Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

NIX a nový ceník 2019

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Re: NIX a nový ceník 2019

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

TTcko píše:Vycházím z mého nedávného dopisování s jedním z NIX lidí, psal jsem mu to, co je obsahem článku, že je hardware naprosto stejný jak pro 1G tak pro 10G port a že de facto neexistuje žádný reálný důvod na platformě, která slouží jako NEUTRÁLNÍ výměna dat, zbytečně nabízet 1G, když to může být 10G.
NIX je sdružení. Ceník neurčuje jeden člověk. Ovliňují jej členové sdružení. Ceník NIXu je také zcela transparentní a stejnou cenu tam platí všichni. Narozdíl od Prcixu, jehož ceník na webu v zásadě orientační, netransparentní a každý v praxi platí jinou cenu. Někdo platí víc, někdo mín. A někdo taky neplatí nic😃NIX má aspoň ty koule, že ten první gigovej port dá zadarmo prostě všem. A to veřejně😋Neutralita spočívá i v tom, že cenovka za port se nesnížuje pokoutně na základě nějaké korespondence jen tomu, kdo zrovna někde prudí :smile:
TTcko píše:No stačí se podívat do rozvahy NIX a zjistit, jak moc se jim daří a jak moc by je nějak ovlivnilo, stačí se podívat

Zatímco Prcix se bojí zveřejnit i ty účetní závěrky a čísla o uzlu obecně. Takže tam se nepodíváš na vůbec nic😜 Žádná účetní závěrka. Žádná výroční zpráva. Takže nikdo neví ani to, kolik do toho Mumie cpe z jiných zdrojů mimo Prcix :sweat_smile:
TTcko píše:Proč jim to zjednodušovat, žejo.. vypadá to krásně, ale ve skutečnosti je to jinak, tak jak to popsal Hapi ..
14 klacků měsíčně jsou pro většinu firem zanedbatelný drobný :stuck_out_tongue_closed_eyes:Ve skutečnosti pláčou jen socky :yum: Pro dost firem jsou drobný i cenovky za 100Gbit port :grinning:
TTcko píše:ale člověk by si řekl že je NIX lepší a podporuje a rozvíjí českej internet, a že to je platforma pro spolupráci :-) myslel jsem si že je NIX leader, že určuje pravidla, že dělá všechno pro to aby byl u nás internet lepší, rychlejší, bezpečnější .. mohl by .. ale nechce.
Pravidla ale neurčuje NIX a nikdy neurčoval. Na tom trhu jsou větší hráči a nemá smysl čůrat za každou cenu proti větru :yum: Cenovky jsou v NIXu proti světovým IXP pořád dosti podprůměrné.A konkurence v tomhle případě není omezená jen hranicemi republiky.
okoun píše:tak peering.cz má 1Gb torchu za jino než teď po novu nix, uvidíme jak k tomu teď peering.cz přistoupí :)
Ano, Prcix 1Gb stále ve veřejné nabídce má. Že TTčko jen kecal dokazuje samotný web a rovněž výpis z PeeringDB. Ale bude stále poučovat, jak to má NIX dělat :joy:
Přílohy
prxixports.png
1Gbit v Prcixu :)
prxixports.png (7.69 KiB) Zobrazeno 3492 x
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

mjoula píše:Ale bude stále poučovat, jak to má NIX dělat :joy:



víš že to tady je diskuzní fórum, viď.... nepoučuju, diskutuju a přemýšlím nahlas.


Asi tě zklamu, ale tady to není firemní intranet O2 ani jiný podobný korporace. Tady se lidi baví otevřeně a narovinu o spoustě myšlenkách, které můžou a nemusí být tou správnou cestou. Tady ti za projevený názor nehrozí srážka z platu nebo vyhazov.
Jedinej kdo mi přijde, že tady nediskutuje ale jen uráží seš ty, a to pořád a každýho. Podle mě by sis zasloužil kopanec doprdele a ban. A nechápu, že to admin ještě neudělal.
3 x

_zp
Příspěvky: 55
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod _zp » 4 years ago

TTcko píše:Jedinej kdo mi přijde, že tady nediskutuje ale jen uráží seš ty, a to pořád a každýho. Podle mě by sis zasloužil kopanec doprdele a ban. A nechápu, že to admin ještě neudělal.


