Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Konec Klfree.net

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
sinda
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Re: Konec Klfree.net

Příspěvekod sinda » 4 years ago

okoun píše:no nevybudoval on pouze ji spravoval, byl zvoleným zástupcem (předsedou) spolku což neznamená vlastník ani náhodou, vlastnit tu síť po pseudotransoformaci má právo stejně tak nějaká bejvalá členka důchodkyně tak ten bejvalej předseda nebo někdo z bejvalé rady.....
Na ty bývalé kašle pes. Je potřeba si nahrabat do vlastní kapsy. A s takovými kabrňáky se teďka viditelně roztrhnul pytel :joy:
1 x

marvon
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod marvon » 4 years ago

ludvik píše:Čoveče ... nacisti měli čtyřletý plán, komunisti pětiletý, brusel jede myslím v šestiletkách. Ale občanská sdružení měla plán na šestnáct let dopředu! Šestnáct let startovala soukromé podnikání! 16! To jsou ale neschopní pitomci. Že ti vůbec stojí za nějaké myšlenky.
Na Babiše a jeho způsoby nabytí majetku rádi nadáváme, že?Ale když to samé dělají naši kamarádi, tak jim kromě obhajoby jejich podrazů naopak ještě zatleskáme. Jenže ani ten Babiš to nedělal okatě na první pohled Také to byl mnohaletý proces. V dané historické době Babiš své kroky vždy nějak objektivně zdůvodnil. Případné oponenty nějak odklidil z cesty. Hezky pomalu, postupně. A trvalo to ještě dýl, dokonce přes 20 let.
Celé se to jen opakuje. Jak přes kopírák. A vy ty své novodobé Babiše z těch takzvaně transformovaných spolků aktivně podporujete a vůbec vám nevadí, že si dotyční hrabou do své kapsy stejným způsobem. Hýčkáte si svůj substitut za Babiše. Věříte těm jejich dnešním báchorkám stejně, jako jiní v minulosti uvěřili Babišovi.
Jednou to pochopíte :relaxed: Ale teď nemáte nárok na Babiše nadávat. Protože dnes sami podobné zlodějiny v mezích zákona tolerujete.
2 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

marvon píše:
ludvik píše:Čoveče ... nacisti měli čtyřletý plán, komunisti pětiletý, brusel jede myslím v šestiletkách. Ale občanská sdružení měla plán na šestnáct let dopředu! Šestnáct let startovala soukromé podnikání! 16! To jsou ale neschopní pitomci. Že ti vůbec stojí za nějaké myšlenky.
Na Babiše a jeho způsoby nabytí majetku rádi nadáváme, že?Ale když to samé dělají naši kamarádi, tak jim kromě obhajoby jejich podrazů naopak ještě zatleskáme. Jenže ani ten Babiš to nedělal okatě na první pohled Také to byl mnohaletý proces. V dané historické době Babiš své kroky vždy nějak objektivně zdůvodnil. Případné oponenty nějak odklidil z cesty. Hezky pomalu, postupně. A trvalo to ještě dýl, dokonce přes 20 let.
Celé se to jen opakuje. Jak přes kopírák. A vy ty své novodobé Babiše z těch takzvaně transformovaných spolků aktivně podporujete a vůbec vám nevadí, že si dotyční hrabou do své kapsy stejným způsobem. Hýčkáte si svůj substitut za Babiše. Věříte těm jejich dnešním báchorkám stejně, jako jiní v minulosti uvěřili Babišovi.
Jednou to pochopíte :relaxed: Ale teď nemáte nárok na Babiše nadávat. Protože dnes sami podobné zlodějiny v mezích zákona tolerujete.


Ber nebo nech bejt.. Etika podnikání je osobní věcí každého jednotlivce. Spiš lituju těch, kteří byli podvedeni sladkými kecami o sdružení a komunitě, pomáhání lidem a celou dobu to dělali za suchý s nudlí a neplatili si ani soc. a zdravotní. TO že to takhle muselo dopadnou, je objektivním soudem. Pokud u toho nezůstanou věřitelé, tak je to čistá práce.. Říká se tomu tržní ekonomika.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
ptak
Příspěvky: 1
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod ptak » 4 years ago

Zdravím,

je zajímavé jak všichni přesně vědí, kdo co s jakými pohnutky zakládal a kdo co s jakými úmysly teď dělá :)

