Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

opět problém s SVJ

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Re: opět problém s SVJ

Příspěvekod hol » 4 years ago

hlavne potrebujes smlouvu a i kdyz mas souhlasi vlastniku, neni to zaruka, ze predseda a clen vyboru nejakou smlouvu podepisou. Mohou ruzne obstruovat nebo rovnou rict ze ne a tezko se neceho domuzes.

O neco lepsi paku mas, kdyz je to hlasovani na schuzi SVJ a je to tedy v zapisu. Zaroven se sance si tam udelat PR a vysvetlit zamery. Pokud umite dobre jednat, tak je to prilezitost.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 4 years ago

Nejde o nás, ale o paní. Ta dle mého smlouvu nepotřebuje. Stačí jí souhlasy, které má. Nebo i jako členka SVJ _MUSÍ_ mít uzavřenou nějakou smlouvu? To bych ten zákon chtěl vidět.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

jak jsem už psal, je to věcí výkladu. ZOEK říká,


Kód: Vybrat vše

Podnikatel zajišťující veřejnou komunikační síť, který podle § 8 odst. 2 oznámil podnikání, je oprávněn za splnění dále stanovených podmínek zřizovat a provozovat na cizí stavbě nebo v ní



Kód: Vybrat vše

anténní stožáry nebo anténní nosiče včetně antén rádiových zařízení veřejné komunikační sítě a jejich přípojných komunikačních vedení, související elektronická komunikační zařízení veřejné komunikační sítě, připojení na vnitřní elektrické rozvody a související elektrické přípojky,


a dále se říká, že právě na toto potřebuješ mít uzavřenou smlouvu s vlastníkem objektu.

Kód: Vybrat vše

....Na návrh podnikatele zajišťujícího veřejnou komunikační síť je možno k zajištění výkonu oprávnění uvedených v odstavcích 1 a 2 s vlastníkem dotčené nemovitosti uzavřít i jinou písemnou smlouvu.


Ty tvrdíš, že je anténa paní a nemá s podnikatelem a veřejnou telekomunikační sítí nic společného. Tak asi tvrdit to můžeš, otázka, zda ti to pan Judr. sežere :)
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

heh .. no já bych použil spíš tohle:

(16) Vlastník domu, bytu nebo nebytového prostoru je povinen umožnit uživateli tohoto domu, bytu nebo nebytového prostoru

b) zřízení vnitřního komunikačního vedení veřejné komunikační sítě včetně rozvaděče a koncového bodu sítě.

takže tohle vnitřní komunikační vedení včetně rozvaděče a koncového bodu sítě je té paní .. a já jsem jí ho jen instaloval jako firma co má na tyhle isntalace oprávnění...
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

to jo, ale kde je k tomu ta anténa? :)
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

já to chápu takhle: (někdo jiný to může chápat jinak, stejně jako soudy to můžou chápat různě...)
vnitřní komunikační vedení včetně rozváděče = dráty do bytu k té paní
koncový bod sítě = anténa
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

koncovy bod site je na konci. Treba zasuvka. Antena je spis uprostred :).

Takhle by se to dalo hrat, kdyby v zakone nebyla antena a stozar explicitne uvedena v jinem bode. Pokud jasne rikaji antena = smlouva, tezko ji vydavat za koncovy bod dle jineho bodu ZOEK :).


Soud, kdyby na nej teoreticky doslo, by si nechal udelat odborny posudek. Takze na odbornou neznalost vykladacu prava bych nespolehal. A nebo spis by to posuzovalo CTU. Jejich aktualni stanovisko, pokud je mi dobre znamo, ale podporuje spise vlastniky a ochranu jejich majetku - zjednodusene receno. V cemz s nimi musim zcela vyjimecne souhlasit.
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

Pintero píše:já to chápu takhle: (někdo jiný to může chápat jinak, stejně jako soudy to můžou chápat různě...)
vnitřní komunikační vedení včetně rozváděče = dráty do bytu k té paní
koncový bod sítě = anténa


ANO CHÁPU TO NAPROSTO STEJNĚ.

hol:
koncový bod sítě je koncová anténa, ten paragraf o stožárech je v případě kdy síť pokračuje někam dál .. tedy nejdedná se o koncový bod sítě .. koncový bod je přijímací bod, který v daném místě končí, dokonce si tam můžu dát rozvaděč se switchem :-)
0 x

hol
Příspěvky: 883
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 4 years ago

Hele to je tak ujetej vyklad, ze by to treba i proslo. Clovek by rekl ze vidi antenu a ridil by se cl. 2, ale pozor. To neni antena, je to koncovy bod :) :) . Btw u nas jsme na divnej vyklad jeste divnejsich zakonnych ujednani mistri sveta :).
0 x

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 4 years ago

hol píše:Hele to je tak ujetej vyklad, ze by to treba i proslo. Clovek by rekl ze vidi antenu a ridil by se cl. 2, ale pozor. To neni antena, je to koncovy bod :) :) . Btw u nas jsme na divnej vyklad jeste divnejsich zakonnych ujednani mistri sveta :).



hlavně jsme mistři světa na to někomu škodit, ubližovat a nějak ho omezovat, to nám jde, to je pozůstatek z dob kdy na každym rohu podobnej píčus seděl a mohl práskat na ty co s ním bydleli v ulici.. připadal si pak důležitej. Měl rudou knížku, lízal soudruhům na ÚV prdele a byl chytrej jak rádio, ale nejspokojenější byl, když někomu mohl škodit. Tenhle pan JUDR, což je mimochodem komunistická píčovina, a původní význam byl úplně jinej .. mi přijde že je stejnýho ražení :-)

takže já osobně bych se s ním nesral, a klidně ať to píčusek dá k soudu, o čemž silně pochybuju, protože prachy ..

P.S. chápu to tak, že zákony mají být ku prospěchu společnosti, takže je mi jasný že bez souhlasu majitele nemovitosti, mu nemůžu na střeše udělat leteckou základnu .. stejně tak asi nepůjdu a přes jeho pozemek nevykopu kilometrovou díru, do který nacpu svoje trubičky. A stejně tak chápu, že by nějakej píčus, kterej má zrovna moc, neměl mít právo mi diktovat, co si koupím a od koho za internet. To je celý .. a umím si představit, že přesně stejný výklad, bych nadiktoval svýmu právníkovi. Potom, podle toho co tady původní tazatel napsal, bych se moc divil, když by to soud posoudil jinak, a do toho bych klidně peníze za soud nainvestoval. Měl bych v ruce papír s kulatým razítkem a na to jak známo, podobný píčusové slyšej úplně nejlíp...
4 x