Jinými slovy když vy se navážíte do někoho jiného (a je nepodstatné, že to není jiný diskutující, ale nějaká právnická osoba) a uvádíte evidentně nepravdivá a provokativní tvrzení, je to v pořádku, když se naveze někdo do vás, má dostat ban. To zní skutečně férově :-)
1 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

_zp píše:
TTcko píše:Jedinej kdo mi přijde, že tady nediskutuje ale jen uráží seš ty, a to pořád a každýho. Podle mě by sis zasloužil kopanec doprdele a ban. A nechápu, že to admin ještě neudělal.


Jinými slovy když vy se navážíte do někoho jiného (a je nepodstatné, že to není jiný diskutující, ale nějaká právnická osoba) a uvádíte evidentně nepravdivá a provokativní tvrzení, je to v pořádku, když se naveze někdo do vás, má dostat ban. To zní skutečně férově :-)


mohu vědět jaká? v podstatě tvrdím pořád jen to, co jsem Vám osobně psal do emailu... stále to stejné. A pokud si dáte tu práci a otevřete si příspěvky mjoudy, pochopíte, co myslím tím, že jen pořád všechny uráží.
Naposledy upravil(a) TTcko dne 10 Jun 2019 20:46, celkem upraveno 2 x.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

trochu se ta diskuse stáčí jinam, prostě nesrovnávejte spolek nix.cz a firmu peering.cz
osobně si myslím že nix.cz už klidně mohl dávno dávat 1Gb port za nějakou částku jen 500 Kč a podobně a 10Gb by mohl být také výrazně levnější, myslím že by se celkové zatížení uzlů nijak nezvedlo....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

_zp
Příspěvky: 55
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod _zp » 4 years ago

TTcko píše:mohu vědět jaká?


Jistě, tak například vaše tvrzení, že NIX.CZ je jediný, kdo nabízí gigové porty.

TTcko píše:v podstatě tvrdím pořád jen to, co jsem Vám osobně psal do emailu... stále to stejné.


V podstatě... V podstatě sledujete stále svůj zájem. V tomto případě celkem zájem malicherný, protože kvalitní propojení je pro firmu, která se tím živí, zásadní věc a ty náklady jsou ve stínu jiných nákladů i malé firmy naprosto zanedbatelné. Neřeknu, kdyby někdo řešil takové sumy u stovek či tisíců kusů nakupovaného zboží, tam by to dávalo ekonomický smysl, v některých branžích dává smysl řešit i sumy v řádu korun na kus, ale tady máte ten port jeden, nanejvýš dva. Za ten čas, který tomu věnujete, vydělá schopný síťař několikanásobek té hodnoty.

Vysvětlil jsem vám, co jsou cíle a priority, což jste označil za "klasické blabla abrakadabra zaklínadla", protiargumenty prostě neberete.

Navíc pláčete na špatném hrobě. Sdružení patří členům, jeho účelem je hájit zájmy členů a je tedy evidentní, že jen jako člen tam mám šanci prosadit své zájmy. A možné to skutečně je.

TTcko píše:A pokud si dáte tu práci a otevřete si příspěvky mjoudy, pochopíte, co myslím tím, že jen pořád všechny uráží.


Já je vidím. A nevidím v nich žádné evidentně nepravdivé tvrzení, naopak je evidentní, že přehled má velmi slušný. Forma je poněkud kontroverznější, to ano, ale v tom tu také rozhodně není jediný.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

_zp píše:Jistě, tak například vaše tvrzení, že NIX.CZ je jediný, kdo nabízí gigové porty.


pokud jste sledoval konverzaci pozorně, určitě jste si všiml, že jsem v tomto případě uznal své pochybení...

