní změnu. Cílem spolku už není a nebude poskytování internetu. Kdo bude chtít od ledna 2020 internet musí se upsat servisní organizaci kterou vlastni Klfree, ta bude stávajícím členům poskytovat připojení. Tudíž 99% lidí ukončí svoje členství ve spolku a stanou se zákazníky s.r.o.


Nevím proč ale mám pocit že se jedná o tunel/privatizaci jako ze šablony:
1/ pomalu změním stanovy
2/ převedu ty co chtějí za stejné peníze na s.r.o
3/ zruším spolek a podíl v s.r.o si rozdělím s několika členy
4/ prodám s.r.o.
5/ hotovo :money_mouth:

strašně ale pobavilo jak se to členům měsíc a půl před koncem roku prezentuje v mailu, oblbovací fabulace hadr:

Vážení členové,
věnujte prosím zvýšenou pozornost tomuto mailu - mění se výše platby a způsob připojení k Internetu - k této změně budete kontaktováni i telefonicky, ale je třeba si předem přečíst tyto informace, abyste se mohli rozhodnout, jak dále pokračovat.

V červnu tohoto roku proběhla Schůze členů, která schválila nové Stanovy a Finanční řád našeho sdružení.Cílem těchto zásadních změn je oddělení zájmové části aktivit našeho sdružení od pouhého připojení k síti Internet. Ve Stanovách se nově přímo deklaruje, že účelem Sdružení jako spolku není poskytování připojení k internetu ani poskytování veřejných telekomunikačních služeb.S tímto se mění i Finanční řád, kde nově se ruší měsíční členský příspěvek ve výši 350 Kč a stanovuje se nově členský příspěvek ve výši 500 Kč za celý rok.

Co to přesně znamená?
Velmi zjednodušeně to znamená, že členové sdružení budou platit za roční členství pouze 500 Kč, nicméně součástí připojení do vnitřní sítě sdružení již nebude přístup k Internetu.

Já ale chci Internet!
S tím samozřejmě počítáme. Internet bude poskytován přes sdružením vlastněnou servisní organizaci Klfree Networks s.r.o., která je za tímto účelem vytvořena.Každý člen bude v blízké době kontaktován z helpdesku s tím, aby mu mohla být nabídnuta neveřejná nabídka připojení, která bude respektovat jeho stávající členský status.Není třeba se obávat, že bychom Vás odpojili, snažíme se o plynulý přechod každého z Vás.

K čemu je mi pak tedy dobré zůstat i členem sdružení, když budu mít Internet od Klfree Networks?
To je důležitá otázka; zde dochází k jasnému oddělení naší komunitní sítě od Internetu. Pro toho, kdo má zájem o technologie, kdo se chce účastnit sdružením pořádaných vzdělávacích kurzů, společenských akcí, mít možnost přijít do styku s pokročilou síťovou technikou, rozhodovat o činnosti sdružení a podobně, má význam zůstat i v budoucnu členem sdružení.Pokud Vás ale toto nezajímá a jde Vám pouze o levné a kvalitní připojení k síti Internet, pak pro Vás nemá smysl zůstávat členem sdružení - můžete se stát běžnými zákazníky Klfree Networks, a nemusíte platit roční členský příspěvek pro sdružení. Za připojení k internetu budete platit cenu dle tarifu, který si vyberete, s garancemi, fakturací a smlouvou.

Co je tedy nutné udělat?Sledujte nadále mail. Jakmile bude připraven elektronický formulář s možnostmi výběru dalšího pokračovaní ve sdružení, bude zaslán na Váš email a bude stačit ho vyplnit a odeslat, tím by mělo být vše vyřešeno.

Pořád mi to není jasné!V tom případě není problém napsat mě, a já se Vám to pokusím ještě lépe vysvětlit, případně odpovědět na Vaše dotazy.Můžete se případně obrátit i na helpdesk - helpdesk@klfree.net nebo telefon 840 800 840.

Mám na své nemovitosti přístupový bod sítě Klfree, co bude s ním?
Smluvní náležitosti umístěných bodů také od Sdružení převezme jeho servisní organizace a uzavře s Vámi novou smlouvu.



myslíme na vás a internet bude


Vážení členové,
v předchozím mailu jsme Vás informovali o organizační změně ve sdružení, která spočívá v oddělení komunitní části sdružení od klasického připojení k Internetu.Někteří z Vás již začali kontaktovat helpdesk s dotazy na cenu a obávají se, že bude Internet zdražen, jelikož si našli na webových stránkách servisní organizace jejich tarify.

Rád bych Vás títmo mailem ujistil, že v žádném případě nikdo z členů nebude platit více než platil ve sdružení.Klfree Networks nabídne každému členovy "neveřejný" tarif (který není zveřejněn na webových stránkách, jelikož je pouze pro Vás), který bude respektovat stávající platby.Ten kdo platí měsíčně 350Kč bude nadále platit měsíčně 350Kč, kdo využívá některé z předplatných má dále možnost využívat stejné předplatné.Fyzicky se změní pouze číslo účtu, na který budete platit a navíc obdržíte smlouvu s možností služeb s garancemi.Pokud někdo využívá veřejnou IP adresu, zůstává mu za stejných podmínek (zdarma v rámci platby za Internet).