Jsem zakladatel Praha12.net. Papírově jsme byli 3, ale autorem nápadu a realizátor jsem byl já. Sledoval jsem jak během posledního roku se ke kamarádům přidávají kamarádi těch kamarádů a že to pětikilo co se skládalo na konektivitu a infrastrukturu najednou udělá přes 20 tisíc měsíčně a že to smrdí malérem, že někdo řekne, že nelegálně podnikáme. Jenže to jsme nedělali. Nám nešlo o zisk (soustavná činnost za účelem zisku). Dělali jsme to sice soustavně, ale z nadšení, bavilo nás to, zajímalo nás to a o prachy nešlo. Bavilo nás řešit problémy jak spojit to či ono. Snily jsme sny o tom co a jak propojíme a jak to bude fungovat skvěle. Možná to měl někdo jinak. Já jsem to viděl takhle. Nikdo z nás nechtěl udělat firmu. Nešlo o to udělat telco síť. Dělali jsme si svůj koníček jenže díky situaci na trhnu s internetem to prostě nabralo rychlost a směr, který nikdo nečekal. Mimochodem minimálně 2 ze 3 zakladatelů jsme živnosťáky na IT už měli, takže začít firmu, žádný problém nebyl.

Někdo tu mluvil o "dopře placeném představenstvu" nebo tak něčem a taky jak bídně byla odměňována ta odborná práce. Tak si to ujasněte jak to teda bylo :) Každopádně u nás prachy za práci do toho vstoupily, protože: 1) nechtěli jsme to zabalit ani zakonzerovat na nějakém stavu 2) jak to rostlo práce přibývalo 3) nadšenců co by to chtělo dělat bylo pár 4) volný čas po dokončení studií prostě ubyl.
Rejpalové samozřejmě byli od začátku, ale na opakované nabídky předsednického postu i peněz překvapivě nikdo nereagoval.

Sdružení vyrostla tam kde jsou díky absenci časného ADSL a české schopnosti poradit si sám. Když dostupné ADSL přišlo byla už sdružení tak velká / měli tak kvalitní základ infrastruktury, že dokázali přežít a růst i v konkurenci. Jenže doba se změnila. Internet je všude a za levno (částečně i díky sdružením) a bohulibou funkci "rozvoj internetu" prostě ztratily. Myslím, že dosáhly svého cíle a staly se z určitého úhlu pohledu přežitkem a teď prostě prochází krizí identity a hledají se.


Jak sdružení víc a víc připomínalo firmu snažil jsem se to nějak zvrátit, ale marně. Faktem je, že až na pár nadšenců jsou sdružení tvořena "zákazníky". Naprostá většina z nich už ani nezažila pionýrské začátky kdy si museli alespoň vylézt na střechu nebo s něčím pomoct.
Výkřiky o tunelování a o tom jak se omezují členové na právech mě osobně přijdou mimo. Dělal jsem to 10 let. Lidem je to fuk a jde jim jen o net a když jde tak nemají potřebu něco řešit. Mimochodem schůze jiných typů SVJ a sdružení či družstev se nesou dost podobně. Jestli někdo ví měsíc předem, co se bude dít a nepřijde není to omezování něčí svobody. A ano jsem autorem úpravy stanov omezující počet plných mocí 1ks na 1 fyzicky přítomného člena na VH. Nechtěl jsem aby bylo možné kumulovat moc do rukou jednotlivce. Ať si dotáhne příznivce osobně. Eliminuje se tím fakt, že v soukromí lze nakecat člověku leccos, ale na VH se k tomu budou moci vyjádřit i ostatní. A teprve potom se člen rozhodne.

