Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oslavany.NET x itself

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Re: Oslavany.NET x itself

Příspěvekod Matess » 4 years ago

jirka123 píše:Proč by spolek nemohl vlastnit sro? Často to tak je a jdou přes to služby(VOIP, IPTV atd), který spolek prostě nemůže dělat.
DPH velká sdružení platit v brzké době začnou pokud ještě nezačali.Nic jiného jim nezbývá.
Vím o jednom velkém, které má již 2 roky trvající kontrolu s FÚ a stále nic nenašli a nerozhodnuli. Jen buzeruji.

Aktuálně jsou spolky v začarovaným kruhu.
Pokud by zákon dovolil transformaci třeba na a.s. Nebo družstvo tak by mnozí přešli.


problem je, ze spolek nesmi byt za ucelem podnikani. Proto pokud bude spolek vlastni sro ktere podnika je to podobne spatne jakoby spolek podnikal primo.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

To je podobně absurdní výklad, jakože podnikání je založeno na tvorbě zisku - a pokud zisk nevytvoří, bude soudem určena výše daně, jakoby ten zisk byl.

Mimochodem to nejenom je absurdní výklad, ale přímo lživý.
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 4 years ago

https://cs.wikipedia.org/wiki/Spolek

Myslim, ze v prvnim odstavci clanku je napsano pomerne jednoduse a strucne jak je to s podnikanim a vedlejsi / hlavni cinnosti spolku.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

podnikání nesmí být hlavní činností. Hlavní činnost může být sdružování, budování PC sítě a nevím co ještě, ale z finančního hlediska bude ten největší příjem asi z podnikání, ne?

Bude potom uznána ve stanovách jiná hlavní činnost?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Jde o výklad. Pojem hlavní lze chápat administrativně - prostě nelze založit spolek, který bude jen podnikat. Nebo finančně - obrat podnikatelské části nesmí být větší než příjem z členských příspěvků (a případných dotací, grantů, atp)? Nebo podle nějakého poměru zisku k příspěvkům ... Blbé je, že to nikde napsané není a záleží na stanovách, které jsou v tomto případě posvátné.
Možnost podnikat tam je proto, aby to pomáhalo spolku. A pomáhá jen v případě, kdy je to ziskové. Zisk si opět nerozděluje nějaký konkrétní majitel, ale spolek sám (čili na to lze koukat jako na další členský příspěvek). Zdanění tam figuruje také (je to normální firma), tedy nechápu, proč to napadáš.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 4 years ago

já to nenapadám jen si nejsem jistý výkladem a tak diskutuji. Mám prostě problém s tím jak je to napsané a pocit, že přechod pod firmu vlastněnou spolkem je problém právě z tohoto důvodu.
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

Zatímco v Česku se proti komunitním sítím brojí, v Americe jsou vychvalované a jsou na vzestupu.


A Community-Run ISP Is the Highest Rated Broadband Company in America
https://www.vice.com/en_us/article/ne5k ... ny-ratings
More Than 750 American Communities Have Built Their Own Internet Networks
https://www.vice.com/en_us/article/a3np ... adband-map

Pravdou je, že někteří američtí poskytovatelé se chovají podobně jako někteří čeští a všelimožně usilují o likvidaci komunitních sítí v domění, že jim samotným to přinese větší zisk. Zpátečnictví nám v Česku skutečně není cizí.
1 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

mjoula píše:Zatímco v Česku se proti komunitním sítím brojí, v Americe jsou vychvalované a jsou na vzestupu.


A Community-Run ISP Is the Highest Rated Broadband Company in America
https://www.vice.com/en_us/article/ne5k ... ny-ratings
More Than 750 American Communities Have Built Their Own Internet Networks
https://www.vice.com/en_us/article/a3np ... adband-map

Pravdou je, že někteří američtí poskytovatelé se chovají podobně jako někteří čeští a všelimožně usilují o likvidaci komunitních sítí v domění, že jim samotným to přinese větší zisk. Zpátečnictví nám v Česku skutečně není cizí.


myslím si že nikomu nevadí "komunita" ale mnohem víc fakt, že ve jménu "komunity", někdo nemusí platit daně, nemusí vyplňovat otravnou byrokracii a tak .. nerovné podmínky .. žádná obzvlášť věda v tom není, tak naco jí v tom hledat...
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

jestli se vůbec někdy povede narovnat toto prostředí tak potom jsem zvědav kolik těch spolků zanikne :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Správně. Mě nevadí, že moje koza nemá nohu, trochu šilhá a už moc nedojí. Ale proboha, ať to má Pepa odnaproti stejné!
1 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

ludvik píše:Správně. Mě nevadí, že moje koza nemá nohu, trochu šilhá a už moc nedojí. Ale proboha, ať to má Pepa odnaproti stejné!


vidíš .. a tady si názorně předvedl, jak to vlastně je... divíš se, že jsi trnem v oku těm, co platí daně a vyplňují formuláře ART?

P.S. mě osobně spolky nevadí, podle mě to je takovej podobnej princip jako Orwel a jeho Farma zvířat..
0 x

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

ludvik píše:Správně. Mě nevadí, že moje koza nemá nohu, trochu šilhá a už moc nedojí. Ale proboha, ať to má Pepa odnaproti stejné!

Trošku špatně napsané přirovnání. Ty za kozu nemusíš platit daně a vyplňovat formuláře ČTU. Kdežto tvůj soused ISP za tu samou kozu musí...
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

ten soused tu kozu také vlastní a její mléko a maso mu přináší zisk.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

Dacesilian
Příspěvky: 83
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Dacesilian » 4 years ago

ludvik píše:ten soused tu kozu také vlastní a její mléko a maso mu přináší zisk.

Hodně by mě zajímalo, kdo pak bude vlastnit ty firmy, do kterých se spolky ztransformují. Nemyslím si, že vedení spolků to dělá pro dobro komunity a nic za to nechce. Ani teď ve spolku se to mléko z kozy neztrácí..
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Spolek nelze transformovat. Můžeš ho jen zlikvidovat, případně zfúzovat s jiným.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.