Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Konec Klfree.net

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
marvon
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Re: Konec Klfree.net

Příspěvekod marvon » 4 years ago

TTcko píše:mno pokud se na úrovni OS nebo KS v prvním stupni projednává záležitost v senátu, je tento složen právě z jednoho profi soudce a dvou přísedících z lidu ..
Čemuž ale také odpovídá úroveň prvoinstančních rozsudků a počet úspěšných odvolání.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

marvon píše:
TTcko píše:mno pokud se na úrovni OS nebo KS v prvním stupni projednává záležitost v senátu, je tento složen právě z jednoho profi soudce a dvou přísedících z lidu ..
Čemuž ale také odpovídá úroveň prvoinstančních rozsudků a počet úspěšných odvolání.


ano, přesně tak, což jen podporuje to co jsem psal :-)
0 x

locash
Příspěvky: 10
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod locash » 4 years ago

Insider píše:Ale prd. Je to okolnost vynucená zákonem. Prostě regulace a finanční úřady na tyhle spolky začnou pohlížet jako na obchodní společnosti, ale pro to se absolutně rozpočtovka nehodí. Jak tu bylo řečeno, nejbližší formu má družstvo nebo akciovka. Obojí je ale enormní administrativní zátěž a hlavně problém do budoucna s drobnými akcionáři. Rozhodně by stálo za zvážení, jestli prostě nezaložit s.r.o. na správu sítě a potom další s.r.o. na poskytování služeb. s.r.o. může být klidně vlastněné spolkem, v tom není žádná překážka.
Je dobře, že neděláte pro nějaký nadnárodní řetězec provozujíci hypermarkety nebo hotely. To by Vám stejně ležel v žaludku svaz zahrádkářů nebo skautů. Byli by taky konkurencí k řetězci poskytovaným službám. Zájmovou činnost je potřeba zničit a vše nacpat do chřtánu korporátům, žejo.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

locash píše:
Insider píše:Ale prd. Je to okolnost vynucená zákonem. Prostě regulace a finanční úřady na tyhle spolky začnou pohlížet jako na obchodní společnosti, ale pro to se absolutně rozpočtovka nehodí. Jak tu bylo řečeno, nejbližší formu má družstvo nebo akciovka. Obojí je ale enormní administrativní zátěž a hlavně problém do budoucna s drobnými akcionáři. Rozhodně by stálo za zvážení, jestli prostě nezaložit s.r.o. na správu sítě a potom další s.r.o. na poskytování služeb. s.r.o. může být klidně vlastněné spolkem, v tom není žádná překážka.
Je dobře, že neděláte pro nějaký nadnárodní řetězec provozujíci hypermarkety nebo hotely. To by Vám stejně ležel v žaludku svaz zahrádkářů nebo skautů. Byli by taky konkurencí k řetězci poskytovaným službám. Zájmovou činnost je potřeba zničit a vše nacpat do chřtánu korporátům, žejo.

Ne, je to zapotřebí nazvat svým jménem.
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

locash
Příspěvky: 10
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod locash » 4 years ago

Insider píše:Ne, je to zapotřebí nazvat svým jménem.
A to je co přesně? Na louce postavený skautský tábor přeci také konkuruje místním ubytovacím kapacitám. Zahrádkář prodávající své výpěstky rozhodně konkuruje nabídce okolních hypermarketů.

Je férové si položit otázku, kolik procent koncových uživatelů ve spolcích je. Maximálně desítky tisíc? Proti řádově miliónům přípojek realizovaných na standardní komerční bázi? Jestli těch pár desítek tisíc je pro komerční ISP takovým trnem v oku, pak musí být v hodně zoufalé situaci, když musí až takto paběrkovat. Když už tedy máme nazývat věci pravým jménem :relaxed:
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Nepotřebuji zákazníky Freeček, jen nemám rád komunisty.
0 x

Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

helapc píše:Nepotřebuji zákazníky Freeček, jen nemám rád komunisty.
Však freečka nikdy nebyla zásadní zásadní konkurencí na telekomunikačním trhu. V celkových číslech je to nula, nula prd :smiley: To jen pár místních garáž-mistrů si pořád myslí opak :joy: To i v parlamentu máme procentuelně vzato zvolených komunistů víc, než je lidí přes freečka připojených k netu :laughing:
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

locash píše:
Insider píše:Ne, je to zapotřebí nazvat svým jménem.
A to je co přesně? Na louce postavený skautský tábor přeci také konkuruje místním ubytovacím kapacitám. Zahrádkář prodávající své výpěstky rozhodně konkuruje nabídce okolních hypermarketů.

Je férové si položit otázku, kolik procent koncových uživatelů ve spolcích je. Maximálně desítky tisíc? Proti řádově miliónům přípojek realizovaných na standardní komerční bázi? Jestli těch pár desítek tisíc je pro komerční ISP takovým trnem v oku, pak musí být v hodně zoufalé situaci, když musí až takto paběrkovat. Když už tedy máme nazývat věci pravým jménem :relaxed:


Ale my se asi pořád nechápeme. Mě je osobně úplně jedno, jakou máte formu podnikání, nebo vyvíjení komunikační činnosti máte. Jediné co jste zapoměl dodat, ten skautský tábor má na bráně uvedenou vývěsku jsme **** hotel a ten "zahrádkář" prodá zeleniny za 5mega měsíčně. Pokud to mám analyzovat, tak to co popisujete je klasické myšlení zločince, který se hájí dřív, než je mu vůbec sděleno podezření. Systémem: "Já jsem tu paní v parku, v těch fialových šatech co měla v kapse tuhle peněženku nezabil" vytahuje peněženku z kapsy. "To mi věřte pane Majore".
Jdou po Vás státní instituce a já se Vám snažím sdělit, že je čas to dělat tak, abyste neměli problém. Každý si z toho vemte co chcete, Hanka Továrková zastupovala poměrně dlouho telekomunikační sektor v rámci HK. V HK se nesdružují spolky, ale podnikatelé v komunikacích. Účelem zřízení telekomunikačního úřadu bylo odstranění netržních principů a zavedení dokonaleé konkurence. Alena Schillerová zase zastává filosofii nikoliv laisez faire, ale pro všechny stejné podmínky a maximalizaci daňového plnění.
Pokud do toho mám zatáhnout osobní postřehy. Sektoru jde především o to, že máte "nízkou cenu za přípojku". Regulaci "jde o to, že zkreslují statistická data", "účastníci nemají práva spotřebitele" a "o jejich sítích nevíme zhola nic". Finančáku "jde o to, že se dopouští nepovoleného podníkání". Přeberte si to jak chcete.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
alestr
Příspěvky: 43
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod alestr » 4 years ago

Insider píše:Pokud do toho mám zatáhnout osobní postřehy. Sektoru jde především o to, že máte "nízkou cenu za přípojku". Regulaci "jde o to, že zkreslují statistická data", "účastníci nemají práva spotřebitele" a "o jejich sítích nevíme zhola nic". Finančáku "jde o to, že se dopouští nepovoleného podníkání". Přeberte si to jak chcete.

Jasně, zatímco podnikatelé v telekomunikacích ty formuláře regulátora vyplňují precizně a podle vždy podle pravdy. Kecy. Každej druhej si tam cucá údaje z prstu, jen aby to měl rychle z krku. Ty vaše teoretický pohádky si nechte od cesty, realitu známe z praxe a jen se o ní nerado mluví nahlas :joy: Působení spolků je z pohledu statistik regulátora stěží na úrovni běžné statistické chyby.
A všimněte si, že vedle se sám rozčilujete, že regulátor něco vědět chce. Vy vlastně nevíte, co chcete :smiley:
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

alestr píše:
Insider píše:Pokud do toho mám zatáhnout osobní postřehy. Sektoru jde především o to, že máte "nízkou cenu za přípojku". Regulaci "jde o to, že zkreslují statistická data", "účastníci nemají práva spotřebitele" a "o jejich sítích nevíme zhola nic". Finančáku "jde o to, že se dopouští nepovoleného podníkání". Přeberte si to jak chcete.

