Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oslavany.NET x itself

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavany.NET x itself

Příspěvekod Julian » 4 years ago

mjoula píše:
Julian píše:
BJ67 píše:Ze života sdružení.

1.Založíme jako sdružení novou sro s vkladem 50tis.
2.Vyvedeme do něj na optiku a další miliony ze sdružení.
3.Radní odsouhlasí navýšení základního kapitálu na 500tis.
4. Čtyři radní dají každý 112,5tis tj. 450tis.
5.Tedy sdružení najednou vlastní 10procent sro a každý z filištínů 22.5 procenta.
6. Onlinex NM na justici. Jak prosté milý Watsone.


Já je neznám, tak nevidím do toho v jakém jsou stavu, teoreticky to nemusí být špatně, pokud to členové chtějí a ví o tom. Nicméně ve mě nezbuzuje důvěru fakt, že ani jedna z entit nezveřejňuje, co by zveřejňovat měla.
Obhajoba budoucích kroků v rámci privatizace sítě spolku Praha12.net? :laughing: Nová dceřinka bude potřebovat peníze, tak se rychle najde mecenáš, co ochotně výměnou za obchodní podíl do firmy investuje pár svých kaček :joy: Spolek to bez obtíží přeci schválí - členům se maximálně vysvětlí, že bez investičních peněz by to nešlo. Stejně jako se vysvětlila nutnost komercionalizace sítě spolku. Průměrně zdatný rétorik to jistě ukecá. V případě Praha12.com je to ještě okatější, z veřejně dostupných listin je patrný nákup es-er-óčka přímo od jednoho radního ze spolku, ale moc nahlas se o tom nemluví :yum: Nebo snad dalším krokem bude rovnou fůze Praha12.com s H17.cz? Personálně to máte také dost propojené :joy: Salámisti jste solidní, ale prachy nesmrdí, žejo :money_mouth:


Uff, ja jen de-facto napsal, ze je neznam, ze neznam pozadi, ze to teoreticky muze byt v poradku, pokud se tak deje s vedomim a souhlasem clenu. Ale ze na me nepusobi dobre to, ze se o tom clovek nic nedocte ani na mistech kde by mel.
Vy proti me obratite nase kroky ktere delame nejen podle rozhodnuti Valne hromady naseho spolku, ale i podle domluv ktere na ni zaznely ba i jen v diskusi.
Vtip te veci je v tom, ze delame i veci ktere nechceme, nekona se zadne win win.
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

Julian píše:Vy proti me obratite nase kroky ktere delame nejen podle rozhodnuti Valne hromady naseho spolku, ale i podle domluv ktere na ni zaznely ba i jen v diskusi.
Vtip te veci je v tom, ze delame i veci ktere nechceme, nekona se zadne win win.
Alibismus o rozhodnutí valné hromady s 20 účastníky ve spolku s 2000 členy? Víme, jak to chodí :smiley: Prostě šaráda :joy: Z oznámeného programu nikdo předem ani nemohl vyčíst, že skutečným cílem je privatizace a plná komercionalizace sítě spolku do obchodní společnosti. Pochybuji, že jste o tom nechali hlasovat elektronicky s větší participací členů - i když stanovy vašeho spolku to umožňují. Když se to hodí do krámu, tak se využívají archaické metody vyžadující osobní přítomnost :joy:Nemáš zrovna čas? Tvoje smůla :smiley: Ono šlo o formální odstřižení členů spolku od přímého vlivu. Hodně to už obtěžovalo, co? :stuck_out_tongue_winking_eye:To vám jistě poradil nějaký mazaný právník. Původně deklarovaná neziskovost spolu bylo jen dočasným alibismem pro snadnější start podnikání v oboru. Teď už je to rozjetý, tak proč své podnikání konečně nezlegalizovat :smiling_imp: Z kafrajících a jen obtěžujících členů budou tuctoví zákazníci, kteří budou smět jen držet hubu a platit :money_mouth: Dobře si to panáček vymyslel :clap:
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Tak pokud muze valna hromada rozhodovat pri 1% ucasti tak je to jejich vec... sarada je takova ze 90% clenu vubec nevi oc tu jde a to je ve vsech ISP spolcich praxe...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

mjoula píše:
Julian píše:Vy proti me obratite nase kroky ktere delame nejen podle rozhodnuti Valne hromady naseho spolku, ale i podle domluv ktere na ni zaznely ba i jen v diskusi.
Vtip te veci je v tom, ze delame i veci ktere nechceme, nekona se zadne win win.
Alibismus o rozhodnutí valné hromady s 20 účastníky ve spolku s 2000 členy? Víme, jak to chodí :smiley: Prostě šaráda :joy: Z oznámeného programu nikdo předem ani nemohl vyčíst, že skutečným cílem je privatizace a plná komercionalizace sítě spolku do obchodní společnosti. Pochybuji, že jste o tom nechali hlasovat elektronicky s větší participací členů - i když stanovy vašeho spolku to umožňují. Když se to hodí do krámu, tak se využívají archaické metody vyžadující osobní přítomnost :joy:Nemáš zrovna čas? Tvoje smůla :smiley: Ono šlo o formální odstřižení členů spolku od přímého vlivu. Hodně to už obtěžovalo, co? :stuck_out_tongue_winking_eye:To vám jistě poradil nějaký mazaný právník. Původně deklarovaná neziskovost spolu bylo jen dočasným alibismem pro snadnější start podnikání v oboru. Teď už je to rozjetý, tak proč své podnikání konečně nezlegalizovat :smiling_imp: Z kafrajících a jen obtěžujících členů budou tuctoví zákazníci, kteří budou smět jen držet hubu a platit :money_mouth: Dobře si to panáček vymyslel :clap:


