Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

dotace na konektivitu pro základní školy

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
jahpisin
Příspěvky: 248
Registrován: 9 years ago

Re: dotace na konektivitu pro základní školy

Příspěvekod jahpisin » 4 years ago

asi to hold chapu jinak ( přehnaně), ale škola obecně nemá mít dotace na internet. Má nějaké finance a stěma musí umět pracovat, pokud nemá na internet tak je něco špatně. Jinak tedy mohu předpokládat, že má dotace na elektriku,topení,vodu, pojištění,naftu, kuchařku,školníka,uklízečku atd....jo beru to přehnaně, ale tak to prostě je (jsem alergickej na dotace). Předpokládám jinak, že ta škola ma měsíční náklady určitě víc jak 100k, tak by neměl být problém financovat nákup internetu v kvalitě jaky potřebuje. ( A pokud na to opravdu nemá, je potřeba kontaktovat o další finance na provoz, ale rozhodně nesouhlasím se stylem dotace (kde to obnáší další věci k tomu).
1 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Přerozdělovat se musí a úředník by byl blbý, kdyby navrhl jednodušší řešení, čímž by zaniklo jeho pracovní místo a šel by na pracák :)
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 4 years ago

Dotace taky nesnasim, ale kdyz je muzou dostavat soukrome firmy s obratem nekolik desitek milionu denne, tak pak je vsechno mozny.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Vše před ale řečené je toliko jen prázdné slámy mlácení a tedy naprosto k ničemu.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 4 years ago

jahpisin píše:asi to hold chapu jinak ( přehnaně), ale škola obecně nemá mít dotace na internet. Má nějaké finance a stěma musí umět pracovat, pokud nemá na internet tak je něco špatně. Jinak tedy mohu předpokládat, že má dotace na elektriku,topení,vodu, pojištění,naftu, kuchařku,školníka,uklízečku atd....jo beru to přehnaně, ale tak to prostě je (jsem alergickej na dotace). Předpokládám jinak, že ta škola ma měsíční náklady určitě víc jak 100k, tak by neměl být problém financovat nákup internetu v kvalitě jaky potřebuje. ( A pokud na to opravdu nemá, je potřeba kontaktovat o další finance na provoz, ale rozhodně nesouhlasím se stylem dotace (kde to obnáší další věci k tomu).
Zdá se, že nemáte přesné informace. nedotují se měsíční náklady, ale vybavení a vybudování infrastruktury. Vůbec mi nevadí, že se nalijí miliardy do vybavení škol a to z dotací. Největší projekt na kterém se podílíme má rozpočet 70milionů korun. Děti mají kompletně nové učebny, tzn. elektro, topení, voda, audio, video, net, ... ; šatny, výtah, ... Škola má novou střechu, okna, fasádu, izolace.
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

jo to je OK, ale ta půlmiliarda jde do kapsy nějaké firmičce, která nasazuje ceny na jinou hodnotu než když dělá klasickou zakázku a to je ten problém....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Adolf.Shitler
Příspěvky: 521
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Adolf.Shitler » 4 years ago

Stačí si vzpomenout na blamáž "Internet do škol" za 4,4 miliardy v roce 2001 a je úplně jasno, že všechny tyto šaškárny jsou akorát na podojení státní kasy a nikomu to nic nepřinese (kromě zadavatele, který dostane všimné a toho, kdo takovou levárnu realizuje, resp. se snaží aby to vypadalo, že realizuje).
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

okoun píše:jo to je OK, ale ta půlmiliarda jde do kapsy nějaké firmičce, která nasazuje ceny na jinou hodnotu než když dělá klasickou zakázku a to je ten problém....

Ale prd velebnosti! Těch projektů jsou mraky, dělají to menší firmy, ceny jsou většinou přestřelené v běžné míře jako u každé veřejné zakázky (což není o namaštěné kapse ale o systému, jakým ta věc funguje).
0 x

Uživatelský avatar
douby
Příspěvky: 475
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Olomouc/Litovel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod douby » 4 years ago

Za sebe končím debatu, informační hodnota tohoto vlákna šla rapidně k nule. Dotace tu prostě jsou a mě je jedno z jakých pěnez mi fakturu proplatí. Ale vidím, že pro někoho peníze z EU nemusí být dostatečně košér.

Pokud by se někdo o podmínky IROP seriózně zajímal jsem mu k dispozici.
0 x
Bc. Martin Doubrava
http://www.doubrava.net
- Internet Olomouc, Litovel, Uničov, Šternberk a široká okolí