Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vyzářený výkon z vysílače do bytu pod ním

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Vyzářený výkon z vysílače do bytu pod ním

Příspěvekod mrazek609 » 5 years ago

Zdravím,
mám malý převaděč na střeše u člověka, který se velmi bojí o své zdraví a chce odemně doložit výpočty záření z antén (hlavně u něj v bytě) apod. Nedokážu mu vysvětlit, že LTE vysílač 100m od domu ho grilluje mnohem více než moje 2 AP na střeše.

Nemá prosím někdo takový univerzální kus papíru?

Díky
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod pgb » 5 years ago

Univerzál ti stejně nepomůže .... také jsme to párkrát řešili a normálně jsme se dohodli s hygienou - poslali jsem jim co tam máme a podle jakých VO, jaké antény, azimuty, jaký výkon a výsledkem byl list papíru, že vše je v pořádku. Stálo to trochu administrativy, ale co by člověk neudělal pro spokojeného zákazníka. Hygieně ve výsledku stačí, když se s nima domluvíš a ideálně jim dodáš úplně všechny podklady, aby nic nemuseli hledat (od antén, datasheety od rádií, ideálně podle kterých VO i s odkazem) a řekneš jim proč to chceš.
1 x

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 5 years ago

Ja to kdysi resil na CTU, postup podobny, vysledek ucene vypadajici papir s razitkem CTU a bylo to v klidu. Na CTU jsou co do vyroby papiru dost ochotni :D
1 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Matess
Příspěvky: 322
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Matess » 5 years ago

chtěl jsem na jednom místě na vesnici stavět vysílač - ubnt iso na spoje a omnitik na AP - ani jedno nesvítí nějak výrazně dolů. Člověk mi řekl že AP nechce, protože se žena bojí že to bude zářit do domu. Připojit ale chtěl s LHG... tak jsem mu vysvětlil že tahle anténa zrovna září vcelku hodně dolů a proto bude nejlepší, když si pořídí 2Mb/s DSL a natahá si doma kabely...
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 5 years ago

Tak tos udelal blbe. Mels vzit tel. s appkou na mereni wifi a mobilniho signalu. A ukazat mu na grafu ze wifi toho spoje vubec nezachytis, ale ze mobilni signalu je tam mrte...
0 x