Boze co budu delat, vymyslel jsem to cele do puntiku 8.7.2003 s Profixem, Neem, StayD, Mifim, Azziem, Dommi, LSDim a ted po vice jak 15letech jste nas konecne odhalil. Sice se tech 16 let pachtime s poradanim VH, skolenim, podkladu informacnich emailu atd.... ale cele to delame pro snazsi start podnikani.... Tak to neco delame ukrutne spatne, protoze mi prijde, ze podnikat lze zacit mnohem snazsim zpusobem.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Tak pokud jde o finance tak urcite ne. Kdyz vyberes 300 Kc za mesic jsoi tvoje a kdyz je vybere firma platce DPH tak musi cast odevzdat a to je ta konkurencni nevyhoda. Jo pokud by slo i DPH odecist z vejplat zamestnancu tak by to bylo ferove. Jeste ze to jde alespon na HW. Bohuzel ne na Stourace treba :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Tar » 4 years ago

joker píše:Jenze ten nespolek ma cenu 400 Kc na den a za 1 rybu, tedy defakto komercni cenu...Ale spolky typu hkfri, ktere maji cenu 290,- za clenstvi mesicne, nechteji z toho platit dph a vedle nich funguji komercni firmy, ktere maji internet za 250,- a z toho odvedou dph a plati si zamestnance a poskytnou zdarma router a instalaci, to je oc tu bezi, ten zjevny nepomer. Spolek ma byt levnejsi alespon pro ty, kteri se chteji aktivne ucastnit, neco delat. A ne drazsi, nez komercni firma platici dph, dppo, zamestnance - pro ne to je prece realna nekala konkurence. Kdyby ten spolek mel rocni clensky prispevek na urovni zlomku komercni firmy, tak je to o necem jinem.

Nevim jak jsou na tom cenove SUBJ, proto jsem zamerne uvedl presna cisla ktera znam.


To je teda schizofrenie. Když je spolek dražší než komerční poskytovatel tak narušuje hospodářskou soutěž? Jak prosím vás? Když vy nabízíte internet za 250,- a sdružení by bylo za 100,- tak by jste byl spokojen? Tomu nevěřím.


Celé tohle vlákno je o nějakých přáních a dojmech. Ale zákon nic z toho neříká. Je to jen o závisti postavené na mylné představě, že sdružení mají nějaké peníze navíc oproti firmám. Vzhledem k tomu, že sdružení patří všem svým členům, tak členské příspěvky defakto zůstávají majetkem konkrétního člena dokud nejsou utraceny (ať už za HW, službu nebo něčí práci). Když se se sousedem domluvíte, že se složíte na plot, tak vám taky přece nikdo ty peníze nedaní a přesto z nich daň zaplatíte v momentě kdy ten plot koupíte.


Být spolek - špatně, vždyť tak kromě pár lidí ve vedení nikdo nic nedělá...
převést na sro - zloději, pár lidi ve vedení se snaží okrást ostatní členy...
Vidím to tak, že nejlepší by bylo kdyby to spolky svorně zabalily a svoje členy dovedly v hlubokém předklonu komerčním poskytovatelům před práh s omluvou, že byly tak troufalý a vůbec si dovolily působit ve stejném oboru a navíc drze už několik let před oním komerčním subjektem...
3 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

Julian píše:Boze co budu delat, vymyslel jsem to cele do puntiku 8.7.2003 s Profixem, Neem, StayD, Mifim, Azziem, Dommi, LSDim a ted po vice jak 15letech jste nas konecne odhalil. Sice se tech 16 let pachtime s poradanim VH, skolenim, podkladu informacnich emailu atd.... ale cele to delame pro snazsi start podnikani.... Tak to neco delame ukrutne spatne, protoze mi prijde, ze podnikat lze zacit mnohem snazsim zpusobem.
Nás? :joy: Kolik z těch zmíněných ve spolku tedy ještě reálně působí? Kolik z nich souhlasí s tím, co dnes jako předseda děláte? :yum: Ale ano, někomu to holt trvá dýl :laughing:A už jste se v těch barácích, kde máte antény dneska zadarmo z titulu (již pomalu bývalé) neziskovosti pochlubili, že mávnutím proutku mají na střechách řadového rejžujícího komerčáka? :money_mouth: Rovněž nám tu chcete tvrdit, že těch 16 let to děláte, aniž by z toho cokoliv do vaší soukromé kapsy ukáplo? :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale jděte. Z čeho teda žijete? :laughing: Prostě vás to po těch 16 letech už přestalo bavit v současné formě. Ano - spolek má svý nevýhody, lidi do věci moc kecaj :joy: A tak přišlo rozhodnutí vložený čas konečně lépe zmonetarizovat :dollar: :yen: A do firmy se holt ze spolku kecá hůř, bez ohledu na skutečného vlastníka :grin:

okoun píše:Tak pokud jde o finance tak urcite ne. Kdyz vyberes 300 Kc za mesic jsoi tvoje a kdyz je vybere firma platce DPH tak musi cast odevzdat a to je ta konkurencni nevyhoda. Jo pokud by slo i DPH odecist z vejplat zamestnancu tak by to bylo ferove. Jeste ze to jde alespon na HW. Bohuzel ne na Stourace treba :(

DPHáčko, střechy a někdy i elektrika zadarmo, výhodnější nájmy, tu a tam ze spolkových peněz zaplacené v zásadě soukromé požitky. Do účetnictví spolku se některé věci holt schovávají jednodušejc a narozdíl od firemního účta finančák nijak vesměs neiritují. Navíc ta strunka neziskovky, to prostě některé dveře otevírá, na to některý lidi slyšej. Proto spolek také úplně neruší :joy: Jen už to není s posledními změnamy v oblasti daní tak ekonomicky výhodný. A tak z neziskový sítě dělaj narychlo komerční ÍeSPéčko. Jasný důkaz, že celou dobu to bylo jen daňový šméčko :sunglasses:
0 x

marvon
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod marvon » 4 years ago

Julian píše:Sice se tech 16 let pachtime s poradanim VH, skolenim, podkladu informacnich emailu atd.... ale cele to delame pro snazsi start podnikani.... Tak to neco delame ukrutne spatne, protoze mi prijde, ze podnikat lze zacit mnohem snazsim zpusobem.
VH jednou za rok. To je fakt ohromná dřina! Zvlášť u akce s reálnou účastí jedno až dvě procenta členů, tedy do čtyřiceti lidí.
Kurzy jste začli dělat před dvěma roky. V roce 2017. Máte to i na webu, ohromný marketing kolem toho. Do tý doby celý roky nebylo dohromady asi nic.
Tak se tu nesnažte publikum ochromit tím, jak děláte všechno možný kromě poskytování internetu. Jen jen o okrajové činnosti. Účelová habaďůra pro případ kontroly z finančáku.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Divná doba. Všichni kradou, všichni podvádí, jenom já jsem čistej jak lilie. Vím o tom prd, ale zato jsem si jistej.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

marvon
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod marvon » 4 years ago

ludvik píše:Divná doba. Všichni kradou, všichni podvádí, jenom já jsem čistej jak lilie.
Ty čistý se snažíme ze svých řad vyštípat. Jenom překáží.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

ludvik píše:Divná doba. Všichni kradou, všichni podvádí, jenom já jsem čistej jak lilie. Vím o tom prd, ale zato jsem si jistej.


simtě žádná doba tohle se děje už od roku nula, že ten kdo nekrade okrádá sám sebe :D je jen otázka jak vokatě se to dělá....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Selič
Příspěvky: 818
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 4 years ago

ludvik píše:
Divná doba. Všichni kradou, všichni podvádí, jenom já jsem čistej jak lilie. Vím o tom prd, ale zato jsem si jistej.

simtě žádná doba tohle se děje už od roku nula, že ten kdo nekrade okrádá sám sebe :D je jen otázka jak vokatě se to dělá....


Již staří římané říkali:"Homo homini lupus."

Tak pokud jde o finance tak urcite ne. Kdyz vyberes 300 Kc za mesic jsoi tvoje a kdyz je vybere firma platce DPH tak musi cast odevzdat a to je ta konkurencni nevyhoda. Jo pokud by slo i DPH odecist z vejplat zamestnancu tak by to bylo ferove. Jeste ze to jde alespon na HW. Bohuzel ne na Stourace treba


Tak mi ještě vysvětli, jak sdružení odečte DPH z nákupu materiálu, energií a konektivity...
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

marvon
Příspěvky: 22
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod marvon » 4 years ago

Selič píše:Tak mi ještě vysvětli, jak sdružení odečte DPH z nákupu materiálu, energií a konektivity...
Pokud je to tak jednoduchý a vlastně výhodný si ty vstupy odečíst, proč se spolky teda jen nepřihlásí k plátcovství DPH - když už to po nich legislativa aktuálně vyžaduje?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Protože dřív to FÚ vyloženě odmítaly ... A povinnost jako novinka je až od letošního dubna.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

ludvik píše:Protože dřív to FÚ vyloženě odmítaly ... A povinnost jako novinka je až od letošního dubna.
A proto si některé spolky dnes narychlo zakládají "servisní" eseróčka (pokuď je nemají už z dřívějška), do kterých se narychlo převádí platby členů. To je dobrá výmluva :joy:
0 x