Jasně, zatímco podnikatelé v telekomunikacích ty formuláře regulátora vyplňují precizně a podle vždy podle pravdy. Kecy. Každej druhej si tam cucá údaje z prstu, jen aby to měl rychle z krku. Ty vaše teoretický pohádky si nechte od cesty, realitu známe z praxe a jen se o ní nerado mluví nahlas :joy: Působení spolků je z pohledu statistik regulátora stěží na úrovni běžné statistické chyby.
A všimněte si, že vedle se sám rozčilujete, že regulátor něco vědět chce. Vy vlastně nevíte, co chcete :smiley:


Já jsem někde napsal že sektor chce vědět jaká jsou statistická data spolkařů? To není moc zralá úvaha, že ? Každý chce něco, co zatím spolkaři nedělají. Znáte to pořekadlo z dob Rakouska Uherska? Viele Hunde sind des Hasen Tod?
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

Insider píše:Já jsem někde napsal že sektor chce vědět jaká jsou statistická data spolkařů? To není moc zralá úvaha, že ? Každý chce něco, co zatím spolkaři nedělají. Znáte to pořekadlo z dob Rakouska Uherska? Viele Hunde sind des Hasen Tod?
No, napsal jste, že sektor jen nadává na nízké příspěvky spolků. Ale zapoměl jste k tomu dodat, že sektor si ty ceny zvládne kurvit sám, bez těch spolků :joy: V mnohých případech spolky ani nejlevnější nebyly. Nabídky za dvě stovky měsíčně od komerčních wifinářů rozhodně nejsou neobvyklé. Zvláště ti, co se zrovna chystají na prodej jdou s cenami rádi dolů, žejo :stuck_out_tongue_winking_eye:
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

To máš jednoduché:
mají-li nižší příspěvky, než okolní komerce tarif, kurví trh
mají-li vyšší příspěvky, než okolní komerce, mají neomluvitelný zisk, kterým kurví trh, protože ho nedaní a nejspíš si ho odlévají do kapes vyvolených.
mají-li stejné příspěvky, jako okolní komerce tarif, jsou to vychcánci, kteří na tom plánují za patnáct let vydělat.
chtějí-li z členů co se necítí členy udělat zákazníky - kurví trh, protože tarify kopírují bývalé příspěvky a plánují vytunelováním spolku vydělat.
nechtějí-li z členů dělat zákazníky, tak skrytě podnikají, protože na tom chtějí vydělat více, než komerce.

Jak už jsem jednou řekl. Je potřeba všechny spolky rozhodnutím státu zrušit. Vedení zavřít a členy pokutovat za spolupachatelství. A neziskový status přiznat jen státním organizacím bez výjimky. Peníze takto získané transferovat do dotací podnikatelům v elektronických komunikacích.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Ice_Mann
Příspěvky: 36
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Ice_Mann » 4 years ago

ludvik píše:To máš jednoduché:
mají-li nižší příspěvky, než okolní komerce tarif, kurví trh
mají-li vyšší příspěvky, než okolní komerce, mají neomluvitelný zisk, kterým kurví trh, protože ho nedaní a nejspíš si ho odlévají do kapes vyvolených.
mají-li stejné příspěvky, jako okolní komerce tarif, jsou to vychcánci, kteří na tom plánují za patnáct let vydělat.
chtějí-li z členů co se necítí členy udělat zákazníky - kurví trh, protože tarify kopírují bývalé příspěvky a plánují vytunelováním spolku vydělat.
nechtějí-li z členů dělat zákazníky, tak skrytě podnikají, protože na tom chtějí vydělat více, než komerce.

Jak už jsem jednou řekl. Je potřeba všechny spolky rozhodnutím státu zrušit. Vedení zavřít a členy pokutovat za spolupachatelství. A neziskový status přiznat jen státním organizacím bez výjimky. Peníze takto získané transferovat do dotací podnikatelům v elektronických komunikacích.


Souhlas :-)
0 x

Uživatelský avatar
zacharias
Příspěvky: 56
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod zacharias » 4 years ago

ludvik píše:Je potřeba všechny spolky rozhodnutím státu zrušit. Vedení zavřít a členy pokutovat za spolupachatelství. A neziskový status přiznat jen státním organizacím bez výjimky. Peníze takto získané transferovat do dotací podnikatelům v elektronických komunikacích.
A tak si někteří páni předsedové řekli, že nebudou čekat na to eventuelní znárodnění spolků a zahájili jejich rychlou privatizaci :joy:
0 x
Dělá-li soupeř chybu, netřeba ho rušit.

lazna
Příspěvky: 54
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod lazna » 4 years ago

0 x