Snažíme se o to, aby se Vás změna dotkla co možná nejméně - cena zůstává, připojení zůstává, jen se změní číslo účtu pro platbu za Internet.


Bylo to krásné sdružení, kdysi dávno vzorová šablona pro ostatní
Naposledy upravil(a) Sentello dne 10 Nov 2019 19:49, celkem upraveno 10 x.
1 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Ve členech ISPfora tu máme jednoho ze správců. Jsem zvědavý na jeho vyjádření...
0 x

Miek
Příspěvky: 22
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Miek » 4 years ago

Nemyslím si, že by na tom bylo něco špatného. Členům napsat že spolek s internetem končí a doporučit jim pro ně nejsnazší postup zachování "současného internetu", který je jak se patří přes s.r.o. se všemi ČTÚ papíry - co řešíte? Však si každý člen může vybrat toto s.r.o. nebo kohokoliv jiného, nikoho nikam netlačí...
1 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

V zasade delame ve spolku Praha12.net obdobne kroky(Nemysleno tunelovani).
A to z obdobnych duvodu jak Klfree. Kazdy ze spolku ma ale o krapet jine zazemi, jinou clenskou zakladnu a rozhoduje se proto jinak. Nicmene kde jste proboha prisel na to tunelovani? Vse je verejne dostupne a vse pokud ctu dobre bylo odsouhlaseno demokraticky podle stanov nejvysim organem spolku. Nikde proto nevidim nic spatneho, nikde nevidim nic co by se delo potichu.... . Nikdo nebrani clenum aby dal zustaly cleny.

Az tedy utichne tato bublina tak prosim smazte to o tom tunelovani.... myslim si ze to lze povazovat za krive obvineni. Pokud Vam tedy nejde jen o ctivost Vaseho prispevku.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Já tady kroutím hlavou jak panáček na drátkách ... Myslíte si, že členové nejsou členové, ale skrytí zákazníci. Když to nějaký spolek chce rozetnout a dát takovým lidem možnost výběru, tak se vám to také nelíbí. Měli byste si tedy vybrat. Přijde mi, že jediné správné řešení je ty členy prostě zabít.

Mimochodem ať chceš, nebo nechceš, schůze členů je u nich vrcholný orgán. Tedy majitel, který si může dělat co chce.

Vlastníkem sro je spolek. Pokud se nějaký člen sám zbaví podílu, je to holt jeho boj. Nevšiml jsem si, že by to byla povinnost pod hlavněmi vz. 58.
2 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

Nadávali jsme tu společně, že mají spolky výhody, že se nechovají jak mají a podnikají - za tímhle názorem si stále stojím. Pak by nás ale nemělo překvapit, že se to budou snažit pod tlakem legalizovat své "podnikání" a převést třeba do s.r.o. Kdo čekal, že spolek skončí tím, že to zavřou a členům řeknou tahněte je naivka. Btw i by to bylo vůči členům docela hnusné.

Takže já s takovým postupem také problém nemám a je to logické. Trh se tím narovná a budeme všichni na stejné lodi. Tunelování je opravdu silné slovo, ale je jasné, že zcela právně čistý postup "převodu" spolku na s.r.o. není možný. Nicméně také nemuselo nutně vzniknout s.r.o., ale třeba družstvo. Takže záleží, co na to ale řeknou orgány činné v trestním řízení. Nějaký dobrák, co to napráší, se určitě najde.

A protože to celé vnímám jako počin s pozitivními důsledky, tak věřím, že takový postup mají dobře ošetřený po právní i účetní stránce :) a že to dopadne v rámci možností dobře. Je to totiž vzor pro ostatní spolky, aby už šly konečně do ... legality :).
1 x

Uživatelský avatar
Sentello
Příspěvky: 109
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Sentello » 4 years ago

No jo no, mohlo to taky dopadnout jako v ULFree.
Naposledy upravil(a) Sentello dne 10 Nov 2019 19:35, celkem upraveno 4 x.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

ludvik píše:Vlastníkem sro je spolek. Pokud se nějaký člen sám zbaví podílu, je to holt jeho boj. Nevšiml jsem si, že by to byla povinnost pod hlavněmi vz. 58.

mj. až na to, že členství není podíl. Nemůžeš ho zpeněžit nebo převést, může zaniknout z mnoha důvodů...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Jo, srovnání s jiným typem společnosti trochu kulhá. Ale dokud jsi členem, máš stejný podíl a práva jako ostatní členové. Kdo vlastní občanské sdružení? Členové ...
On je to také jeden z důvodů, proč se takovým společnostem přiznává neziskový status ... máš podíl a přitom s ním nic nezmůžeš. Vlastní to všichni a přitom z toho nikdo nic (v pojetí kapitálu) nemá. A jak říkáš, můžeš o něj přijít bez náhrady.
rsaf píše:
ludvik píše:Vlastníkem sro je spolek. Pokud se nějaký člen sám zbaví podílu, je to holt jeho boj. Nevšiml jsem si, že by to byla povinnost pod hlavněmi vz. 58.

