Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Oslavany.NET x itself

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: Oslavany.NET x itself

Příspěvekod honzam » 4 years ago

Ještě koukám, vyloženě nekomerční nevýdělečná síť:
Členové mají možnost si dokoupit další balíčky jako je SPORT - 185Kč , Dětský - 65Kč , DOKU - 99Kč , BASIC - 349Kč , MAXI - 649Kč , HBO - 225Kč , Filmbox - 139Kč.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

I spolek může mít výdělečnou část ... a televize do toho může padnou velice jednoduše - nemusí být v silách rozpočtu utáhnout i extra balíčky televize, jelikož ty se i upstreamu platí zvlášť (nevím, jak přesně to dělají oni). Čistší by ovšem bylo i to účtování nechat na dodavateli IPTV, ať se s tím patlá on.

V každém případě, ukončit existenci spolku, ať už je důvod jakýkoliv (a spolek se chová jakkoliv) dost tvrdý a nebezpečný. Otevírají se možnosti zrušit i jiné spolky, jen pokud se někomu znelíbí. Ona většina spolků dělá to, co lze dělat i komerčně. I ty sociální služby ...
Je to problém současné státní správy. Místo aby se chovala jako partner a snažila se problém vyřešit, tak prostě zaútočí vší silou s cílem zničit.

edit: mají sledovani.tv - čili to dokoupení se týká sledovani.tv, nikoliv oslavany.net.
2 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

josef_novak
Příspěvky: 19
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod josef_novak » 4 years ago

Vždy se najde nějaký imbecil, co hltá aeronet, velebí komunisty nebo je udavač.
3 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

ludvik píše:I spolek může mít výdělečnou část ... a televize do toho může padnou velice jednoduše - nemusí být v silách rozpočtu utáhnout i extra balíčky televize, jelikož ty se i upstreamu platí zvlášť (nevím, jak přesně to dělají oni). Čistší by ovšem bylo i to účtování nechat na dodavateli IPTV, ať se s tím patlá on.

V každém případě, ukončit existenci spolku, ať už je důvod jakýkoliv (a spolek se chová jakkoliv) dost tvrdý a nebezpečný. Otevírají se možnosti zrušit i jiné spolky, jen pokud se někomu znelíbí. Ona většina spolků dělá to, co lze dělat i komerčně. I ty sociální služby ...
Je to problém současné státní správy. Místo aby se chovala jako partner a snažila se problém vyřešit, tak prostě zaútočí vší silou s cílem zničit.

edit: mají sledovani.tv - čili to dokoupení se týká sledovani.tv, nikoliv oslavany.net.


hmm tak to bych tedy neřekl, jakmile má výdělečnou část je to špatně a mělo by se to oddělit do jiného subjektu....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Jestli je to špatně, nebo dobře lze sáhodlouze diskutovat ... ale v zákoně to tak je. Je to omezené poměrně malou částkou, nad ní se toho normálně týká zdanění. A ještě to má podmínku, že výnosy musí podporovat spolek.
2 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 4 years ago

Osobně mám na spolky naprosto totožný názor jako itself, je to jenom ojeb na daně a úřady. Dnes při plně saturovaném trhu a přehršli služeb na toto zaměřených není relevantní důvod tvořit "neziskovku" na službu.
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Tar » 4 years ago

raven-il píše:Osobně mám na spolky naprosto totožný názor jako itself, je to jenom ojeb na daně a úřady. Dnes při plně saturovaném trhu a přehršli služeb na toto zaměřených není relevantní důvod tvořit "neziskovku" na službu.

Takže podle vás v momentě kdy začne mít komerční subjekt zájem o stejnou oblast jako sdružení to má sdružení zabalit? Bez ohledu na to, že předtím něco budovali x let právě proto, že nebyla jiná možnost? To nemyslíte vážně ne?
A že spolky neplatí daně je jen blud. Spolky daně normálně platí. Jen je platí v jinou chvíli než firmy. Já naopak nevidím důvod proč by spolek neměl existovat jenom proto, že se to kryje se zájmem nějakýho komerčního subjektu. Tady totiž nejde jen o internet. Stejný princip by se pak dal aplikovat na všechno. Lidé prostě mají právo sdružit se za nějakým cílem, ať už je to hraní fotbalu, zvelebování zeleně, péče o staré a nemocné nebo stavba internetové sítě.
3 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Tar píše:
raven-il píše:Osobně mám na spolky naprosto totožný názor jako itself, je to jenom ojeb na daně a úřady. Dnes při plně saturovaném trhu a přehršli služeb na toto zaměřených není relevantní důvod tvořit "neziskovku" na službu.

Takže podle vás v momentě kdy začne mít komerční subjekt zájem o stejnou oblast jako sdružení to má sdružení zabalit? Bez ohledu na to, že předtím něco budovali x let právě proto, že nebyla jiná možnost? To nemyslíte vážně ne?
A že spolky neplatí daně je jen blud. Spolky daně normálně platí. Jen je platí v jinou chvíli než firmy. Já naopak nevidím důvod proč by spolek neměl existovat jenom proto, že se to kryje se zájmem nějakýho komerčního subjektu. Tady totiž nejde jen o internet. Stejný princip by se pak dal aplikovat na všechno. Lidé prostě mají právo sdružit se za nějakým cílem, ať už je to hraní fotbalu, zvelebování zeleně, péče o staré a nemocné nebo stavba internetové sítě.


Ve chvíli, kdy přes 90% "členů" se necítí členy (berou to jako přípojku k netu), nijak nepřispívají, jen platí za internet ... tak už je opravdu na pováženou. Co jsem se bavil s "členy" HKfree, tak ani jeden mi neřekl, že je členem spolku. Všichni o HKFree mluvili jako o regulérním poskytovateli internetu.

Nejde jen o daně. Co jsem četl, tak mají spolky celkem zjednodušené papírování, logování provozu atp.
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 4 years ago

Tar píše:
raven-il píše:Osobně mám na spolky naprosto totožný názor jako itself, je to jenom ojeb na daně a úřady. Dnes při plně saturovaném trhu a přehršli služeb na toto zaměřených není relevantní důvod tvořit "neziskovku" na službu.

Takže podle vás v momentě kdy začne mít komerční subjekt zájem o stejnou oblast jako sdružení to má sdružení zabalit? Bez ohledu na to, že předtím něco budovali x let právě proto, že nebyla jiná možnost? To nemyslíte vážně ne?
A že spolky neplatí daně je jen blud. Spolky daně normálně platí. Jen je platí v jinou chvíli než firmy. Já naopak nevidím důvod proč by spolek neměl existovat jenom proto, že se to kryje se zájmem nějakýho komerčního subjektu. Tady totiž nejde jen o internet. Stejný princip by se pak dal aplikovat na všechno. Lidé prostě mají právo sdružit se za nějakým cílem, ať už je to hraní fotbalu, zvelebování zeleně, péče o staré a nemocné nebo stavba internetové sítě.


Jdu si založit sdružení a budu pečovat o staré a nemocné začnu jim aplikovat léky a dělat diagnózu. Opravdu se mohu lidé sdružovat za jakýmkoliv účelem ? To nemyslíš Vážně ty.
Každý se může sdružovat ale v rámci zákonem stanovených hranic a je chyba legislativy, že může existovat spolek který má jiné povinnosti než podnikatel který dělá totéž.
A o tom, že platí daně není pochyb ale do jaké míry je to ne/výhodné pro stát je otázka na finanční úřad.
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Zase jsme u pěkného flame.
Členové se necítí členy ... to je jejich boj. V jakém okamžiku to měla Rada/Výbor/Valná hromada poznat? Každý při vstupu řády čte a podepisuje, že je chápe a bude se jimi řídit.
A především, co by měla na základě toho udělat? Zrušit sama sebe? Tedy poškodit spolek (včetně těch, co se jako člen spolku cítí)? Nebo jen nepřijímat nové členy? To by asi šlo ... ale i tak je to v podstatě poškození chodu spolku, ten je totiž na příspěvcích závislý (v tomto případě žádné dotace nefigurují). Víc lustrovat zájemce při vstupu? To nic nevyřeší ... viz moje čtvrtá věta. Slíbí cokoliv.

Pokud se člen necítí členem, ale zákazníkem - ve které jiné právní formě má zákazník možnost úplně vyměnit vedení společnosti? Ve které jiné formě má zákazník v podstatě přímý vliv na hospodaření? Ani v družstvu nejspíš ne, jen člen ve spolku (a možná SVJ).
Zákony doufám ještě na pocitech založené nejsou.

Jediná podivnost tohoto spolku je, že je registrovaný jako veřejná telekomunikační síť. Jenže na druhou stranu to nic nezakazuje.
2 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

To už bereš moc ad absurdum. Lékařství je omezeno zase jinde. Ale spolek na sociální služby (tedy třeba nákupy, či úklid důchodcům) klidně může být. Také polezu do zelí státním domovům důchodců ... a existují určitě i komerční.

frito píše:Jdu si založit sdružení a budu pečovat o staré a nemocné začnu jim aplikovat léky a dělat diagnózu. Opravdu se mohu lidé sdružovat za jakýmkoliv účelem ? To nemyslíš Vážně ty.
Každý se může sdružovat ale v rámci zákonem stanovených hranic a je chyba legislativy, že může existovat spolek který má jiné povinnosti než podnikatel který dělá totéž.
A o tom, že platí daně není pochyb ale do jaké míry je to ne/výhodné pro stát je otázka na finanční úřad.

Jak už někdo řekl, v podstatě všechno lze dělat i komerčně. To už máš jedno, jestli to jsou ty soc. služby, nebo zahrádkaření, rybaření, divadlo. Základ je ten, že spolek co dělá dělá JEN PRO SEBE. Komerce to dělá I PRO CIZÍ. Spolek je nějak omezený možnostmi, kdo může být členem (to je to "uzavřený"), kdežto komerčně musíš přistupovat nediskriminačně - prostě pro každého.
Komerce má také přímo povinnost generovat zisk (proč by to jinak majitel dělal?). Spolek právě naopak ... tak jaké daně? DPH platí při nákupech, z případných mezd také. Likvidací takového spolku stát o všechno přijde.
2 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.

marvoun
Příspěvky: 86
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod marvoun » 4 years ago

frito píše:Každý se může sdružovat ale v rámci zákonem stanovených hranic
V tomto se mýlíte, kolego.Listina základních práv a svobod, která je nedílnou součástí Ústavy explicitně praví, že každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá..
4 x


Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

Narazil jsem na spolek: http://www.kovarov.net/ a podle jejich webu to vypadá jako klasický ISPík, mají na výběr z několika tarifů a cen, nic proti nim mají někde i pěkné instalace, ale tohle mi tedy nejde do hlavy proč nejsou normální firmou ale jsou spolkem????
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Tar
Příspěvky: 36
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod Tar » 4 years ago

okoun píše:Narazil jsem na spolek: http://www.kovarov.net/ a podle jejich webu to vypadá jako klasický ISPík, mají na výběr z několika tarifů a cen, nic proti nim mají někde i pěkné instalace, ale tohle mi tedy nejde do hlavy proč nejsou normální firmou ale jsou spolkem????

Třeba proto, že jim jde o výstavbu sítě a ne o zisk? Přestaňte někomu nutit jak má fungovat. Vám taky nikdo neříká jestli máte podnikat jako s.r.o. nebo OSVČ.
1 x