Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTU - poskytnutí smluv se zákazníky, faktury, reklamace

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
S_a_M
Příspěvky: 458
Registrován: 8 years ago
Bydliště: Protektorat Böhmen und Mähren

Re: ČTU - poskytnutí smluv se zákazníky, faktury, reklamace

Příspěvekod S_a_M » 4 years ago

Presne tak a obcansky zakonik hovori jasne... uzaviram smlouvy ustne a bez zavazku lidi neodchazeji a jsou spokojeny :)
1 x
Placam si jatra, tak mne neberte vazne :)
Ceragona uz mi tak nevadi. Vadi mi ovsem ze kuci v CEZu nedelaj svoji praci tak jak maj !!!

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:"poskytnou spotřebiteli informace písemně" je něco úplně jiného, než uzavřít smlouvu písemně...

No patrně jsi si nevšiml toho nenápadného odkazu na odstavec (1). Protože dle něho mu musíš poslat veškeré informace, které jsou obsaženy i ve smlouvě a o to tu zřejmě jde. Protože tu se jedná o kontrolu a účelem kontroly je kontrolovat plnění požadavků zákona. A jestli se ten fyzický nebo elektronický doklad jmenuje smlouva nebo ne, to je jim dle mého jedno. Důležité je, jestli je tam vše, co tam má být a je to v příslušných mezích daných zákonem. mpcz, 23oct2019
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 4 years ago

S_a_M píše:Presne tak a obcansky zakonik hovori jasne... uzaviram smlouvy ustne a bez zavazku lidi neodchazeji a jsou spokojeny :)

A co tím chceš říci? Nikdo netvrdí, že nemůžeš ústně. A krom toho, smlouvu po zřízení 99,99999 procent lidí strčí do šuplíku a už se na ni ani nepodívají. Na další vývoj vztahů má dle mého minimální vliv. Když neodcházejí, asi jsou spokojení. (Nebo nemají kam).
Faktem je, že ty dlouhé roky jsem snad nezažil klienta, který by si tu smlouvu přečetl. A to je to jen jedna stránka A4. Většinou ji ani nenajde a chce poslat kopii. Z tohoto pohledu mi přijde starost o přísné plnění všech (a že jich je až, až) požadavků za naprosto, ale naprosto neúměrné. mpcz, 23oct2019
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

nevim jak u vás ale spousta zákazníků u nás vysloveně vyžaduje písemnou smlouvu a připadá mi to i jako logické fér jednání než per huba což vypadá dost neprofesionálně....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

tonik
Příspěvky: 4
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod tonik » 4 years ago

Ono není problém jim poslat smlouvu, stejně ji s každým uzavíráme, ale jde mi o to jestli jim odeslat i udaje o zákazníkovi co je na smlouvě (rč, tel, adresa, mac, IP adresa, atd.) Fakturu se mi moc nechce posílat, nevím co mají v plánu. Asi si rozšiřují repertoár za co budou vybírat flastry.
0 x

joker
Příspěvky: 471
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod joker » 4 years ago

A kolik smluv chteji?

Nejdrive si zjisti, zda si na tebe ti zakaznici nestezovali.


Osobni udaje urcite zacerni, proste ji anonymizuj. Pokud nemas souhlas osoby a nemas v ruce paragraf, ze jsi povinen bla bla, tak je urcite nedavej :-)
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

mpcz píše:
Adolf.Shitler píše:"poskytnou spotřebiteli informace písemně" je něco úplně jiného, než uzavřít smlouvu písemně...

No patrně jsi si nevšiml toho nenápadného odkazu na odstavec (1). Protože dle něho mu musíš poslat veškeré informace, které jsou obsaženy i ve smlouvě a o to tu zřejmě jde. Protože tu se jedná o kontrolu a účelem kontroly je kontrolovat plnění požadavků zákona. A jestli se ten fyzický nebo elektronický doklad jmenuje smlouva nebo ne, to je jim dle mého jedno. Důležité je, jestli je tam vše, co tam má být a je to v příslušných mezích daných zákonem. mpcz, 23oct2019

Už to tady zaznělo - předplacená karta mobilního operátora koupená v trafice. Žádná písemná smlouva, pouze po rozbalení nějaké informace pro spotřebitele, tj. obvykle návod na zprovoznění, aktuálně platné ceny za volání, SMS a data. A odkaz na web se všeobecnými podmínkami + kontakt na operátora.
1 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

mpcz píše:
Insider píše:
mpcz píše:No nevím, nevím, nemyslím si, že máš pravdu. Ještě bych to zvážil, jít touto cestou. Smlouvu sice můžu uzavřít po telefonu, ale následovat bezodkladně musí písemná nebo elektronická forma. mpcz, 23oct2019


Citaci zákona, prosím

§ 63Náležitosti smlouvy o poskytování veřejně dostupné služby elektronických komunikací a připojení k veřejné komunikační síti a uveřejňování informací
...
(9) Uzavírá-li se, nebo mění smlouva o poskytování veřejně dostupné služby elektronických komunikací nebo připojení k veřejné komunikační síti za použití prostředku komunikace na dálku, je podnikatel poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací nebo zajištující připojení k veřejné komunikační sítí povinen bezodkladně po uzavření smlouvy nebo její změny poskytnout spotřebiteli informace podle odstavce 1 písemně, a to v elektronické nebo listinné formě. Lhůta pro odstoupení spotřebitele od smlouvy nebo její změny uzavřené mimo prostory obvyklé k podnikání62) nebo při použití prostředků komunikace na dálku63) začíná běžet dnem následujícím po dni předání těchto informací.
... mpcz, 23oct2019

Asi jsem slepý, nebo navedený
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:
mpcz píše:
Adolf.Shitler píše:"poskytnou spotřebiteli informace písemně" je něco úplně jiného, než uzavřít smlouvu písemně...

No patrně jsi si nevšiml toho nenápadného odkazu na odstavec (1). Protože dle něho mu musíš poslat veškeré informace, které jsou obsaženy i ve smlouvě a o to tu zřejmě jde. Protože tu se jedná o kontrolu a účelem kontroly je kontrolovat plnění požadavků zákona. A jestli se ten fyzický nebo elektronický doklad jmenuje smlouva nebo ne, to je jim dle mého jedno. Důležité je, jestli je tam vše, co tam má být a je to v příslušných mezích daných zákonem. mpcz, 23oct2019

Už to tady zaznělo - předplacená karta mobilního operátora koupená v trafice. Žádná písemná smlouva, pouze po rozbalení nějaké informace pro spotřebitele, tj. obvykle návod na zprovoznění, aktuálně platné ceny za volání, SMS a data. A odkaz na web se všeobecnými podmínkami + kontakt na operátora.


a + faktura či účtenka za nákup té karty, což je smlouva o nákupu, takže je to OK, všechno je to písemně v trafice ti nikdo neříká všeobecné podmínky či ty keci, které jsou na tom obalu té karty se kterejma souhlasíš když to využíváš (smlouva)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

hele nechce se mi psát sem jak, ale máme to vyřešený .. prošli jsme kontrolou ČTU.. napište PM

P.S. pravdu má Insider ...
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

jen by mě zajímalo tedy dotaz na všechny co písemné smlouvy nedělají proč to tak dělají? vidím v tom samé zápory, jo možná bych viděl jeden kladnej argument, lenost ISP....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

Vedl jsem s ČTÚ správní řízení, kde jsem si vysvětlovali, že náš právní systém uznává i jiné než písemné smlouvy a pro úřednici to byla celkem novinka. Bohužel než jsem správní řízení dokončil, z GrapeSC jsem odešel a pokud vím, tak uřednice k tomu na konci přistupovala ve stylu "já tomu moc nerozumím, uzavřu to a dám vám pokutu. Pokud se vám to nelíbí, odvolejte se, ale to už nebudu řešit já." Paní byla vůbec odborník, protože si pletla metodiku BEREC s nařízením 2120/15, atd.
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

okoun píše:jen by mě zajímalo tedy dotaz na všechny co písemné smlouvy nedělají proč to tak dělají? vidím v tom samé zápory, jo možná bych viděl jeden kladnej argument, lenost ISP....


Lenost ? Co třeba úspora nákladů a času. Proč obojí investovat do něčeho, co nemá díky zásahům regulátora a jeho vlastní neschopnosti vymáhat závazky ze smluv plynoucích, ani cenu toho papíru na kterým to je, případně diskovýho prostoru v případě digitalizace ?
1 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

stepan.benes píše:Vedl jsem s ČTÚ správní řízení, kde jsem si vysvětlovali, že náš právní systém uznává i jiné než písemné smlouvy a pro úřednici to byla celkem novinka. Bohužel než jsem správní řízení dokončil, z GrapeSC jsem odešel a pokud vím, tak uřednice k tomu na konci přistupovala ve stylu "já tomu moc nerozumím, uzavřu to a dám vám pokutu. Pokud se vám to nelíbí, odvolejte se, ale to už nebudu řešit já." Paní byla vůbec odborník, protože si pletla metodiku BEREC s nařízením 2120/15, atd.


jestli sedela v usti tak tu jeji odbornost chapu .... tam uz se to neda ani slusne kometovat co tam vymejslej ....
0 x

Uživatelský avatar
stepan.benes
Příspěvky: 818
Registrován: 13 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stepan.benes » 4 years ago

ppp76 píše:
stepan.benes píše:Vedl jsem s ČTÚ správní řízení, kde jsem si vysvětlovali, že náš právní systém uznává i jiné než písemné smlouvy a pro úřednici to byla celkem novinka. Bohužel než jsem správní řízení dokončil, z GrapeSC jsem odešel a pokud vím, tak uřednice k tomu na konci přistupovala ve stylu "já tomu moc nerozumím, uzavřu to a dám vám pokutu. Pokud se vám to nelíbí, odvolejte se, ale to už nebudu řešit já." Paní byla vůbec odborník, protože si pletla metodiku BEREC s nařízením 2120/15, atd.


jestli sedela v usti tak tu jeji odbornost chapu .... tam uz se to neda ani slusne kometovat co tam vymejslej ....


Paní byla z Prahy, ovšem to kvalitu Ústecké pobočky nijak nezvyšuje. Mohl bych dlouze povyprávět ...
0 x
Profesionální troll, manipulátor a hrubovibrační ještírek.
Vůbec mi nevěřte, protože se s Vámi velmi pravděpodobně právě teď pokouším manipulovat !!!