K anonymním kecům stran mého "sezazení" v P12: V okamžiku, kdy jsem si uvědomil, že dlouhodobě selhávám ve vyřešení mezilidského dusna, které postupně narůstalo mezi hrstkou aktivních lidí ve sdružení, jsem nabídl radě okamžitou rezignaci na post předsedy i na okamžité ukončení mého pracovního poměru ve Sdružení. Zvolení Richarda bylo nejlepší možnou volbou a pokud vím stále je. Přešlapy asi udělalo v té době víc lidí, já zcela určitě.
Hlavním nástrojem "dusna" bylo to stejné, co běží touhle "diskuzí" - spoustu tvrzení typu "ten dělá to protože chce docílit tamto" a to vytváří velmi nepříjemní prostředí pro práci. Důležitou složkou odměny ve sdružení je to, že to člověka musí bavit. Dusno nikoho nebaví. Takže část lidí prostě odejde, protože nemá potřebu se s někým dohadovat. Část uvěří stokrát opakovaným lžem. Co je zajímavé, že ti kdo nejvíc proti někomu/něčemu křičí jak je to špatně většinou nemají žádný vlastní program, co by tedy dělali nebo jak by to udělali lépe. Ono se totiž o hodně snáz kritizuje než něco navzdory kritice dělá. Navíc (stejně jako v této diskuzi) je naprostá většina problémů zcela zástupných a vůbec o to nejde. Vybavuji si, že jednou z mých zásadních selhání mělo být, že ještě není dotažený nový web. Myslím, že po 6ti letech už můžeme říct, že šlo o zástupný problém, když je web pořád stejný :)

Jinak ad ty SRO: za mě je to dobrá cesta. Uvažovali jsme o tom mnohokrát, ale v té dobře (2014) se ještě pořád dalo hrát na členské příspěvky (p12 je měla vždy stejné bez ohledu na způsob a rychlost připojení). Přijde mi to jako dobrý způsob jak to co ze spolkové činnosti vyrostlo v podnikání jasně vydělit a řádně zdanit. Samozřejmě je to jen půlka problému. Druhá je co se sdružením, pokud nemá jiný obsah než ten internet. Za mě není špatný nápad vysypat členy-klienty, co ani pořádně nevědí, že jsou členi. Možná bych to udělal až další rok. Možná bych navrhl něco, že kdo rok nic neudělá, nepřijde 2x za sebou na valnou hromadu ani nezaplatí nějakej symbolickej členskej příspěvek za rok tak mu členství skončí. Protože bych chtěl aby zůstalo co nejvíc členů co alespoň občas něco udělají. A třeba si to pak rozdělí. Možná, že bych to třeba taky jednou udělal na jejich místě. A třeba si vzpomenou a pošlou mi taky akcii. A nebo si vzpomenou a schválně mi jí nepošlou:)

Jinak šel jsem kus cesty i s Jastem a myslím, že klfree/nfx by se bez něj nikdy nedostalo tam kde je. Že mu členové tam i jinde maj bejt za co vděčný. Určitě se s ním v lecčems neshodnu nebo bych to dělal jinak, ale nikdy jsem si o něm nemyslel, že by byl blbej. Jestli si kladno na sebe teď převede jak mu tady anonymové předsunují tak v mých očích skutečně klesne, protože jen úplný debil by to dělal takhle složitě a zdlouhavě a absolvoval by všechny ty agónie na valných hromadách, když to jde udělat daleko snáze:)

Každopádně já si to užil. Dalo mi to 10let zkušeností a věřím, že to nebyla marná práce, že jsme udělali dobré věci a někomu pomohli a to koho to jednou bude nebo nebude na tom nic nemění.


Takže kdo to máte na hrbu tak pevné nervy a nenechte se otrávit. Zejména ne těma, co se neuměj ani podepsat pod svůj názor. I když styl některých už je vlastně i jejich podpisem.
Chybí-li dřevo, hasne žár; chybí-li pomlouvač, tichne svár.(--Přísloví 26:20)
6 x
Jan "ptak" Ptáček
Praha12.net co-founder

Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

Insider píše:Etika podnikání je osobní věcí každého jednotlivce.
Etika? :joy: Pro aktéry sprostý slovo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A vida, Babiš tu už má i svého Prchala :imp: Dobrá práce, Máro! :kissing_closed_eyes:
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

zacharias píše:
Insider píše:Etika podnikání je osobní věcí každého jednotlivce.
Etika? :joy: Pro aktéry sprostý slovo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A vida, Babiš tu už má i svého Prchala :imp: Dobrá práce, Máro! :kissing_closed_eyes:


No já bych v tom nebyl tak kategorický, pokud se bojím říct, kdo jsem a založím si na vlákno novou identitu.. Jinak etika a morálka.. To jsou dvě různé věci.
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Insider píše:
zacharias píše:
Insider píše:Etika podnikání je osobní věcí každého jednotlivce.
Etika? :joy: Pro aktéry sprostý slovo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A vida, Babiš tu už má i svého Prchala :imp: Dobrá práce, Máro! :kissing_closed_eyes:


No já bych v tom nebyl tak kategorický, pokud se bojím říct, kdo jsem a založím si na vlákno novou identitu.. Jinak etika a morálka.. To jsou dvě různé věci.



