Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oslavany.NET x itself

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: Oslavany.NET x itself

Příspěvekod honzam » 4 years ago

ianek píše:Kolik těch zákazníků "spolku internetů" se prosímvás cítí jako člen co má nějaká práva ?

Podle mě vůbec. Když se bavíš s nějaký členem spolku tak ti řekne mám internet od "xxxx". Nikdy ti neřekne jsem členem spolku...
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

honzam píše:
ianek píše:Kolik těch zákazníků "spolku internetů" se prosímvás cítí jako člen co má nějaká práva ?
Podle mě vůbec. Když se bavíš s nějaký členem spolku tak ti řekne mám internet od "xxxx". Nikdy ti neřekne jsem členem spolku...
Rybář také na otázku, kde chytil rybu nebude formalisticky odpovídat tím, že je členem Českého rybářského svazu. Vždy záleží na způsobu, jakým je podobná otázka položena.
1 x

BJ67
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod BJ67 » 4 years ago

Ahoj, nevíte jak dopadly spolky obecně s vratkou DPH? Zda a kolik už někdo zaplatil?

Hkfree jsem našel že asi něco zkoušeli, ale jak dopadli to už se veřejně neprezentují.
http://nssoud.cz/mainc.aspx?cls=InfoSoud&kau_id=229273

Oslavanynet tam je to myslím za hranou a Novamoravanet také. DPH se ještě odvolávají nebo už zaplatili?

Asi jedno z nejčistších řešení by bylo svolat schůzi všech členů a spolek ocenit a prodat subjektu co dá veřejnou nejvyšší nabídku - klidně itselfu nebo předsedově švagrovi to už je jedno pokud cena bude adekvátní a odsouhlasená na schůzi všech členů. Tyto prostředky pak obecně podělit počtem členů a poslat jim na účet/vyplatit. Není problém toto provést i když je to pakárna vyjednat nejlepší cenu pro spolek. Ale je to jako když šplícháte na čerta svěcenou vodou jak se bude rada kroutit a svíjet aby se právě toto nestalo, respektive jak to udělat aby se to vyplatilo jen pár lidem z nich s comožná nejmenším následným právním postihem. Takže nastupují sročka zakládaná přímo spolky a další výdrby na členy.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Jo, to je dobrý soud ... Máš právo na to být u výslechu svědků se svým právním zástupcem. Ale není to povinnost a způsob výslechu není nikde definován. Takže jelikož ti to právo nikdo neodepřel, je vše v pořádku. To, že ho prakticky nejsi schopný uplatnit (kvůli zvolenému postupu správce daně) nikoho nezajímá a je to v pořádku. Chce se mi blejt.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 4 years ago

BJ67 píše:Ahoj, nevíte jak dopadly spolky obecně s vratkou DPH? Zda a kolik už někdo zaplatil?

Hkfree jsem našel že asi něco zkoušeli, ale jak dopadli to už se veřejně neprezentují.
http://nssoud.cz/mainc.aspx?cls=InfoSoud&kau_id=229273

Oslavanynet tam je to myslím za hranou a Novamoravanet také. DPH se ještě odvolávají nebo už zaplatili?

Asi jedno z nejčistších řešení by bylo svolat schůzi všech členů a spolek ocenit a prodat subjektu co dá veřejnou nejvyšší nabídku - klidně itselfu nebo předsedově švagrovi to už je jedno pokud cena bude adekvátní a odsouhlasená na schůzi všech členů. Tyto prostředky pak obecně podělit počtem členů a poslat jim na účet/vyplatit. Není problém toto provést i když je to pakárna vyjednat nejlepší cenu pro spolek. Ale je to jako když šplícháte na čerta svěcenou vodou jak se bude rada kroutit a svíjet aby se právě toto nestalo, respektive jak to udělat aby se to vyplatilo jen pár lidem z nich s comožná nejmenším následným právním postihem. Takže nastupují sročka zakládaná přímo spolky a další výdrby na členy.


Vzhledem k tomu, že všechny tyto spolky mají registraci k DPH od FU, tak si myslím že nic nevymysleli.
Co se taky dá vymyslet ? Jo máme milionové obraty měsíčně z internetu ale to je z toho jak se scházíme a spolčujeme se .....
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Budeš se divit, ale registraci od FÚ nemá nikdo.
Musíš vědět, že máš být plátce ... a musíš tam dojít.
Zákon vyšel 27.3.2019 s platností 1.4.2019. Do patnáctého si to musíš zajistit ... Fakt skvělý ... Dvacet pět let to nikdo ve sdružení řešit nemusel, kdo sledoval změny zákona, který se jich netýkal?

Ten soud byl trochu o něčem jiném. O aroganci moci, o tom, že proti FÚ nikdo nic nezmůže, všichni jsou jen lůza zasluhující pobít.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

neznalost zakona neomlouva. To platilo vzdy a plati dal. A to ze se zmeny dejou na posledni chvili je bohuzel norma. Ucetni, danovy poradci, proste nikdo nevi do posledni chvile, zda zmeny projdou nebo ne. Nemas pak neco vcas a nebo blbe, hned pokuta. Treba odevzdany kontrolni hlaseni o den pozde, pokuta litr. A to je kravina, skoda zadna, problem zadnej.

Tve rozhorceni plne chapu, ale tak to proste je. Vazte si let co se vas to netykalo, protoze takovej komfort nikdo jinej nemel.
0 x

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 4 years ago

ludvik píše:Budeš se divit, ale registraci od FÚ nemá nikdo.
Musíš vědět, že máš být plátce ... a musíš tam dojít.
Zákon vyšel 27.3.2019 s platností 1.4.2019. Do patnáctého si to musíš zajistit ... Fakt skvělý ... Dvacet pět let to nikdo ve sdružení řešit nemusel, kdo sledoval změny zákona, který se jich netýkal?

Ten soud byl trochu o něčem jiném. O aroganci moci, o tom, že proti FÚ nikdo nic nezmůže, všichni jsou jen lůza zasluhující pobít.


Oslavany.net , ARES , pokud víš co to je :
Údaje o registraci k DPH
Typ registrace Registrace platná od: Registrace platná do:
Plátce 01.01.2015
Tato registrace byla zveřejněna dne: 10.02.2018

Nová Morava, z.s :
Údaje o registraci k DPH
Typ registrace Registrace platná od: Registrace platná do:
Plátce 01.02.2015
Tato registrace byla zveřejněna dne: 17.02.2018
0 x

BJ67
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod BJ67 » 4 years ago

A mě právě zajímalo zda se dá někde dopátrat zda ten 3 letý doměrek DPH už ta sdružení zaplatila, nebo se stále odvolávají. Třeba Hkfree působí vcelku sympaticky, ale v tomhle jsou těžce netransparentní. Na webu kdejakou blbost ala velký ISP s komunitním nádechem, ale jak jde o peníze tak ticho po pěšině. A to jsem je zprvu nechtěl řadit k té většině typu Oslavan.
0 x

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 4 years ago

BJ67 píše:A mě právě zajímalo zda se dá někde dopátrat zda ten 3 letý doměrek DPH už ta sdružení zaplatila, nebo se stále odvolávají. Třeba Hkfree působí vcelku sympaticky, ale v tomhle jsou těžce netransparentní. Na webu kdejakou blbost ala velký ISP s komunitním nádechem, ale jak jde o peníze tak ticho po pěšině. A to jsem je zprvu nechtěl řadit k té většině typu Oslavan.

To HK mělo myslím hned exekuci , ale ofic těžko dohledat. Tyhle řízení jsou neveřejný.
Teoreticky po roce a něco co mají registraci tihle dva už by měl být pravomocný výměr, takže zaplaceno by být mělo. Ale můžou být jěště v nějaké odvolací fázi na odvolacím FU, to ví jen oni. Každopádně každý den navíc je penále.

Samozřejmě jsou všichni transparentnost sama, takže v rejstříku nezveřejňují nic, ani povinné informace..... ;).
0 x

BJ67
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod BJ67 » 4 years ago

No a pak by měli ještě následně po DPH skočit na příjmovku,ne? 3 roky zpětně po 15 procentech z nahrabaného si přeci stát nenechá ujít,ne?
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

A také by měli zaplatit ušlé zisky komerčním ISP. To je také daňový únik.

Nemluvě o nějakých antidiskriminačních zákonech, neboť jelikož spolek mezi sebe každého přijmout nemusí, tak za svoji existenci určitě někoho poškodili na lidských právech.
Naposledy upravil(a) ludvik dne 23 Jul 2019 23:51, celkem upraveno 2 x.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Odpovídal jsem na větu "Vzhledem k tomu, že všechny tyto spolky mají registraci k DPH od FU, tak si myslím že nic nevymysleli."
ianek píše:
ludvik píše:Budeš se divit, ale registraci od FÚ nemá nikdo.
Musíš vědět, že máš být plátce ... a musíš tam dojít.
Zákon vyšel 27.3.2019 s platností 1.4.2019. Do patnáctého si to musíš zajistit ... Fakt skvělý ... Dvacet pět let to nikdo ve sdružení řešit nemusel, kdo sledoval změny zákona, který se jich netýkal?

Ten soud byl trochu o něčem jiném. O aroganci moci, o tom, že proti FÚ nikdo nic nezmůže, všichni jsou jen lůza zasluhující pobít.


Oslavany.net , ARES , pokud víš co to je :
Údaje o registraci k DPH
Typ registrace Registrace platná od: Registrace platná do:
Plátce 01.01.2015
Tato registrace byla zveřejněna dne: 10.02.2018

Nová Morava, z.s :
Údaje o registraci k DPH
Typ registrace Registrace platná od: Registrace platná do:
Plátce 01.02.2015
Tato registrace byla zveřejněna dne: 17.02.2018
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

BJ67
Příspěvky: 8
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod BJ67 » 4 years ago

ludvik píše:A také by měli zaplatit ušlé zisky komerčním ISP. To je také daňový únik.

Nemluvě o nějakých antidiskriminačních zákonech, neboť jelikož spolek mezi sebe každého přijmout nemusí, tak za svoji existenci určitě někoho poškodili na lidských právech.


Nejsem nelida, postačí to DPH a příjmovka. Samosebou těm co to protahují/odvolávají se a nezaplatili včas tak neodpustit penále z prodlení až si o ně třeba zažádají.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Příjmovka ... prima ... spolku nikdo nepůjčí, musí si ušetřit, aby mohl utratit příští rok. Zákonem mu dáme tuto povinnost, ale zároveň mu to zdaníme. Čím bude lépe hospodařit, tím hůře na tom bude. Ze kterého srázu jsi spadl na horní část těla?
Kdežto firma může jet na dluh, když na to přijde. Úroky jsou nižší než daně.
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.