_zp píše:V podstatě... V podstatě sledujete stále svůj zájem. V tomto případě celkem zájem malicherný, protože kvalitní propojení je pro firmu, která se tím živí, zásadní věc a ty náklady jsou ve stínu jiných nákladů i malé firmy naprosto zanedbatelné. Neřeknu, kdyby někdo řešil takové sumy u stovek či tisíců kusů nakupovaného zboží, tam by to dávalo ekonomický smysl, v některých branžích dává smysl řešit i sumy v řádu korun na kus, ale tady máte ten port jeden, nanejvýš dva. Za ten čas, který tomu věnujete, vydělá schopný síťař několikanásobek té hodnoty.


mýlíte se, svůj zájem v tom nesleduji, už od počátku tvrdím, že si myslím, že sítím jakou má Okoun, by pomohlo mít 10G port s počítaným trafikem, namísto 1G portu. A že by mu to výrazně usnadnilo život přesně v situacích, jakou byl poslední DDOS na jeho síť. A psal jsem Vám to i v onom emailu, nejde o peníze, jde o kapacitu, kterou může taková síť jako jeho využít v situaci, jakou byl DDOS.
a ano v jednom z emailů jsem si dovolil napsat, že podobný port bych si jako zákazník koupil. A vzápětí jsem dodal, že rozhodnutí o obchodní politice je na někom jiném, třeba na Vás, že.. Měla to být taková trochu pro Vás motivace :-)


_zp píše:Vysvětlil jsem vám, co jsou cíle a priority, což jste označil za "klasické blabla abrakadabra zaklínadla", protiargumenty prostě neberete.


Mohu sem anonymně ten email postnout? Aby si i ostatní udělali obrázek o tom, co pokládám za abrakadabra zaklínadla, nebo to odmítnete? Možná jsem Vás pokládal za autoritu, osobu která bude ze své pozice naslouchat nápadům, osobu, která ze své pozice chce služby nixu zlepšovat. Bohužel Vaše odpověď mi opravdu přišla jako nic neříkající klišé.. abrakabdabra, ať ten člověk neotravuje.

_zp píše:Navíc pláčete na špatném hrobě. Sdružení patří členům, jeho účelem je hájit zájmy členů a je tedy evidentní, že jen jako člen tam mám šanci prosadit své zájmy. A možné to skutečně je.

Nejsem členem a ani o to nestojím, v podstatě zastávám stejný názor jako Hapi.

_zp píše:Já je vidím. A nevidím v nich žádné evidentně nepravdivé tvrzení, naopak je evidentní, že přehled má velmi slušný. Forma je poněkud kontroverznější, to ano, ale v tom tu také rozhodně není jediný.

Nezlobte se, ale asi oba vidíme každý jiné posty, ty co vidím já jsou plně urážek, ponižování a despektu. O diskuzi, natož věcné, nemůže být řeč.



a ještě to, co jsem Vám v emailu navrhoval .. jako fakt Vám to na ty 1G porty přijde lepší? jakože čím víc šachet, tím víc adidas?

2G linka:
starý ceník: koupím 2x 1G port = 2000+2000 = 4000,-
s 10G portem: koupím 1x10G port s počítaným 2G za 4000,-

4G linka:
starý ceník: koupím 4x 1G port = 2000+2000+2000+2000 = 8000,-
s 10G portem: koupím 1x10G port s počítaným 4G za 8000,-

6G linka:
starý ceník: koupím 6x1G port = 2000+2000+2000+2000+2000+2000=12.000,-
s 10G portem: koupím 1x10G s počítaným 6G za 12.000,-

s novým ceníkem, z každé ceny stačí odečíst 1999,- neboť první 1G port je za 1,-
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

TTcko píše:mýlíte se, svůj zájem v tom nesleduji, už od počátku tvrdím, že si myslím, že sítím jakou má Okoun, by pomohlo mít 10G port s počítaným trafikem, namísto 1G portu. A že by mu to výrazně usnadnilo život přesně v situacích, jakou byl poslední DDOS na jeho síť. A psal jsem Vám to i v onom emailu, nejde o peníze, jde o kapacitu, kterou může taková síť jako jeho využít v situaci, jakou byl DDOS.
Se stejnou logikou by mohl kdokoliv požadovat i 100G port. A násobky těchto kapacit. Ucpat 10G nějakým DDoSem je stejně snadné jako ucpat 1G. Vaším jediným zaklínadlem je šachta na switchi. Ale to není zdaleka jediný náklad. I úprava fakturace na to Vaše počítání. A členové NIXu holt raději investují peníze jinam. Do věcí, které sami považují za užitečnější. :sunglasses:

TTcko píše:A vzápětí jsem dodal, že rozhodnutí o obchodní politice je na někom jiném, třeba na Vás, že.. Měla to být taková trochu pro Vás motivace :-)
Skvěle dokazujete nepochopení principů fungování sdružení. Obchodní politiku neurčují zaměstnanci ani členové řídících orgánů. To vše vychází jen z vůle členů. Tedy pláčete možná hezky, ale na špatném hrobě :yum:
TTcko píše:Možná jsem Vás pokládal za autoritu, osobu která bude ze své pozice naslouchat nápadům, osobu, která ze své pozice chce služby nixu zlepšovat. Bohužel Vaše odpověď mi opravdu přišla jako nic neříkající klišé.. abrakabdabra, ať ten člověk neotravuje.
Nebo jde o minoritní zájem členů. Potřeby členů jsou vždy na prvním místě. Ne vše nutně musí být zlepšením. Dokola řešíte koncového příjemce služby, nic víc. Také v podstatě jen stále opakující se klišé. A jedinou věci skutečně ovlivnit sám odmítáte. Nechceš být členem? Tak se nediv :smiley: To je na úrovni hospodského nadávání na politiku z pozice člověka, co ani nedojde k volbâm.

_zp píše:Navíc pláčete na špatném hrobě. Sdružení patří členům, jeho účelem je hájit zájmy členů a je tedy evidentní, že jen jako člen tam mám šanci prosadit své zájm Tim Berners-Lee, y. A možné to sk

TTcko píše:a ještě to, co jsem Vám v emailu navrhoval .. jako fakt Vám to na ty 1G porty přijde lepší? jakože čím víc šachet, tím víc adidas?

2G linka:
starý ceník: koupím 2x 1G port = 2000+2000 = 4000,-
s 10G portem: koupím 1x10G port s počítaným 2G za 4000,-

4G linka:
starý ceník: koupím 4x 1G port = 2000+2000+2000+2000 = 8000,-
s 10G portem: koupím 1x10G port s počítaným 4G za 8000,-

6G linka:
starý ceník: koupím 6x1G port = 2000+2000+2000+2000+2000+2000=12.000,-
s 10G portem: koupím 1x10G s počítaným 6G za 12.000,-

s novým ceníkem, z každé ceny stačí odečíst 1999,- neboť první 1G port je za 1,-
A kdo zaplatí vývojáře, který ten billing naprogramuje? Kdo zaplatí fakturantku, která bude řešit reklamace spojené s možnými chybami billingu? U počítaných služeb je ta administrativa vždycky vyšší. A reklamace poměrně časté. Často je smyslem reklamace jen oddálení samotné platby za služby. Neučte nás znát mentalitu těch, co se hádají o každou stokorunu :stuck_out_tongue_winking_eye: U flat-rate portů se o chybě na faktuře licituje poměrně těžko. Jsou skryté náklady, které u svých nâpadů nevidíte a nebo vidět jen nechcete.
Cena 10G šachty je dnes už podružnost. Karty mají velmi vysokou portovou hustotu. Pozornost se všude přesouvá ke 100G a dochází k uvolnění i Nx10G v rámci jednoho upgrade. Nehledě na to, že lineární ceník nemá nikdo na světě :yum: Takže ano, od jistých kapacit se vyplatí namísto Nx1G přejít na 10G, stejně jako z Nx10G přechod na 40 či 100G. Nevím, co měl ten výpočet dokázat :joy: Cenotvorba se vyučuje na vysokých školách v předmětech typu "Podniková ekonomika". Posuzovaných aspektů je vždycky víc. Doplňte si vzdělání :innocent:
1 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

díky za odpovědi. Názory nechť posoudí ctěné publikum, o vhodnosti či nevhodnosti obchodní politiky ať rozhodne trh..

mimochodem já už si své dva nové 10G porty domluvil minulý týden, u Nix to není :-)

mjoula píše:Se stejnou logikou by mohl kdokoliv požadovat i 100G port. A násobky těchto kapacit. Ucpat 10G nějakým DDoSem je stejně snadné jako ucpat 1G. Vaším jediným zaklínadlem je šachta na switchi. Ale to není zdaleka jediný náklad. I úprava fakturace na to Vaše počítání. A členové NIXu holt raději investují peníze jinam. Do věcí, které sami považují za užitečnější. :sunglasses:

Skvěle dokazujete nepochopení principů fungování sdružení. Obchodní politiku neurčují zaměstnanci ani členové řídících orgánů. To vše vychází jen z vůle členů. Tedy pláčete možná hezky, ale na špatném hrobě :yum:
Nebo jde o minoritní zájem členů. Potřeby členů jsou vždy na prvním místě. Ne vše nutně musí být zlepšením. Dokola řešíte koncového příjemce služby, nic víc. Také v podstatě jen stále opakující se klišé. A jedinou věci skutečně ovlivnit sám odmítáte. Nechceš být členem? Tak se nediv :smiley: To je na úrovni hospodského nadávání na politiku z pozice člověka, co ani nedojde k volbâm.

A kdo zaplatí vývojáře, který ten billing naprogramuje? Kdo zaplatí fakturantku, která bude řešit reklamace spojené s možnými chybami billingu? U počítaných služeb je ta administrativa vždycky vyšší. A reklamace poměrně časté. Často je smyslem reklamace jen oddálení samotné platby za služby. Neučte nás znát mentalitu těch, co se hádají o každou stokorunu :stuck_out_tongue_winking_eye: U flat-rate portů se o chybě na faktuře licituje poměrně těžko. Jsou skryté náklady, které u svých nâpadů nevidíte a nebo vidět jen nechcete.
Cena 10G šachty je dnes už podružnost. Karty mají velmi vysokou portovou hustotu. Pozornost se všude přesouvá ke 100G a dochází k uvolnění i Nx10G v rámci jednoho upgrade. Nehledě na to, že lineární ceník nemá nikdo na světě :yum: Takže ano, od jistých kapacit se vyplatí namísto Nx1G přejít na 10G, stejně jako z Nx10G přechod na 40 či 100G. Nevím, co měl ten výpočet dokázat :joy: Cenotvorba se vyučuje na vysokých školách v předmětech typu "Podniková ekonomika". Posuzovaných aspektů je vždycky víc. Doplňte si vzdělání :innocent:
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

okoun píše:trochu se ta diskuse stáčí jinam, prostě nesrovnávejte spolek nix.cz a firmu peering.cz
osobně si myslím že nix.cz už klidně mohl dávno dávat 1Gb port za nějakou částku jen 500 Kč a podobně a 10Gb by mohl být také výrazně levnější, myslím že by se celkové zatížení uzlů nijak nezvedlo....

Ty jsi to celé nepochopil. Tím, že se ty do NIXu připojíš ve výsledku nikde žádný traffic nevznikne. Jen se přelije z jiných přípojek/z jiného uzlu/z transitu. A to ve finále nikdo ze členů NIXu v zásadě nechce ani nepotřebuje. Proto to nedávají za pětikilo nebo zadarmo, i když to TEORETICKY vlastně nic nestojí.
1 x

_zp
Příspěvky: 55
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod _zp » 4 years ago

TTcko píše:mimochodem já už si své dva nové 10G porty domluvil minulý týden, u Nix to není



Inu, kdo chce kam...

TTcko píše:mýlíte se, svůj zájem v tom nesleduji, už od počátku tvrdím, že si myslím, že sítím jakou má Okoun, by pomohlo mít 10G port s počítaným trafikem, namísto 1G portu. A že by mu to výrazně usnadnilo život přesně v situacích, jakou byl poslední DDOS na jeho síť. A psal jsem Vám to i v onom emailu, nejde o peníze, jde o kapacitu, kterou může taková síť jako jeho využít v situaci, jakou byl DDOS.
a ano v jednom z emailů jsem si dovolil napsat, že podobný port bych si jako zákazník koupil. A vzápětí jsem dodal, že rozhodnutí o obchodní politice je na někom jiném, třeba na Vás, že.. Měla to být taková trochu pro Vás motivace :-)


K obchodní politice se vyjadřují hodně i členové. Je jich více než 60, každý má trochu jiný názor, takže to, na čem se shodneme, je nejnižší společný jmenovatel. Tím jedním, na čem se shodují, je, že by ceník měl být pokud možno co nejjednodušší a že sdružení má prodávat porty a ne kapacity. Minulý čtvrtek na WG to zaznělo celkem jednoznačně.


