Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

čtú má chyby ve formuláři?

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

čtú má chyby ve formuláři?

Příspěvekod svestka » 5 years ago

Nechápu to. Než začnu být nepříčetnej, jak mám formulář uložit a odevzdat?

ctu.png
ctu.png (23.2 KiB) Zobrazeno 4302 x
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

jirson
Příspěvky: 68
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod jirson » 5 years ago

ahoj, já to vyplnil minulej tejden a v pohodě...
0 x
ucenej z nebe nespadl....

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 5 years ago

Spíš mi někdo řekněte, proč to nemohlo být zaráz?

A proč když normálně rozlišují podnikající a nepodnikající, tak u běžné rychlosti je to naráz nezajímá?

To zase navrhoval nějaký skvělý statistik z pražského nejlepšího gymplu?
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

nějak nevim o čem mluvíte. Stačí vložit jednu přílohu a pokud v ní je FTTB tak se to tam rozdělí samo.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 5 years ago

hapi píše:nějak nevim o čem mluvíte. Stačí vložit jednu přílohu a pokud v ní je FTTB tak se to tam rozdělí samo.


Tak to asi kazdy koukame na jiny formular. Bavime se o 183.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

já tam ty tlačítka Ulož/odevzdej prostě nemám. A to jsem zkusil na více komplech ...
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

Nicméně teď dorazil mail, a čudlíky světe div se jsou. Jdu na kafe :(
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

hapi píše:nějak nevim o čem mluvíte. Stačí vložit jednu přílohu a pokud v ní je FTTB tak se to tam rozdělí samo.


ale vůbec ne ještě musíš jak dement různě vyplnovat čísla které by se dala vzít z té csv přílohy ale jaksi ten dementní formulář v jiné části na ní není propojen
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Ice_Mann
Příspěvky: 36
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Ice_Mann » 5 years ago

vezmeš csv z 182, vykopíruješ do mustru z 183, naimportuješ a je hotovo - 5 minut práce
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

to jo ale já se bavím o 182, píšu že tam spousta kolonek může být prpojená s tou csv přílohou ale není, takže to zdržuje....
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

svestka píše:já tam ty tlačítka Ulož/odevzdej prostě nemám. A to jsem zkusil na více komplech ...


No jestli na ten forumlář není už pozdě.. :(

To se mi taky stalo u jedný firmy, co chrápe a čeká na svých 15 minut slávy v rámci soudních pří, které na ni s polepšovnou povedeme.. Tak jsem jim to vyprintscreenoval a poslal datovkou. Když vyjebat tak pro všechny..
Jinak je to od doby, kdy jsme s nima vyjebali v jiný věci, že jsme jim nějakej formulář poslali po datu, do kterýho se to mělo poslat, pozdě ale přece. TO že nám nedorazila ani výzva k vyplnění do datovky tý firmy nebudu nějak akcentovat, protože na to co nevidět půjde ještě stížnost pro zanedbání povinnosti úřední osoby.. No potom tam vznikla ta úprava, že formulář, který je vyplněný pozdě, tak prostě odeslat nejde.. :)

O co šlo
Dostali jsme flastr 20k, za to, že jsme něco poslali později. U firmy, která byla založená asi měsíc.. Proti tomu flastru jsme se odvolali, že jsme to poslali, ale že pozdě, a že v zhledem k tomu, že zákon uznává za přestupek pouze fakt, že nepodáme vůbec, nikoliv to, že dodáme pozdě, tak je žádáme, ať si tu pokutu laskavě strčej do tý nejhlubší dírky, kterou najdou.
No soudruzi uznali, že tudy cesta nevede, strčili do nejhlubší dírky, pokutu zrušili a ejhle, oni si to nedodání asi myslí, že zajistí jinak..

Nascanovat do OBRÁZKU!!!!! a poslat datovkou, sice z toho budou mít osypky, ale nic jinýho si ta chátra nezaslouží.
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 5 years ago

Ice_Mann píše:vezmeš csv z 182, vykopíruješ do mustru z 183, naimportuješ a je hotovo - 5 minut práce


Ať na to koukám jak koukám, tak ve 182 se o běžné rychlosti nemluví, zatímco 183ka je jenom o běžné. Jediné, co je shodné, jsou ty RUIANy.
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 5 years ago

soooc píše:
Ice_Mann píše:vezmeš csv z 182, vykopíruješ do mustru z 183, naimportuješ a je hotovo - 5 minut práce


Ať na to koukám jak koukám, tak ve 182 se o běžné rychlosti nemluví, zatímco 183ka je jenom o běžné. Jediné, co je shodné, jsou ty RUIANy.


No nevím, má to podle manuálu jinou, jednodužší, strukturu.
Upravil jsem skript co nám to generuje a chytlo se to. Takže to uzavírám a jdu na panáka.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Ice_Mann
Příspěvky: 36
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Ice_Mann » 5 years ago

soooc píše:
Ice_Mann píše:vezmeš csv z 182, vykopíruješ do mustru z 183, naimportuješ a je hotovo - 5 minut práce


Ať na to koukám jak koukám, tak ve 182 se o běžné rychlosti nemluví, zatímco 183ka je jenom o běžné. Jediné, co je shodné, jsou ty RUIANy.


Slovíčkaření :-)
v 182 se bavíme o efektivní rychlosti od 30 do 100 Mbit - do tohoto spadají všechny naše přípojky - jiné prostě pro ČTU nemáme
v 183 je řeč o běžně dostupných rychlostech v intevalu od 30 do 100 Mbit - do tohodle spadají všechny naše přípojky
Podle mě mluvíme o stejných rychlostech, stejných přípojkách měřených ve stejných intervalech.
0 x

Pelirob
Příspěvky: 162
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Pelirob » 5 years ago

Ne, na ART183 není pozdě. To jenom chovanci vymysleli po ART182 (odevzdání bylo do 15.3.) další formulář k vyplňování - ART183 a rozesílali ho snad tento týden. Odevzdání je do poloviny května.
Mají na to takovou hezkou definici:

Kód: Vybrat vše

běžně dostupná rychlost se rozumí taková rychlost, kterou může koncový uživatel předpokládat a reálně dosahovat při stahování a odesílání dat v době, kdy danou službu používá. Běžně dostupná rychlost je definována jako podíl množství stažených a odeslaných dat a příslušného časového úseku, ve kterém je služba poskytována. ČTÚ upozorňuje na skutečnost, že hodnota běžně dostupné rychlosti pravděpodobně nebude odpovídat rychlosti nominální (inzerované).
Při případné kontrole bude ČTÚ postupovat v souladu se svým metodickým pokynem „Metodika pro měření a vyhodnocení datových parametrů pevných sítí elektronických komunikací“.


Nevím jestli se případné kontroly mám bát, nebo se na ni těšit, konkurence tady nabízí jako běžně dostupnou rychlost 100Mb/s na 5GHz Ubnt a místy stále má na Apčku Rocket M5...... :-)

Insider píše:
svestka píše:já tam ty tlačítka Ulož/odevzdej prostě nemám. A to jsem zkusil na více komplech ...


No jestli na ten forumlář není už pozdě.. :(
.......
0 x