Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ČTÚ - kontrola K1

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Re: ČTÚ - kontrola K1

Příspěvekod shooter » 4 years ago

proč by lezly k anténám když si to naskenují z ulice a to jim stačí

pak to musí být ten průser aby šly a něco dělaly pochybuju že budou dělat natlak aby se podívali že na střeše je u klienta LHGčko ktery je přes limitu

kdysi davno tady někdo vysílal na zakazanych frekvencích (pruser ) a to si dojdou k anténě protože musí dotyčnýho lokalizovat a vypnoput a musí mít jistotu

Jednou jsem přepojoval klienta a potřeboval jsem si na vysílači zvýšit výkon na ktery jsem zapoměl a prošlo to kontrolou takže vykony neměřej (asi ani nemaj jak ) když nestojí v směru, asi proto je v 5Ghz taková demokracie s sklonem k anarchii

nebo jaký jiný důvod maj lozit k anténám stejnak tam nic neuvidi do rozvaděče se nedostanou
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

proč by někam lezly? naskenujou si apčko, viději kanál mimo, viději ssid a pokud se nedá identifikovat, jdou za majitelem budovy, ten jim zdělí že seš to ty a pak přijde to co příšlo v prvním příspěvku. Hotovo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

hapi píše:proč by někam lezly? naskenujou si apčko, viději kanál mimo, viději ssid a pokud se nedá identifikovat, jdou za majitelem budovy, ten jim zdělí že seš to ty a pak přijde to co příšlo v prvním příspěvku. Hotovo.


Hosi vy jim to tim ze po nich nechcete vsecko pekne dle zakona hrozne usnadnujete a oni na to hresi ..... oni musi dokazat a prokazat pekne podle zakona .... chtej po nas dodrzovat tak v prni rade at dodrzuji oni .... anarchie vladne nejen v 5 G pasmu ale i v polepsovne a az nebude vladnout tam nebude ani v 5 g pasmu protoez se to nauci merit pekne v mezich zakona a to se jim pak nikdo nevykroutime ale zas to bude vypadat v tom vzduchu jinak
to jaka anarchie v polepsovne sem se presvedcil kdyz sem si zazadal o stanovisko v praze na ustredi polepsovny a o stejne stanovisku na krajskem odboru .... jeden o voze druhy o koze .....
1 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 4 years ago

Nam proste vylezli u zakaznika na rodinej dum kdyz hledali nejaky ruseni. Bylo to uz minulej rok a nic neprislo takze to nebylo u nas ale proste si u dotycneh vynutili ze chteji na strechu.

Stejne tak lezou ve meste na bytovky kde je nas vic aby urcili z jakyho stozaru vysilani jde a spravce v baraku jim podle smlouvy rika komu to patri. Tezko muzeme po vsech uzivatelich chtit aby s uradama zametali kdyz jim mavaji prukazkama pred oblicejem a vyhrozujou. Vetsinou samozrejme zakaznici volaji az po kontrole ze neco takoveho probehlo a ne predtim co maji delat.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

Jednoduchy kde mas apcko vyres to kusem a4 na ktery velkym pismem napis v pripade kontroly za prve zavolat za druhe kontrolorum odvetit I am a tourist ......... :)

jedna dulezita vec je ustava cr članek 2 (4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. takze kontrolujici nemuze nikoho nutit k necemu nad ramec zakona

zazil jsem kdy se me kontroluji nekolikrate na neco ptal proc to tak delam odpovedel sem mu touto citaci .....
0 x

Defender
Příspěvky: 170
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Defender » 4 years ago

Ono se to lehce rekne ale uz treba pri stovce vysilacu muzes tohle resit u lidi ktere znas ale lidi co dostanou internet zadara nechteji resit ze jim nekdo z prukazem uradu prijde vyhrozovat pred dvere a radsi je pusti.
Pak teprve zavolaji a jeste v horsim pripade reknou ze podobnej natlak uz znova resit nechteji.

Jak jsem psal, na bytovkach to spravci neresi vubec a rovnou hlasi majitele stozaru a u domu je to podle cloveka individualni.
0 x

Sidi
Příspěvky: 510
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod Sidi » 4 years ago

Já mám pěkně blbě dělanej průlez na střechu, takže i kdyby se jim zrovna chtělo na střechu, tak se tam nedostanou. Jsou potřeba štafle s naprosto přesnou délkou (z krátkých se tam nedostanu, dlouhý se tam nevejdou) a ty moje samozřejmě nemají správné razítko, aby je mohli použít.

Takže je domů klidně pustím, ukážu jim průlez a ať se snažej ... :D
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 4 years ago

Po celou dobu pohybu osob po objektu zodpovídá za bezpečnost osob vlastník nebo správce objektu. Pokud správce sdělí kontrolujícím Sonderkommandos, že je střecha v havarijíním stavu, nebo je momentálně nepochozí (třeba je moc teplo, nebo moc zima), nebo na objektu je dešťový zámek a pod., nemaj tam co dělat. Nepomůže ani podpis reversu.

Podobně fungují podmínky výškového výcviku, hygienických opatření, nebo proto, že tu prostě není přítomna zodovědná osoba.
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

To je fakt divnej úřad. Ani argumenty právníka je nepřesvědčily o tom, že udělali chybu. Takže holt správní řízení a pak soud.
Jen mě mrzí, že to finančně nebude bolet ty konkrétní kontrolující osoby, které to zpackaly.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 4 years ago

svestka píše:To je fakt divnej úřad. Ani argumenty právníka je nepřesvědčily o tom, že udělali chybu. Takže holt správní řízení a pak soud.
Jen mě mrzí, že to finančně nebude bolet ty konkrétní kontrolující osoby, které to zpackaly.


Ale proc by nebolelo jen musi pravnik dat spravne zalobu tj pozadovat aby byly potrestani osoby ktere kontrolu zpackali jeste lepe pri kontrole porusily zakon a to v max mozne mire a ve chvily kdy tak rozhodne soud musi urad konat .... kdyz to neni v zalobe tak se to zamete pod koberec to ej jasny ....... a dokud nad nima nebu viset moznost postihu nebudou delat svoji praci nikdy zodpovedne .....
Dulezite je behem kontroly a spravniho rizeni si vse dokumentovat nahravat archivovat a pokud mozno vsechny dotazy a odpovedi pisemnou formou zadny mezi 4ma ocima ......
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

ppp76 píše:
svestka píše:To je fakt divnej úřad. Ani argumenty právníka je nepřesvědčily o tom, že udělali chybu. Takže holt správní řízení a pak soud.
Jen mě mrzí, že to finančně nebude bolet ty konkrétní kontrolující osoby, které to zpackaly.


Ale proc by nebolelo jen musi pravnik dat spravne zalobu tj pozadovat aby byly potrestani osoby ktere kontrolu zpackali jeste lepe pri kontrole porusily zakon a to v max mozne mire a ve chvily kdy tak rozhodne soud musi urad konat .... kdyz to neni v zalobe tak se to zamete pod koberec to ej jasny ....... a dokud nad nima nebu viset moznost postihu nebudou delat svoji praci nikdy zodpovedne .....
Dulezite je behem kontroly a spravniho rizeni si vse dokumentovat nahravat archivovat a pokud mozno vsechny dotazy a odpovedi pisemnou formou zadny mezi 4ma ocima ......


Od chvíle co se snažili se mnou zamést a zamítli logickou námitku, už mají právníci plnou moc a jde to přes ně.
Bohužel zatím v tom mizí jen naše peníze, a náhrady škody za nutné právní služby, ztracený čas, nervy ... nevím zda se dočkáme :(
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)