TTcko píše:Mohu sem anonymně ten email postnout? Aby si i ostatní udělali obrázek o tom, co pokládám za abrakadabra zaklínadla, nebo to odmítnete? Možná jsem Vás pokládal za autoritu, osobu která bude ze své pozice naslouchat nápadům, osobu, která ze své pozice chce služby nixu zlepšovat. Bohužel Vaše odpověď mi opravdu přišla jako nic neříkající klišé.. abrakabdabra, ať ten člověk neotravuje.


Vložte si, co chcete a kam chcete, pro mě za mě... Nápadům nasloucháme, hledáme neustále i nápady nové. Prodej kapacit namísto portů ale tím cílem není. Funkce DDoS Protektoru bude mít kupříkladu k dispozici každý, kdo v NIXu má nějaký port, bez dalších poplatků, tedy i ti, co budou platit tu (nevymáhanou) korunu měsíčně za gigový port.


TTcko píše:Nezlobte se, ale asi oba vidíme každý jiné posty, ty co vidím já jsou plně urážek, ponižování a despektu. O diskuzi, natož věcné, nemůže být řeč.


Jakých urážek? Nevsouváte si do toho podtext, který tam není? "Prcix" je celkem běžně používaný terminus technicus a praktiky jistého pána, jehož jméno se ve slušné společnosti nevyslovuje, známe dobře všichni. A že někomu řekne, co si o něm myslí? Inu, zkrátka přemýšlí nahlas :-)

TTcko píše:jako fakt Vám to na ty 1G porty přijde lepší? jakože čím víc šachet, tím víc adidas?


Nepřijde. Ale přijde mi lepší dál nekomplikovat ceník. Pak někdo přijde, že chce podobně kouskovat čtyřicítky nebo stogigabity. Já bych si dovedl představit model 1/10G s tím, že dokud je traffic pod 1G, platí se jako za gigový port a pokud to přeleze, tak jako za 10G. Při tvorbě současného ceníku tento návrh ovšem neprošel.


TTcko píše:6G linka:
starý ceník: koupím 6x1G port = 2000+2000+2000+2000+2000+2000=12.000,-
s 10G portem: koupím 1x10G s počítaným 6G za 12.000,-


No a teď můžete mít bez počítání za těch dvanáct tisíc plný desetigigabit bez omezení. Vážně to tak není lepší? :-)
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

TTcko píše:mimochodem já už si své dva nové 10G porty domluvil minulý týden, u Nix to není :-)
Včera jsem si koupil rohlík :yum:Že to nesouvisí? Ale ano. Z 10G jsme byli unešeni před 15-20 lety. Dnes je to nudný spotřebák, co už má každý. Stejně jako ten rohlík :joy:
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

mjoula píše:
TTcko píše:mimochodem já už si své dva nové 10G porty domluvil minulý týden, u Nix to není :-)
Včera jsem si koupil rohlík :yum:Že to nesouvisí? Ale ano. Z 10G jsme byli unešeni před 15-20 lety. Dnes je to nudný spotřebák, co už má každý. Stejně jako ten rohlík :joy:


s tím naprosto souhlasím :-) jen kluci kolem nix.cz z toho dělaj něco víc ... ROFL :-)
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

TTcko píše:s tím naprosto souhlasím :-) jen kluci kolem nix.cz z toho dělaj něco víc a stále nabízí 1G porty... ROFL :-)
V sámošce taky prodávaj mouku a další ingredience, ze kterých si ten rohlík můžu upéct. Co je na tom divného? :joy: Má snad sámoška přestat prodávat mouku, když už má rohlíky? :smiley:
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

mjoula píše:
TTcko píše:s tím naprosto souhlasím :-) jen kluci kolem nix.cz z toho dělaj něco víc a stále nabízí 1G porty... ROFL :-)
V sámošce taky prodávaj mouku a další ingredience, ze kterých si ten rohlík můžu upéct. Co je na tom divného? :joy: Má snad sámoška přestat prodávat mouku, když už má rohlíky? :smiley:


e? haló pane, tady je ISP fórum, to nejsou diskuze u novinky.cz :-)
0 x