ROFL ... jasný, anonymní troll bude vyučovat etiku :-) sounds good :-)
Naposledy upravil(a) TTcko dne 15 Nov 2019 20:17, celkem upraveno 1 x.
2 x

Uživatelský avatar
alestr
Příspěvky: 43
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod alestr » 4 years ago

TTcko píše:ROFL ... jasný anonymní troll bude vyučovat etiku :-)
Viditelně došly argumenty, když se to zde zvrhává k argumentaci ad hominem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

alestr píše:
TTcko píše:ROFL ... jasný anonymní troll bude vyučovat etiku :-)
Viditelně došly argumenty, když se to zde zvrhává k argumentaci ad hominem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A další potrefená.. Zrovna argument Ad Hominem v debatě o etice je argument platný, poukazujeme li na vaše pokrytectví spočívající v cílené anonymitě, která může spočívat právě ve své podstatě Vaší osoby.
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

S příspěvkem Ptak se stotožňuji. Hlavně v myšlence, že to zpočatku bylo nadšení, ale teď tahle forma postrádá smysl. Většina Freeček to nachala dojít moc daleko a teď neví co stím.
6 x

Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

Whistleblowing :clipboard: Tak ten potrefené husy rozhodně nemají příliš v lásce :joy: Morálka, etika. Dávno zbytečný luxus :stuck_out_tongue_closed_eyes: Populismus vždy na prvním místě :sunglasses: A vlastní zisk samozřejmě následuje :money_mouth: Jste jak ten Babiš. Podejte si s ním ruce a obejměte se, jste stejní :smiley:
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

zacharias píše:Whistleblowing :clipboard: Tak ten potrefené husy rozhodně nemají příliš v lásce :joy: Morálka, etika. Dávno zbytečný luxus :stuck_out_tongue_closed_eyes: Populismus vždy na prvním místě :sunglasses: A vlastní zisk samozřejmě následuje :money_mouth: Jste jak ten Babiš. Podejte si s ním ruce a obejměte se, jste stejní :smiley:


můžu poprosit .. jděte s Babišem doprdele .. tady není diskuze ve stylu novinky.cz nebo "máte slovo"
nechápu, proč vždycky nějakej Vám podobnej troll sem vleze a začne nás opruzovat :-) jděte s tou svojí nenávistí prudit někam jinam.
3 x

Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

TTcko píše:
zacharias píše:Whistleblowing :clipboard: Tak ten potrefené husy rozhodně nemají příliš v lásce :joy: Morálka, etika. Dávno zbytečný luxus :stuck_out_tongue_closed_eyes: Populismus vždy na prvním místě :sunglasses: A vlastní zisk samozřejmě následuje :money_mouth: Jste jak ten Babiš. Podejte si s ním ruce a obejměte se, jste stejní :smiley:


můžu poprosit .. jděte s Babišem doprdele .. tady není diskuze ve stylu novinky.cz nebo "máte slovo"
nechápu, proč vždycky nějakej Vám podobnej troll sem vleze a začne nás opruzovat :-) jděte s tou svojí nenávistí prudit někam jinam.

Tady se s tím pláčem nějak roztrhnul pytel. Inu, na každém šprochu, pravdy trochu :joy:
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

Protoze nas nebavi vas politicky boj a osobni rozepre. Nikam nas to neposouva, je to furt dokola a vlastne o nicem.

Pro me osobne je to jen dalsi stripek do mozaiky, proc spolky na dnesni trh nepatri. Nejen, ze uz nenaplnuji puvodni ucel, ale ani nejspis sami nevi, co si se sebou pocit. Vase vylevy to jen a jen potvrzuji.
3 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 4 years ago

Přátelé, chápu, že téma je pro mnohé zúčastněné poměrně vypjaté, proto mám dvě prosby:

1) Uklidněte prosím emoce, alespoň co se vyjadřování týče.
2) Nehlaste nám, moderátorům, každý příspěvek, jen proto, že nezapadá do vašeho světonázoru.

Díky za pochopení :v:
0 x