Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cena za licenci

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Cena za licenci

Příspěvekod Mario » 5 years ago

Nevíte jestli došlo ke změně poplatku za licenční spoj? Vždy jsem platil za 18GHz, 55 Mhz, 0 vykon 12 tis. ročně. Neco mi ale v září došlo od čtu ohledně změny ceny, nějak jsem to neluštil. Teď mam platit další rok a nevím jestli cena zůstává. A ještě pokud bych chtěl provést změnu na 27.5 MHz je to formular 13P? Abych jej mohl odevzdat tak jen datovka? Když ji nemam? Je potreba registrace u čtu? Tehdy vše vyrizovala firma od které beru konekt.

Děkuji
0 x

philirom
Příspěvky: 73
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod philirom » 5 years ago

U 18GHz nevím ale předpokládám že ano, jelikož se cena měnila u 11GHz. Pro kanál 28MHz na 11Ghz koordinovanej na 0dBm byla a je cena 9600,- tam je to beze změny, u 56MHz kanálu koordinovanej na 0dBm je cena 11200,-. Takže otázkou zůstává jak velká bude úspora když si necháš zůžit kanál. Navíc při této změně je nutné žádat o nové (respektive o změnu) individuálního oprávnění a to znamená poplatek 5000,-
0 x


Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

Mario píše:Nevíte jestli došlo ke změně poplatku za licenční spoj? Vždy jsem platil za 18GHz, 55 Mhz, 0 vykon 12 tis. ročně. Neco mi ale v září došlo od čtu ohledně změny ceny, nějak jsem to neluštil. Teď mam platit další rok a nevím jestli cena zůstává. A ještě pokud bych chtěl provést změnu na 27.5 MHz je to formular 13P? Abych jej mohl odevzdat tak jen datovka? Když ji nemam? Je potreba registrace u čtu? Tehdy vše vyrizovala firma od které beru konekt.

Děkuji


doporučuji co přišlo od ČTU pro příštzě více luštit :)
jinak u nás 18GHz na 110MHz a 0dB příjemně poklesla...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Ispič
Příspěvky: 186
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Ispič » 5 years ago

Ty jsi vyluštil co Ti přišlo od ČTU cca před 2 měsíci ohledně změny licence? Když jsem si to přečetl, zavolal jsem na čtu a zeptal se, co po mě vlastně chtějí. První co bylo, paní do telefonu řekla: ano, víme o tom, není to tam uplně dobře formulované, může se zdát, že se má zaplatit nová cena do konce roku, a pak si zažádat o vrácení přeplatku. Není to tak, nic nemusíte řešit, my vám na konci roku pošleme zpět přeplatek.
0 x

helapc
Příspěvky: 1012
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod helapc » 5 years ago

Jo byla to docela sranda, přišlo mi zahajení správního řízeni. Nakonec jsem z toho vyluštil, že mi chtěj vrátit přeplatek. Vyluštit to šlo.
1 x

Mario
Příspěvky: 135
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Mario » 5 years ago

philirom píše:U 18GHz nevím ale předpokládám že ano, jelikož se cena měnila u 11GHz. Pro kanál 28MHz na 11Ghz koordinovanej na 0dBm byla a je cena 9600,- tam je to beze změny, u 56MHz kanálu koordinovanej na 0dBm je cena 11200,-. Takže otázkou zůstává jak velká bude úspora když si necháš zůžit kanál. Navíc při této změně je nutné žádat o nové (respektive o změnu) individuálního oprávnění a to znamená poplatek 5000,-


Podle ISPaliance tabulky je úspora 1200,- ročně, vzhledem z podání nového oprávnění za 5000,- to tedy vůbec nemám smysl...:-)
Ještě dotaz, při změně souřadnic musí být také nové podání za 5000,- nebo jen změna za 500,- ?
Děkuji
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

Ispič píše:Ty jsi vyluštil co Ti přišlo od ČTU cca před 2 měsíci ohledně změny licence? Když jsem si to přečetl, zavolal jsem na čtu a zeptal se, co po mě vlastně chtějí. První co bylo, paní do telefonu řekla: ano, víme o tom, není to tam uplně dobře formulované, může se zdát, že se má zaplatit nová cena do konce roku, a pak si zažádat o vrácení přeplatku. Není to tak, nic nemusíte řešit, my vám na konci roku pošleme zpět přeplatek.


ano souhlasím že to nebylo vhodně napsané ale dalo se to vyluštit :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

TTcko
Příspěvky: 771
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod TTcko » 5 years ago

Mario píše:
philirom píše:U 18GHz nevím ale předpokládám že ano, jelikož se cena měnila u 11GHz. Pro kanál 28MHz na 11Ghz koordinovanej na 0dBm byla a je cena 9600,- tam je to beze změny, u 56MHz kanálu koordinovanej na 0dBm je cena 11200,-. Takže otázkou zůstává jak velká bude úspora když si necháš zůžit kanál. Navíc při této změně je nutné žádat o nové (respektive o změnu) individuálního oprávnění a to znamená poplatek 5000,-


Podle ISPaliance tabulky je úspora 1200,- ročně, vzhledem z podání nového oprávnění za 5000,- to tedy vůbec nemám smysl...:-)
Ještě dotaz, při změně souřadnic musí být také nové podání za 5000,- nebo jen změna za 500,- ?
Děkuji


cokoliv budeš s úředníkem řešit je za 5000,- :money_mouth: práce odborníků na ČTU je vysoce kvalifikovaná :joy:
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 5 years ago

TTcko píše:
Mario píše:
philirom píše:U 18GHz nevím ale předpokládám že ano, jelikož se cena měnila u 11GHz. Pro kanál 28MHz na 11Ghz koordinovanej na 0dBm byla a je cena 9600,- tam je to beze změny, u 56MHz kanálu koordinovanej na 0dBm je cena 11200,-. Takže otázkou zůstává jak velká bude úspora když si necháš zůžit kanál. Navíc při této změně je nutné žádat o nové (respektive o změnu) individuálního oprávnění a to znamená poplatek 5000,-


Podle ISPaliance tabulky je úspora 1200,- ročně, vzhledem z podání nového oprávnění za 5000,- to tedy vůbec nemám smysl...:-)
Ještě dotaz, při změně souřadnic musí být také nové podání za 5000,- nebo jen změna za 500,- ?
Děkuji


cokoliv budeš s úředníkem řešit je za 5000,- :money_mouth: práce odborníků na ČTU je vysoce kvalifikovaná :joy:

Spíš kvantifikovaná
1 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz