Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mapování ve věci přípravy dotačního programu na podporu budování sítí elektronických komunikací

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Re: Mapování ve věci přípravy dotačního programu na podporu budování sítí elektronických komunikací

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

hele, mě třeba aktuálně na hotelu sere, že sem dal stahovat aktualizaci OSX, má to 1,6G bude se to tahat 50 minut a mezitím mi tu řvou mý dva kluci, že jim nejde youtube. Doma sem zvyklej, že se to stáhne za 3 minuty a kluci nepoznaj vůbec nic ..

škoda že tu nemaj 1000/1000 s tou reklamštinou :-)

edit: jinak to mapování je o tom, že do lokalit někdo přivede páteřní optiku, ne?
2 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

mno jako myslíte že někdo řeší jestli stránka se načte za 1 sec nebo za 0,5 sec? asi moc ne a hlavně ve většině případů je to průserovým PC a případně reklamou někde umístěstěnou na konci světa....
často slýchám od budoucích zákazníků otázku jestli máme rychlý internet a potom se zeptám na co to budete potřebovat a odpověd je na vzdálenou plochu do práce, hmmm tak to je opravdu třeba 100 Mb možná rovnou 1Gb :D Já netvrdím že někdo nepotřebuje 100Mb a víc ale to je prostě promile ostatním jde především o odezvu a stabilitu nic víc....
rozhodně ale nesouhlasím s tím že to je důvod vylidnění venkova.....
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

Mam pocit ako keby tu vacsina diskutujucich ludi pisala len svoje pocity a nie to co realne ludia potrebuju, asi uz k zakaznikom nechodite a pisete od stola. Rychlost v spicke pojde vzdy do nebies....potrebujem 10Mbit a pri nacitani stranky alebo dajakeho ineho hovna to skoci aj cez 50Mbit = kvoli tomu mi treba 100M linku? Akoze bezim doma dlhodobo na 14/1,5 Mbit cez wifickara a ze by mi inak fungoval net nez na firme kde mame 300/300 radiom sa neda povedat. Jediny a hlavny rozdiel je v pripade stahovania velkeho suboru teda v dobe cakania. Ked na tie spicky potrebujete taky rychly net tak vlastne provideri ktori poskytuju rychlost aj s burstom su teda ti najlepsi nie ? V okoli tu mame vsetkych ISP s burstom do zavratnych rychlosti, takze to je vlastne to dobre a spravne. Rychlosti su dnes psychohra....ja proste ocakavat zastropovanie internetu nejak podobne ako ine sluzby - voda, elektrika, plyn.....platit za spotrebu (data) a rychlost je dana potrubim resp isticom, istic spicky pusti tiez ze...zatial to stale vyzera na navysovanie rychlosti do nebies...som zvedavy kto bude prvy poskytovat 10Gbit za 300kc pre beznych klientov...ved aby presli spicky dokonale.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

já mám zase pocit že z internetu se dělá něco jiného než je elektřina, plyn a voda. Proč tu někdo neřeší tyto hlavní věci nezbytné k existenci na místo kravin o 100Mb. Když jdu stavět barák tak mi řeknou hele udělěj si vrt a čističku kašleme na tebe s nějakejma sítěma ale internet to jo to se to dotuje na to každej slyší a proč se vlastně vůbec platí měsíčně že :D
až tu budou vypadat silnice jako v rakousku tak plně souhlasím s tím aby se začal dotovat internet ale dnes opravdu ne....
2 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Gemb » 4 years ago

okoun píše:já mám zase pocit že z internetu se dělá něco jiného než je elektřina, plyn a voda. Proč tu někdo neřeší tyto hlavní věci nezbytné k existenci na místo kravin o 100Mb. Když jdu stavět barák tak mi řeknou hele udělěj si vrt a čističku kašleme na tebe s nějakejma sítěma ale internet to jo to se to dotuje na to každej slyší a proč se vlastně vůbec platí měsíčně že :D
až tu budou vypadat silnice jako v rakousku tak plně souhlasím s tím aby se začal dotovat internet ale dnes opravdu ne....

Dotovat sukromny sektor je nezmysel, to nieje len internet ale vsetko sukromne. Zachvilu bude net zadarmo, este ISP bude platit zakaznikovi....
0 x

hocimin1
Příspěvky: 1154
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Náchod

Příspěvekod hocimin1 » 4 years ago

Gemb píše:
okoun píše:já mám zase pocit že z internetu se dělá něco jiného než je elektřina, plyn a voda. Proč tu někdo neřeší tyto hlavní věci nezbytné k existenci na místo kravin o 100Mb. Když jdu stavět barák tak mi řeknou hele udělěj si vrt a čističku kašleme na tebe s nějakejma sítěma ale internet to jo to se to dotuje na to každej slyší a proč se vlastně vůbec platí měsíčně že :D
až tu budou vypadat silnice jako v rakousku tak plně souhlasím s tím aby se začal dotovat internet ale dnes opravdu ne....

Dotovat sukromny sektor je nezmysel, to nieje len internet ale vsetko sukromne. Zachvilu bude net zadarmo, este ISP bude platit zakaznikovi....


Takhle cca pred mesicem jsme se na toto tema bavili s kolegou. A rikali jsme, ze asi zavedem tarif: ke kazdemu internetu od nas Vam dame 500,- mesicne. Ze by to slo asi na dracku :o)))
0 x

zajdee
Příspěvky: 256
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zajdee » 4 years ago

okoun píše:Když jdu stavět barák tak mi řeknou hele udělěj si vrt a čističku kašleme na tebe s nějakejma sítěma

Tak zrovna u nas na vesnici (~1700 obyvatel) zrovna zastupitelstvo odmitlo dat souhlas se stavbou nekomu, kdo chtel mit studnu a cisticku, a podminujou vystavbu pripojenim na obecni vodovod a kanalizaci. Jestli je to vymahatelne - nevim. Kazdopadne geotermalni internet jeste neumime. :-)
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 4 years ago

Jsme dost mimo téma, ale potvrzuji. Žiju na podobně velké vesnici a po vybudování kanalizace je povinnost se k ní připojit. Povinnost mají i ti co si udělali u novostavby čističku v době kdy kanalizace nebyla. Ve vyjádření totiž měli info, až bude kanalizace musíte se připojit. Tak maj aspoň nádrž na dešťovku.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

ano tak to je, když je kanalizace tak se musíte připojit ale tady jde o to že když ta knalizace není tak místo toho aby se udělala tak se řeší že dají prachy do mnohem důležitější věci a tou je internet 100Mb...
spíš potom bude legrace až bude nařízeno že se budete muset k tomu internetu připojit jako k té kanalizaci :D
jinak internet zdarma již dávno přeci je, copak někdo platíte třeba za navštěvu seznam.cz nebo za vyhledávání na google? pokud se bavíme o přístupu k internetu tak ten bude zdarma až jedině když lidé budou chtít dělat bez nároku na mzdu :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 4 years ago

Tak tak , ten STAMEGABIT rozběhne ekonomiku takovým způsobem, že to nikdy nikdo neviděl.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

3com píše:Tohle nám včera dorazilo do mailu. Někdo nějaké info? Došlo to někomu také a jak se k tomu postavit?
Mapovani.png


Jestli to tedy dobře chápu tak je to dobrovolná statistika bez sankce?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

Sem nic nedostal,asi to skoncilo ve SPAMu,neřeším.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

datovkou samozřejmě....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

okoun píše:datovkou samozřejmě....

Datovku nemám a poštou mi nic taky nepřišlo.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

firmy mají povinnou datovku....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...