Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTU - poskytnutí smluv se zákazníky, faktury, reklamace

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Orel005
Příspěvky: 690
Registrován: 13 years ago

Re: ČTU - poskytnutí smluv se zákazníky, faktury, reklamace

Příspěvekod Orel005 » 4 years ago

TTcko píše:nevím jak ostatní, ale já bych to viděl buď na houbičky, nebo "Kriminálku Miami".....


xD...
0 x
https://www.ORELSOFT.cz - ISP CZ / https://www.ORELSOFT.pl - ISP PL / https://www.levneVPS.cz - Hosting / https://www.GAMEHOSTING.cz - Herni hosting

Proc se schovavat v anonymite ? Kdyz neco delas, delej to na 100%, nebo se na to vyser.

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

TTcko píše:nevím jak ostatní, ale já bych to viděl buď na houbičky, nebo "Kriminálku Miami".....

Není nad vlastní zkušenost, že? :D
0 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 4 years ago

Nebudu to rozepisovat proč, ale z různých, převážně regulatorních důvodů a některých soudních rozhodnutí či výkladů nařízení, zákonů a směrnic jsme každému zákazníkovi tiskli 12 A4. Při cca 400 smlouvách měsíčně je to nákladově někde okolo 100 tisíc Kč ročně. Jo ve 150 mil. rozpočtu je to sice malý procento, ale mít a nemít 100 000 je furt rozdíl 100 000 Kč.
Pokud to jde bez papíru, proč se s ním ... prostě šetřím naše lesy. Pro kůrovce.


Pane Beneši a to zapomínáte ještě na jednu věc která stojí také peníze, skladování těchto dokumentů. V vašem případě to dá jistě pár desítek m2 plochy z sídla firmy které jde využít užitečnějším způsobem. Jenže už jsou zde minimálně náklady na energie pro temperování těchto místností atd.
LF
0 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 4 years ago

Pustě si dnešní černé ovce na ČTčku. Je tam o KABEL netu a stezujicí zakazník... a je tam i od CTU rešene smlouvy,atd. Každopádne dobrá vizitka této firmy....

Takže ostatní i vy můžete být rádi máte to v reálu jak si můžete naběhnout. Nabízí se otázka, že to pánovy nevadilo po celou dobu, ale v momentu kdy měl vrátit anténu tak začal humbuk. To je také mimochodem dílo nejen nás a to v tom ohledu, že bohužel někteří klienti by vše nejraději za 1 Kč od antény po měsíční poplatek pak chcete anténu vrátit a je humbuk. Vy co čtete víte, je podle vás obvyklá cena za PBM25 500 Kč navíc v faktuře je, že cena byla dotována. Takže každá sleva a dotace není zadarmo, ale je to třebas o závazku.
Dobrá vizitka? A co ti co zde dozadu píší, že smlouvy nemají také? To je také jejich dobrá vizitka.
Firmu na své jméno provozuji jen protože čtú mne řeší nějaké spory o peněžité plnění několik let a to více jak 3 roky a déle. Je mne 76 let a nepodnikám už 6 let jen čekám na dořešení těchto sporů. Mimo jiné pokud by čtú rozhodoval v zákonem daných lhůtách tak první 2 reportáže by ani nebyli, protože bych vovcím ometla včetně klientek rozhodnutí čtú o ústa a bylo by ticho po pěšině.
Kozlicek ta reportáž je totální bulshit pokud by jste sledoval diskuze zpětně tak by jste minimálně věděl, že to co byli předchozí 2 reportáže tak se vovce pasovali do role čtú a bohužel pro vovce čtú rozhodlo obráceně takže celé 2 předchozí reportáže byli v podstatě proti rozhodnutí čtú. Tím, že to opět odvysílali tak jak to je zase proti rozhodnutí čtú a už mne opravdu naštvali a v Úterý to bude řešeno na RRTV a úooú. Také podle zákona 231/2001 §35,36,37 se bude zasílat společná odpověď, protože v této reportáži je už opravdu hromada nesmyslů, lží a polopravd a opravdu vovce se nyní vyznamenali pěkným paskvilem.
K tomu minulému Paní Bartošová a pan Horáček nikdy nebyl klientem Kabelnet s.r.o. X krát jsem do čt psala písemně, emailem, volala jsem nezájem. Reportáže tam visí i přestože jdou proti rozhodnutí čtú, zřejmě jsou vovce nad zákonem. Spor o peněžité plnění jsem vedla s těmito lidmi já Ludmila Filipová. Navíc Kabelnet s.r.o. v tomto duchu vovcím poslal vyjádření to dodnes nikdo nezveřejnil. Pokud mne je známo tak, v této reportáži je e-mail vyjádření kde například je psáno, že Tesunet s.r.o. je pouze správcem. A co je v reportáží tesunet je nástupcem kabelnet s.r.o. takže další shit. Pak dál onen email který měl být zveřejněný celý samozřejmě celý zveřejněn není stačí se podívat, že je oříznutý dole. Projedte si tu reportáž schválně pomalu uvidíte onen vyjadřovací email, ale pak taky před panelákovou adresou si poslechněte hovor reportéra s dívčím hlasem. Za prvé se reportér ani nepředstavil rozhodně v reportáži to nezaznělo a teď k tomu hlasu, přijde vám jako dospělí? Tak pro Vaši informaci stanovisko Kabelnet s.r.o. je od 12-leté mojí vnučky - pohoda ne. Co takhle etický kodex ČT tak s tím se tato reportáž potkala v Pendolínu. Jsem zvědavá jestli odpověď bude zveřejněna osobně si myslím, že nikoliv a bude se to řešit soudní cestou.
Jinak je tam ještě jeden shit mluvčího čtú a to ten, že v kauze se řeší dvě věci vrácení antény a ukončení. Mluvčí ovšem říká, že se toto řeší ....vždy na čtú..... jenže nemá pravdu služby a peněžité plnění z nich se na čtú řeší, ale anténa se řeší soudní cestou.
Jinak co je bomba tak v e-mail komunikaci je například plně uvedeno jméno technika který pána instaloval, pánovy zamazávají adresu, ale jméno technika proč jej mazat. Co takhle gdpr. A co na tohle by vám řekli vaši technici, pokud by se vám to stalo. To Vám už jen dokreslí a pak si udělejte obrázek jak kvalitně jsou takovéto reportáže natočené.
Jinak mýt mne záda za něco co jsem pravomocně vyhrála s tím ,že jsem ta špatná je fakt silný kafe. Jo a mimochodem nevím o tom, že paní Bartošová by mne dodnes něco zaplatila a pokud ano tak mne může poslat výpis z banky nebo složenku ráda to uvidím o čemž dost pochybuji. Pan Horáček zaplatil.
LF
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:Zjevně nechápeš o čem je celou dobu řeč - když ti nějaký klient bez písemné smlouvy bude na síti páchat trestnou činnost, tak první co začne policajtům tvrdit je, že on od tebe nic neodebírá. A další věc je ta, že pokud chtějí policajti u dotyčného provést např. domovní prohlídku, tak jim to státní zástupce podepíše jenom na základě ztotožnění konkrétní osoby. Což bez již zmiňované písemné smlouvy je prostě zádrhel. Nějaký plácání o paranoidních představách si dej kam Slunce nesvítí :P


Ale neschopnost policie přeci není problémem operátora. Vždy se bude jednat pouze o nepřímý důkaz, který povede pouze k upřesnění identity podezřelého. Důkazní břemeno potom stejně leží na PCR, která u zrestných činů musí prokázat motiv a materiální důkazy. Ale smlouva nemůže být nosným důkazem viny, ale pouze nepřímým důkazem. To hlavní se potom odehrává již v jiné rovině. Operátor může datovou stopu pouze ztotožnit, ale to hlavní musí být u pachatele, protože mnohdy účastník smlouvy a pachatel nejsou identickými objekty (zaměstnanci, rodinní příslušníci, známi a pod. )
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Už zase? To tady každý den někdo vytáhne totéž a bude se snažit přesvědčovat, jak je bez písemné smlouvy všechno nádherný a vlastně se nic neděje? A ještě mu to pár troubelínů lajkne pro dobrý pocit? :P Skoro to tak vypadá, že to nikdo z dotyčných nikdy neřešil, protože kdyby ano, tak nemůžou nikdy psát podobný nesmysly.
0 x

georgee
Příspěvky: 42
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod georgee » 4 years ago

Adolf.Shitler píše:Už zase? To tady každý den někdo vytáhne totéž a bude se snažit přesvědčovat, jak je bez písemné smlouvy všechno nádherný a vlastně se nic neděje? A ještě mu to pár troubelínů lajkne pro dobrý pocit? :P Skoro to tak vypadá, že to nikdo z dotyčných nikdy neřešil, protože kdyby ano, tak nemůžou nikdy psát podobný nesmysly.


Jak už jsem psal, my jsme řešili i bez smluv a problém nebyl... Takže ten nesmysl můžu psát.
Takže, ať si to děla jak chce kdo chce. Zákon to umožňuje.
0 x

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Já se nepřu o to, jestli něco zákon umožňuje nebo ne. Je to jenom o tom, že smlouva v písemné podobě je prostě lepší. A i když si odmyslíme případnou trestnou činnost zákazníka, tak třeba taky kvůli případnému vymáhání dlužných částek z klientů, kde se k návrhu na soud ta písemná smlouva přikládá.
2 x

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

To nemá s (ne)existencí písemné smlouvy nic společného, ale víceméně to plyne z novely ZoEK. Poslanci už schválili změnu, která se zpětně vztahuje i na všechny dříve uzavřené smlouvy, mimo jiní třeba: Pokuta za přechod k jinému operátorovi klesne z 20% na 5%. V případě ukončování smlouvy na dobu určitou by lidé po třech měsících jejího trvání nehradili nic. Přenesení čísla musí být pro spotřebitele bezplatné, atd.
Je toho víc, účinnost je plánovaná od 1.4.2020, na internetu je k tomu fůra článků, to jsi vážně ještě nezaregistroval...?

okoun píše:
Insider píše:
okoun píše:jak řešíte bez smlouvy když dáte při instalci dražší technologii a chcete aby služba byla využívaná minimálně nějaké období?


Od brezna si ho proste zakaznik zaplati.


a to vše jen kvůli tomu že nechcete mít písemné smlouvy?
1 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

Pelirob píše:Přenesení čísla musí být pro spotřebitele bezplatné, atd.

To se bude vztahovat i na přenos čísla pevná -> VOIP? Nedávno jsem za to platil asi 800 a chystám se na přenos dalších...
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Pelirob píše:To nemá s (ne)existencí písemné smlouvy nic společného, ale víceméně to plyne z novely ZoEK. Poslanci už schválili změnu, která se zpětně vztahuje i na všechny dříve uzavřené smlouvy, mimo jiní třeba: Pokuta za přechod k jinému operátorovi klesne z 20% na 5%. V případě ukončování smlouvy na dobu určitou by lidé po třech měsících jejího trvání nehradili nic. Přenesení čísla musí být pro spotřebitele bezplatné, atd.
Je toho víc, účinnost je plánovaná od 1.4.2020, na internetu je k tomu fůra článků, to jsi vážně ještě nezaregistroval...?

okoun píše:
Insider píše:
Od brezna si ho proste zakaznik zaplati.


a to vše jen kvůli tomu že nechcete mít písemné smlouvy?

Bych rekl ze se to týka mobilních operatoru...
0 x

JCltm
Příspěvky: 241
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod JCltm » 4 years ago

KoZLiCeK píše: Bych rekl ze se to týka mobilních operatoru...

Ne, mělo by se to týkat i ISP, alespoň co jsem slyšel...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

ne pokud se jedná o nějaké zvýhodnění tak je to zcela OK, tam šlo o to když to bylo klasicky bez zvýhodnění.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 4 years ago

Možná se pletu, ale podle mého se to týká všech podnikatelů zajištující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací. Projednává se to od 1.3.2019 a je tam docela dost slovíčkaření, kdy některé paragrafy se týkají všech subjektů, některé jen spotřebitelů a některé spotřebitelů a podnikajících fyzických osob. Viz Sněmovní tisk 420, je to od původního návrhu, přes navržené změny až k finální verzi, která má být 30.10.2019 schálena v Senátu a pak už jen čeká na podpis prezidenta.


JCltm píše:
KoZLiCeK píše: Bych rekl ze se to týka mobilních operatoru...

Ne, mělo by se to týkat i ISP, alespoň co jsem slyšel...
1 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

Pelirob píše:To nemá s (ne)existencí písemné smlouvy nic společného, ale víceméně to plyne z novely ZoEK. Poslanci už schválili změnu, která se zpětně vztahuje i na všechny dříve uzavřené smlouvy, mimo jiní třeba: Pokuta za přechod k jinému operátorovi klesne z 20% na 5%. V případě ukončování smlouvy na dobu určitou by lidé po třech měsících jejího trvání nehradili nic. Přenesení čísla musí být pro spotřebitele bezplatné, atd.
Je toho víc, účinnost je plánovaná od 1.4.2020, na internetu je k tomu fůra článků, to jsi vážně ještě nezaregistroval...?

okoun píše:
Insider píše:
Od brezna si ho proste zakaznik zaplati.


a to vše jen kvůli tomu že nechcete mít písemné smlouvy?


Přesně tak. Jsem rád, že nečtu mezi řádky sám.. Nikdo si nebude moci dovolit rizika toho, že do přípojky nainvestuje moviteho HW za 3000 a zákazník s plněním 500Kč mu za 3 měsíce frnkne i s HW, takže to bude pěkně z ručky do ručky, případně leasingová smlouva na HW mimo dosah ZoEK. Pro nás jako operátory je to dobrá zpráva, protože vtom přestaneme topit investiční kapitál a o to víc budeme moci rozšířovat naše sítě.
2 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz