Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

wifi dotovaná EU, část II

Právní problematika, závazná legislativa, provozní a lokalizační údaje, atd.
Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

wifi dotovaná EU, část II

Příspěvekod svestka » 5 years ago

0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 5 years ago

saskarna jmenem EU pokracuje , co dal tenhle EUbolsevik zmrvi ? , czEXIT
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 5 years ago

Bež do prdele s Czexitem.

Jestli rozumíš ekonomice, tak víš že z EU máme mnohem víc benefitů i když jako organizace stojí za prd.

Spíš zrušit dotace komplexně než nějakej CZexit.
1 x

nmap
Příspěvky: 50
Registrován: 5 years ago

Příspěvekod nmap » 5 years ago

Tak v seznamu jsem objevil pár lokalit, kde působíme, ale nějak si nedovedu představit, co má být smyslem toho projektu.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zsir píše:Bež do prdele s Czexitem.

Jestli rozumíš ekonomice, tak víš že z EU máme mnohem víc benefitů i když jako organizace stojí za prd.

Spíš zrušit dotace komplexně než nějakej CZexit.

Vypadá to, že ekonomice rozumíš. Co budeme dělat, až dotace nebudou vůbec? A ta doba není ani moc vzdálená. Jaké benefity budou pak? mpcz, 11dec2018
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 5 years ago

těch benefitů je 3 prdele akorát je používáme tak samozřejmě že si neuvědomujeme že to je díky EU.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 5 years ago

a hlavne rozmrdany trh
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 5 years ago

mpcz píše:
Zsir píše:Bež do prdele s Czexitem.

Jestli rozumíš ekonomice, tak víš že z EU máme mnohem víc benefitů i když jako organizace stojí za prd.

Spíš zrušit dotace komplexně než nějakej CZexit.

Vypadá to, že ekonomice rozumíš. Co budeme dělat, až dotace nebudou vůbec? A ta doba není ani moc vzdálená. Jaké benefity budou pak? mpcz, 11dec2018



Já neřekl, že jsem expert na ekomoniku, mám základní znalosti. Nicméně odpovím na tvoji otázku. Dotace EU pokřivuje trh. Dávají se dotace firmám, některé si dokonce na tom založili business a bez dotací ani nedokážou existovat. Ideální řešení je zrušit dotace nebo pouze dávat dotace pro obce, města a školy. Na vysokorychlostní internet je uplná sračka viz tady ty poukazy.

Většina obci vedle mě vzdálená nepotřebují Wi-Fi v knihovnách, ale chodníky, opravit silnice apod.
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

hapi píše:těch benefitů je 3 prdele akorát je používáme tak samozřejmě že si neuvědomujeme že to je díky EU.

Pouze mlhavě tuším, co to je za číslo, daly by se ty benefity konkrétně vyjmenovat, ať vím, komu mám být do smrti vděčný? Děkuji, mpcz, 11dec2018
0 x

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Zsir píše:
mpcz píše:
Zsir píše:Bež do prdele s Czexitem.

Jestli rozumíš ekonomice, tak víš že z EU máme mnohem víc benefitů i když jako organizace stojí za prd.

Spíš zrušit dotace komplexně než nějakej CZexit.

Vypadá to, že ekonomice rozumíš. Co budeme dělat, až dotace nebudou vůbec? A ta doba není ani moc vzdálená. Jaké benefity budou pak? mpcz, 11dec2018



Já neřekl, že jsem expert na ekomoniku, mám základní znalosti. Nicméně odpovím na tvoji otázku. Dotace EU pokřivuje trh. Dávají se dotace firmám, některé si dokonce na tom založili business a bez dotací ani nedokážou existovat. Ideální řešení je zrušit dotace nebo pouze dávat dotace pro obce, města a školy. Na vysokorychlostní internet je uplná sračka viz tady ty poukazy.

Většina obci vedle mě vzdálená nepotřebují Wi-Fi v knihovnách, ale chodníky, opravit silnice apod.

Ta otázka ale zní úplně úplně jinak.
Kromě toho, až si nějaká "dobročinná" organizace za dotace (= naše, tedy i tvé daně apod.) položí optiku a sebere ti za nějaký čas všechny klienty v této lokalitě, protože na ni třeba nemáš, popř. to ani bez dotací nelze realizovat, budeš se i na takové dotace dívat jinak. mpcz, 11dec2018
0 x

Zsir
Příspěvky: 80
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod Zsir » 5 years ago

Však benefity jsou: volný pohyb, levnější zboží (nejsou cla), roaming telefon, vzdělání (erasmus) apod. To jsou hlavní prvky.

S tou optikou naprosto souhlasím. Žádny dotace nemají vůbec existovat a peníze z EU mají jít přímo do obci, měst a škol. Ale to přeci není důvod odcházet z EU.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 5 years ago

Ono tech duvodu pro exit zacina pribyvat a to logaritnickou radou. Tak jako jsem byl PRO pri vstupu (odevzdal jsem platny hlas v referendu), ted jsem PRO vystup. Takovy bolsevicky monstrum jaky se stalo z EU, to jsme tu meli 40let, ale zacina to byt jeste horsi.
Tvoje duvody jsou jako tresne swinim.
tot muj nazor
btw: a nejsem zase tak uplatna swine a za tech par drobnych?
Naposledy upravil(a) reset dne 11 Dec 2018 18:38, celkem upraveno 1 x.
1 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

mpcz
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mpcz » 5 years ago

Benefit je něco, co dostaneš zadarmo. A nic z toho, co jsi vyjmenoval, zdarma není. Časem na to přijdeš. mpcz, 11dec2018
1 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 5 years ago

Zsir píše:Však benefity jsou: volný pohyb, levnější zboží (nejsou cla), roaming telefon, vzdělání (erasmus) apod. To jsou hlavní prvky.

S tou optikou naprosto souhlasím. Žádny dotace nemají vůbec existovat a peníze z EU mají jít přímo do obci, měst a škol. Ale to přeci není důvod odcházet z EU.


tak s tím bych byl opatrný, díky moc volnému pohybu neustále stoupá letecká doprava, klesá cena letenek a tím brutálně stoupají vypouštěné hnusy do vzduchu, toto je už neudržitelné bohužel, pamatuji si když byl zázrak si vyrazit jednou za 4 roky k moři jak se všicci těšili a dnes je to jednou až 2x za rok....
nejsou cla znamená opět nižší ceny ale za cenu zhoršené kvality viz potraviny Polsko..... a opět silné znečištění ovzduší díky neustálému dopravování zboží a to jsou takové absurdity jako že něco sem někdo přiveze a potom to odvezou zpět protože to stále vyjde levněji :)
roaming pěkný ale někde se to logicky zase cenově vybere.

jinak ano dotace zrušit plošně pro podnikatele a nechat pouze pro neziskovky...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Když vidím charakter některých neziskovek, tak bych dotace opravdu omezil jen na obce (omezit to jen na zapadákovy o 50 číslech popisných které ty chodníky jinak nezaplatí jindy by bylo nefér vůči městům), veřejné školy (a tady je to na vážkách jestli jen státním nebo i soukromým) a podobné instituce. Dotovat dopravní infrastrukturu (nejen chodníky a cyklostezky), základní výzkum a podobně pravděpodobně smysl má (= jsem v pohodě s tím, že na to jdou moje daně), vidět různé děti duhy, inkluzi nebo komerční sítě operátorů je spíše než co jiného důvod k nasrání a motivace k vyhýbání se daním.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.