Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oslavany.NET x itself

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslavany.NET x itself

Příspěvekod Julian » 4 years ago

raven-il píše:
Julian píše:
raven-il píše:Za me:

spolek = parta lidi, kteri maji vicemene rovnoceny podil investic energie (praci penize) pro splneni spolkove cinnosti.
podnikani = parta lidi si plati par schopnejsich capku v oboru za sluzbu

Za me tedy je tedy spolek pratel internetu slozeny z lidi kteri vsichni makaji na siti, vyvijeji prostredky pro fungovani spolku a investuji penize. Varianta kdy pod hlavickou spolku vetsina lidi plati a par lidi z toho zije = ojeb na urady a dane (skryte podnikani) a ruku na srdce, to je vetsina internetovych z.s.


Ty jsi delal pruzkum?


Jsem v byznysu od r 2005 a troufnu si říct, že mám docela dobrý přehled. Taky mám za sebou pár poměrně výrazných soudních pří, kvalitní technické a právní zázemí. V zásadě jsou mi ale spolky ukradené do chvíle než mi začnou dělat pakárnu (tím nemyslím vykrádání zákazníků) spíš ve formě pomluv atd. Souběžně s tímhle případem mi tu teď jeden z.s. pitomec (podnikatel spolek) zkouší dělat pakárnu, tak je pro mě tenhle případ zajímavý i z mých osobních důvodů.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

Julian píše:
raven-il píše:
Julian píše:
Ty jsi delal pruzkum?


Jsem v byznysu od r 2005 a troufnu si říct, že mám docela dobrý přehled. Taky mám za sebou pár poměrně výrazných soudních pří, kvalitní technické a právní zázemí. V zásadě jsou mi ale spolky ukradené do chvíle než mi začnou dělat pakárnu (tím nemyslím vykrádání zákazníků) spíš ve formě pomluv atd. Souběžně s tímhle případem mi tu teď jeden z.s. pitomec (podnikatel spolek) zkouší dělat pakárnu, tak je pro mě tenhle případ zajímavý i z mých osobních důvodů.


Tak to jsme si podobni, ani ja nikoho nepomlouvam a sam jsem na to citlivy, fakt to ale muze byt tou socialni bublinou, ja mam kolem sebe lidi ze spolku Vy lidi z komerce, ja jen rikam ze obe muze byt v poradku a obe muze byt zkur.... .
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

týjo, takže třeba kousek od nás tělovýchovný spolek co provozuje LA Zadov http://www.lazadov.cz/la/leto-kontakty.asp bude mít docela problém prodávat permice na vlek lyžařům, co nejsou členy spolku :nerd:
A takových spolků, co mají vlek v horní dolní znám několik...
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

Julian píše:
Julian píše:Ahoj,

neznám přímo ani společnost itself, ani způsob fungování Oslavany.NET,
neznáte je Vy, jak se chovali?, opravdu čistě komerčně?


https://www.itself.cz/cs/novinky/vyjadr ... lavany-net
https://www.itself.cz/cs/novinky/oficia ... lavany-net

líbí se mi, že do toho šel itself napřímo = žádné anonymní udání, ale stál si za svým a pěkně informoval.
Dokonce se mi to hodí jako příklad pro nynější naší VH, kdy jedním z rizik, které musíme eliminovat je i toto.

R


Ahoj, je pekne jak se to tu rozjelo, vice mene smerem, ktery jsem predpokladal. A to smerem pausalizace, nikdo neodpovedel na moji otazku, zda se tedy ze nikdo je nezna. Zato jsou tu generalizujici nazory (pro oba smery). Nas spolek Praha12.net bude mit v utery VH kde to budeme resit. Bohuzel mi vychazi, ze reseni v podobe aby spolek poskytoval sluzby a odvadel za platby za ne DPH by mohlo v konecnem dusledku vest k jeho zruseni - za timto ucelem (podnikani) jako hlavni cinnost spolek provozovat si myslim ze nelze. Tyto zmeny jsou pro nas strasne tezke, proto jsem chtel vice informaci k tomuto pripadu. Jinak legalne spolek transformovat do jine pravni formy cesky pravni rad neumoznuje. Vydame se pravdepodobne cestou, ze spolek bude vlastnit s.r.o. ktere bude normalne podnikat a nabizet sluzby jak clenum, tak neclenum spolku a jasne odvadet vsechny dane. Jinak jsem byl asi zaslepen svoji socialni bublinou, jsem trosku zaskocen mnozstvim spolku “jen na oko”. RZ

Z textů na https://www.praha12.net/node/97 to spíše vypadá na postupnou privatizaci spolku. Udělá se panika a z členů se honem udělají zákazníci nového eseróčka. Ti pak nebudou už mít důvod platit si ještě členství ve spolku. Na konci zbude pár lidí, co spolek nakonec formálně rozpustí a v rámci likvidace spolku si rozdělí podíly ve vzniklém eseróčku. Naprosto učebnicový tunel :joy:
Nikde není psáno, že spolek nemůže vykonávat hospodářskou činnost. Klidně může být dle stanov jen činností vedlejší. A není žádnou formální vadou, že příjmy z vedlejší činnosti jsou i vyšší než příjmy u hlavní činnosti. Fakticky děláte ze svých členů blbce :yum:Příjem z vedlejší hospodářské činnosti lze bez obtíží k financování hlavní činnosti použít. Jenom se ta hospodářská činnost spolku zdaní a máte vyřešeno. Ty dokumenty na webu jsou pěkná habaďůra :smiley: Ale když Vám to členové zbaští, proč si nezopakovat divoká devadesátá léta alespoň v malém :money_mouth:
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

normalni spolek ofiko prevest nejde. Podnikajici spolek by nemel byt problem, pac clenum-zakaznikum to bude asi jedno. A kdyz bude cena stejna, tak pekne clovek po cloveku zmena clenstvi na smlouvu a neni co resit. Videl jsem to v okoli uz tolikrat a nakonec to bylo myslim ke spokojenosti vsech.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

ludvik píše:Podmínka certifikátu znalostí pro vstup do spolku. To tu ještě nebylo. :thumbsup:Nejlépe nějakým úřadem. A že těch úřadů bude muset být hafo, neboť málokterý spolek provozuje jen jednu činnost ... Uvědom si, že chuť se něčeho zúčastnit nemusí být podpořena chutí fyzické práce. Ty jako podnikatel v telekomunikacích nemusíš znát naprosto nic, ale člen spolku ano. Nejsi trochu divný?
Vtipný bude certifikát pro vstup do spolku přátel žehu. Co se bude zkoušet? Samovznícení?
Nebo vstup do sokola ... úderem padesátého roku nejspíš budou členi vylučováni, neboť certifikací sportovních schopností nejspíš už neprojdou ...

Interpeluj svého poslance, ať je v zákoně podmínka, že každý člen se musí osobně zúčastnit činnosti spolku (třeba) každý týden. Ale každý člen každého spolku. Uvidíme, co na to řekne.


a co si tak mezi sebou lidi ve spolku přátel žehu každý měsíc prodávaj? benzín? .. bez DPH? bez spotřebních daní .. ? tak určitě....
podle mě, jak bude houstnout atmoška, tak si to začne finanční správa tak nějak šéfovat ..
však on si AlCapone udělal taky takovej spolek přátel lihu .. a jak to s ním dopadlo :grin:
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

TTcko píše:a co si tak mezi sebou lidi ve spolku přátel žehu každý měsíc prodávaj? benzín? .. bez DPH? bez spotřebních daní .. ? tak určitě....
Teď už zbývá jen maličkost. Objasnit, jak ty spolky přijdou ke zboží a službám, aniž by tu daň nezaplatili :joy:
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

mjoula píše:
TTcko píše:a co si tak mezi sebou lidi ve spolku přátel žehu každý měsíc prodávaj? benzín? .. bez DPH? bez spotřebních daní .. ? tak určitě....
Teď už zbývá jen maličkost. Objasnit, jak ty spolky přijdou ke zboží a službám, aniž by tu daň nezaplatili :joy:


tak je to sranda ne? na jednu stranu se tu řeší, že finančák chce dph za internet co s borcem využívá jeho manželka v domě .. a na druhou tu je členský příspěvek a internet bez dph, páč to není internet, ale spolek přátel tcp/ip protokolu, bo tak nějak...

my kluci z erzgebirge můžem teda založit spolek přátel červený nádrže, přejedem kopečky, nakoupíme Heizoil, a tady to budem členům prodávat za nákladový ceny, bo sme přece neziskovka, a motorová nafta to není .. to fakt ne, my sme spolek přátel červený nádrže, my neprodáváme naftu, my se jen sdružujem ... sice to vypadá jako čerpací stanice, prodává to naftu jako čerpací stanice, ale není to čerpací stanice, je to základna spolku přátel červený nádrže... členem může být každej, stačí když po natankování zaplatí členský příspěvek ve výši 17,-/litr ...
0 x

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

TTcko píše:tak je to sranda ne? na jednu stranu se tu řeší, že finančák chce dph za internet co s borcem využívá jeho manželka v domě .. a na druhou tu je členský příspěvek a internet bez dph, páč to není internet, ale spolek přátel tcp/ip protokolu, bo tak nějak..

A kde ten spolek přátel tcp/ip může nakoupit konektivitu bez DPH? To by mě fakt zajímalo :joy:
1 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

mjoula píše:
TTcko píše:tak je to sranda ne? na jednu stranu se tu řeší, že finančák chce dph za internet co s borcem využívá jeho manželka v domě .. a na druhou tu je členský příspěvek a internet bez dph, páč to není internet, ale spolek přátel tcp/ip protokolu, bo tak nějak..

A kde ten spolek přátel tcp/ip může nakoupit konektivitu bez DPH? To by mě fakt zajímalo :joy:


DPH =daň z PŘIDANÉ hodnoty ..

funguje to tak, že za 10kč nakoupíš .. za 100kč prodáš .. a zaplatíš 21% z rozdílu .. z té hodnoty cos přidal .. sem si myslel že jste větší kapacita, tohle se vyučuje na základce, vratťe se na základku a doplňte si vzdělání.....
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

mjoula píše:
TTcko píše:tak je to sranda ne? na jednu stranu se tu řeší, že finančák chce dph za internet co s borcem využívá jeho manželka v domě .. a na druhou tu je členský příspěvek a internet bez dph, páč to není internet, ale spolek přátel tcp/ip protokolu, bo tak nějak..

A kde ten spolek přátel tcp/ip může nakoupit konektivitu bez DPH? To by mě fakt zajímalo :joy:


No a dokonce i muze. Pokud bude spolek platce DPH, bude se na nej pravdepodobne v pripade nakupu konektivity vztahovat prenesena danova povinnost a tak bude faktura od dodavatele skutecne bez DPH.
0 x

Julian
Příspěvky: 369
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Julian » 4 years ago

mjoula píše:
Julian píše:
Julian píše:Ahoj,

neznám přímo ani společnost itself, ani způsob fungování Oslavany.NET,
neznáte je Vy, jak se chovali?, opravdu čistě komerčně?


https://www.itself.cz/cs/novinky/vyjadr ... lavany-net
https://www.itself.cz/cs/novinky/oficia ... lavany-net

líbí se mi, že do toho šel itself napřímo = žádné anonymní udání, ale stál si za svým a pěkně informoval.
Dokonce se mi to hodí jako příklad pro nynější naší VH, kdy jedním z rizik, které musíme eliminovat je i toto.

R


Ahoj, je pekne jak se to tu rozjelo, vice mene smerem, ktery jsem predpokladal. A to smerem pausalizace, nikdo neodpovedel na moji otazku, zda se tedy ze nikdo je nezna. Zato jsou tu generalizujici nazory (pro oba smery). Nas spolek Praha12.net bude mit v utery VH kde to budeme resit. Bohuzel mi vychazi, ze reseni v podobe aby spolek poskytoval sluzby a odvadel za platby za ne DPH by mohlo v konecnem dusledku vest k jeho zruseni - za timto ucelem (podnikani) jako hlavni cinnost spolek provozovat si myslim ze nelze. Tyto zmeny jsou pro nas strasne tezke, proto jsem chtel vice informaci k tomuto pripadu. Jinak legalne spolek transformovat do jine pravni formy cesky pravni rad neumoznuje. Vydame se pravdepodobne cestou, ze spolek bude vlastnit s.r.o. ktere bude normalne podnikat a nabizet sluzby jak clenum, tak neclenum spolku a jasne odvadet vsechny dane. Jinak jsem byl asi zaslepen svoji socialni bublinou, jsem trosku zaskocen mnozstvim spolku “jen na oko”. RZ

Z textů na https://www.praha12.net/node/97 to spíše vypadá na postupnou privatizaci spolku. Udělá se panika a z členů se honem udělají zákazníci nového eseróčka. Ti pak nebudou už mít důvod platit si ještě členství ve spolku. Na konci zbude pár lidí, co spolek nakonec formálně rozpustí a v rámci likvidace spolku si rozdělí podíly ve vzniklém eseróčku. Naprosto učebnicový tunel :joy:
Nikde není psáno, že spolek nemůže vykonávat hospodářskou činnost. Klidně může být dle stanov jen činností vedlejší. A není žádnou formální vadou, že příjmy z vedlejší činnosti jsou i vyšší než příjmy u hlavní činnosti. Fakticky děláte ze svých členů blbce :yum:Příjem z vedlejší hospodářské činnosti lze bez obtíží k financování hlavní činnosti použít. Jenom se ta hospodářská činnost spolku zdaní a máte vyřešeno. Ty dokumenty na webu jsou pěkná habaďůra :smiley: Ale když Vám to členové zbaští, proč si nezopakovat divoká devadesátá léta alespoň v malém :money_mouth:

Uff, 95% zde diskutujicich vadi ze jsou cleny spolku i lide co vlastne chteji (nebo si mysli, nebo dokonce byli uvedeni v omyl) byt zakazniky, to co navrhujeme udelat nejspis povede k tomu, ze v nasem spolku nejspis zustanou jen ti lide co je spolek zajima. A hned jsem obvinen z tunelovani, pokud bych chtel neco tunelovat, tak se fakt nepovazuji za natolik blbeho, abych s tim chodil na verejnost... ale budis. V tech dokumentech je vesmes psano, co navrhujeme jako rada a za co meme odvahu se podepsat a vidime v tom nejmensi rizika. Pokud se najdou jini, kteri se neboji ani jinych reseni a presvedci lidi na VH ze jejich navrh je lepsi, pak budu odvolan a rad predam praci nekomu jinemu, ja jen rikam ze na jinych reseni nemam odvahu a chut se podilet, protoze si myslim ze povedou k neprospechu spolku. Je to presne tak, dnes jsem predseda spolku, dalsi tyden nemusim byt, spolek mi nepatri, jsem jen jeho clen. Jinak vesmes tunelovali v 90letech lide nesvazani s tunelovanym subjektem, nevim o zadnem tunelu ktery by kopali lide co tu organizaci pred tim 15 let hyckali.
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

To je sice hezke, ale neni to k podstate veci. At to povedes ty nebo nekdo jiny, porad je otazkou to skryte podnikani. I ta ucelova tolerance clenu/zakazniku, co jsou tam jen kvuli sluzbe.

Jo a nevim, zda to tu uz padlo. V roce 2019 doslo k uprave zakona, kde doslo ke zmene definice prijmu spolku. Nove se zrejme rika ze pokud ma spolek pravidelne primy nad 1mil rocne, mel by se stat platcem DPH. Uz to neni o typu prijmu, ale o pravidelnosti.
Takze tu mozna filozoficky resime neco, co uz je vlastne zakonem dano :).


Neco pisou zde

https://blog.videolektor.cz/za-jakych-p ... latce-dph/

tady je i dotaz, ale odpoved je za prachy

https://www.dauc.cz/oao/otazka/23201/

Jak tam hezky pisou, spolky nemivaji tak velky obrat aby to museli resit. Az na ty vase. To je ale nahodicka, ze :money_mouth:🤓🤓🤑
0 x

Dacesilian
Příspěvky: 83
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Dacesilian » 4 years ago

Julian píše:Uff, 95% zde diskutujicich vadi ze jsou cleny spolku i lide co vlastne chteji (nebo si mysli, nebo dokonce byli uvedeni v omyl) byt zakazniky, to co navrhujeme udelat nejspis povede k tomu, ze v nasem spolku nejspis zustanou jen ti lide co je spolek zajima.

Zůstanou ve spolku, který nebude nic vlastnit a jen bude nakupovat služby od s.r.o.

Julian píše:Je to presne tak, dnes jsem predseda spolku, dalsi tyden nemusim byt, spolek mi nepatri, jsem jen jeho clen. Jinak vesmes tunelovali v 90letech lide nesvazani s tunelovanym subjektem, nevim o zadnem tunelu ktery by kopali lide co tu organizaci pred tim 15 let hyckali.

Myslím si, že kdybys opravdu počítal s tím, že tě mohou členové odvolat, tak bys to nedělal. Jak jsem už dříve říkal, určitě bych se nevěnoval 24/7 něčemu, co mi nepatří a někdo (schůze) mi to může hlasováním vzít.

Ve vpsfree se zatím netransformují na firmu, ale zavedli si alespoň "neomezené funkční období člena Rady". Odůvodnilo se to potřebnou kontinuitou v rozvoji... Ale co to je jiného, než řízení vlastní "firmy".
Mě prostě nedává smysl provozovat internetový spolek... a to nemůže asi ani nikomu, kdo není v Radě :)

Také si myslím, že spolky těžily při akvizici "zákazníků" tím, že jsou neziskové. Dělají to ve volném čase pro radost.. Teď si to všechno pro radost vyvedou do vlastních firem. Ano, morálně na to máte plné právo. Jinak to jen znovu ukazuje tu nesmyslnou formu spolku.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

tak to to většinou nefunguje s tím odvoláním, spolek má většinou nějakou radu a to jsou kamarádi toho předsedy a rada navrhuje případně nového předsedu takže odvolání se člověk bát nemusí a v radě jsou většinou lidé co tomu trochu rozumí
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...