mj. až na to, že členství není podíl. Nemůžeš ho zpeněžit nebo převést, může zaniknout z mnoha důvodů...
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

mě by jen zajímalo proč když už tedy se tyto transformace dělají se nedělají tak že se založí A.S. a rovnoměrně se rozloží akcie všem členům kteří tam xy let dávali spoje peníze, nu myslím že ti lidé co byli ve vedení těch spolků by to hodně nechtěli :) každopádně zdá se mi to spravedlivé....
zaráží mě že předsedové a lidé v radách se prostě najednou tlesknutím stanou majitelé dobře nastartovaných firem o tolika zákaznících a to je ten tunel....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 4 years ago

Akciová společnost by asi byla nejserioznějším řešením každý člen by dostal svou akcii a všichni by byli spoky. Jinak u KLFree to má ještě trochu jiný nádech ono to není poprvé vzpomínáte na forum czfree.net tak cca 10 let zpět. Tehdy to neprošlo a bylo kolem toho dost povyku, že tehdejší lidé v vedení to chtěli strhnout na sebe. Jsem spíše zvědavá na řešení v rámci NFX z.s.p.o. a hlavně na reakce jejich soukmenovců když je z nich teď ta "zlá komerce". LF
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

To máš jednoduché, když rozdáš akcie (ani nevím, jestli to vůbec jde), tak je skoro všichni prodají několika málo lidem. A najednou jsi tam, co tvrdíš o tunelu - několik málo majitelů původně velkého majetku mnoha lidí. Kdežto založení sro je nejenom levnější, ale zároveň je majitelem stále ten spolek.
Kromě toho je členství ve spolku dobrovolné a někoho vyhodit přeci jenom potřebuje nějaký důvod. Předání akcie jiné společnosti tím důvodem asi být nemůže. A o likvidaci členské základny přeci každému jde ...

Transformace není možná! Spolek prostě nejde převést na jinou formu společnosti (jde jen založit, zlikvidovat, rozdělit, nebo sloučit s jiným spolkem). Proto se to dělá dceřinkami. Jestli je to správné nevím. Spolek nesmí být založen za účelem podnikání - a v případě, že většina obratu jde z podnikatelského subjektu mi nepřijde úplně košer.

okoun píše:mě by jen zajímalo proč když už tedy se tyto transformace dělají se nedělají tak že se založí A.S. a rovnoměrně se rozloží akcie všem členům kteří tam xy let dávali spoje peníze, nu myslím že ti lidé co byli ve vedení těch spolků by to hodně nechtěli :) každopádně zdá se mi to spravedlivé....
zaráží mě že předsedové a lidé v radách se prostě najednou tlesknutím stanou majitelé dobře nastartovaných firem o tolika zákaznících a to je ten tunel....

Předsedové nic nevlastní, členové rady také ne! Majitelem takového sro je spolek!
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

thanui.linux
Příspěvky: 278
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod thanui.linux » 4 years ago

Pokud budoucí s.r.o. vlastní spolek, který se stane jen zájmovou organizací s jehož členstvím se pojí poplatek 500,-, tak kolik původních členů v něm asi zůstane, když nebude nutnou podmínkou k příjmu Internetu?? Mizivé procento? Původní vedení? Myslím, že omezený počet osob, které budou mít plnou kontrolu nad novým s.r.o. a to si pak již bez dohledu mohou vydřít nakost. Elegantní řešení, jak odrbat členy.

Btw jaké budou podmínky pro vstup do sdružení, které bude s.r.o. ovládat? Stal bych se členem ...
0 x
-----------------------------------------------------------
RBcka i UBNT mají své přednosti - využívám obojí

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

víš co, vidíš to moc černobíle. Pokud většina původních členů jsou jen "zákazníci", co nikdy ve prospěch spolku nic neudělali, tak je vlastně není o co odrbat. A protože řada lidí má dneska informace a jsou to spekulanti jako ty, tak se členství dobrovolně nevzdají a budou vyčkávat, zda z toho něco nekápne. Takže ono to tak jednoduché ještě nakonec být nemusí.


Jak už jsem psal, přijde mi to jako relativně solidní řešení konce spolku a nastavení rovných pravidel podnikání na trhu. Už tak je to drbačka a riziko, dost velká daň za to, že kdysi pánové zvolili nevhodný model "podnikání". To už je ale jejich boj, do kterýho nám podnikatelům/konkurentům a nečlenům spolku je vlastně prd.
Naposledy upravil(a) hol dne 07 Nov 2019 07:47, celkem upraveno 2 x.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

inspirací na to, jak to udělat, je z dob privatizace celkem hodně ne? :-)
1 x